2 grudnia

Uczennice klasy III gimnazjum: Angelika Bartczak, Katarzyna Iwańczyk, Karolina Ogon i Iga Supińska otrzymały wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Kancelarię Senatu RP. Zadaniem uczestników konkursu „Młody obywatel w terenie” było opracowanie gry terenowej, która miała zainteresować uczniów historią i dniem dzisiejszym swojej miejscowości. Autorki zatytułowały swoją pracę „Naszyjnik królowej Neptunowej”, a gra odwoływała się do znajomości ustrońskiego herbu, pomników przyrody i współpracy naszej gminy z partnerami z Niemiec. Serdecznie gratulujemy!

6 grudnia

Dzisiaj w szkole Mikołajki. Były upominki, niespodzianki i wiele życzliwości. Pamiętajcie - każdy z nas może być Świętym Mikołajem!

8 grudnia

Gminny Ośrodek Kultury zaprosił nas dzisiaj na Mikołajki. Uczniowie klas I - III bawili się podczas przedstawienia mikołajkowego  - uczestniczyli w grach i konkursach, a dla klas IV - VI i gimnazjum wyświetlono film "High School Musical".

9 grudnia

Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w przedstawieniu "Gdzie się podziały Święta Bożego Narodzenia

11 grudnia

49 gimnazjalistów wzięło udział w wycieczce do Koszalina.

Pierwszą atrakcją wyprawy było zwiedzanie koszalińskiej katedry. Zaskoczyła zwiedzających surowa prostota tej gotyckiej świątyni. Z kolei w dwu grupach uczestnicy wycieczki wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej sztuce dawnej i rzemiosłu od baroku do secesji. Duże wrażenie wywarły prezentowane wnętrza mieszkalne od XVII do początku XX wieku, a także eksponaty charakterystyczne dla baroku , empire’u, biedermeieru, stylów historycznych II połowy XIX wieku oraz secesji.

Najciekawszym punktem programu był spektakl „ Balladyna” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w wykonaniu aktorów z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Młodym widzom spodobał się uniwersalizm opowieści o losie, człowieku i przekleństwie władzy. Rafał Matusz, reżyser spektaklu, pokazał, w jaki sposób działania istot nadprzyrodzonych staja się początkiem zła, które rodzi się w ludziach. Los kieruje ścieżkami bohaterów, ale wybór należy do nich samych.

12 grudnia

Uczniowie klas V pojechali do kołobrzeskiego kina oraz odwiedzili Telepizzę, gdzie samodzielnie przygotowali, a potem konsumowali pizzę.

W Szkolnym Turnieju Mikołajkowym Mini Piłki Siatkowej klas IV - VI uczestniczyła rekordowa liczba drużyn. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy brali udział w tej sportowej imprezie.

15 grudnia

Uczniowie klasy VI a zamiast jako upominek mikołajkowy zafundowali sobie wyjazd na lodowisko do Kołobrzegu.

Na szkolnym kiermaszu świątecznym można było kupić smaczne ciasto i posmakować dań wigilijnych. Powodzeniem cieszyły się stroiki, ozdoby i kartki świąteczne. Na wielkim ekranie można było obejrzeć prezentację multimedialną podsumowującą projekt "Wszyscy mamy równe szanse", a na dolnym holu rodzice i zaproszeni goście mogli oglądali zdjęcia z działań prowadzonych w ramach projektu, prace plastyczne i zakupione w ramach tegoż projektu pomoce dydaktyczne.

Atrakcją kiermaszu był koncert kolęd wykonanych przez Strażacką Orkiestrę Dętą "Morka”.

16 grudnia

Na apelu podsumowującym projekt "Wszyscy mamy równe szanse" każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

Jakie były zajęcia prowadzone w ramach projektu? "Super, wspaniałe, ciekawe, interesujące, badawcze, ciekawe, mokre, fajne, udane, wesołe, udane, różne, fantastyczne, kolorowe...." Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w tak pomysłowy sposób realizowali poszczególne działania projektu i dla dzieci, które tak chętnie i aktywnie w nich uczestniczyły!

18 grudnia

Uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej uczestniczyli w audycji umuzykalniającej "To i owo na ludowo".

19 grudnia

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną w szkole panował bożonarodzeniowy nastrój. Wszyscy składali sobie życzenia, w niektórych klasach odbyły się spotkania wigilijno - opłatkowe, słychać było dźwięki znanych kolęd.