2 grudnia

W I Mikołajkowych Zawodach Pływackich Helios 2011 zorganizowanych przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego oraz instruktorów Centrum Sportowo - Rekreacyjnego "Helios" uczestniczyło 85 uczniów naszej szkoły w następujących konkurencjach:

- kl. III dz SP – 25 m stylem dowolnym

- kl. III chł SP – 25 m stylem dowolnym

- kl. IV – V dz SP – 50 m stylem dowolnym

- kl. IV – V dz SP – 50 m stylem grzbietowym

- kl. IV – V chł SP – 50 m stylem dowolnym

- kl. IV – V chł SP – 50 m stylem grzbietowym

- kl. VI SP – I GIM. dz – 50 m stylem dowolnym

- kl. VI SP – I GIM. dz – 50 m stylem grzbietowym

- kl. VI SP – I GIM. chł – 50 m stylem dowolnym

- kl. VI SP – I GIM. chł – 50 m stylem grzbietowym

- kl. II – III GIM. dz – 50 m stylem dowolnym

- kl. II – III GIM. dz – 50 m stylem grzbietowym

- kl. II – III GIM. chł – 50 m stylem dowolnym

- kl. II – III GIM. chł – 50 m stylem grzbietowym

- kl. IV – VI SP – sztafeta 4 x 25 m stylem dowolnym (2 dz + 2 chł)

- kl. I – III GIM. – sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym (2 dz + 2 chł)

Zdobywcy I - III miejsca otrzymali medale i nagrody, a od I do VI lokaty - dyplomy.

6 grudnia

W dniu dzisiejszym Mikołaje opanowały sale lekcyjne i korytarze szkolne. Upominki, paczki, prezenty, niespodzianki - to najprzyjemniejsze wydarzenia tego dnia.

Uczniowie klas I - IV oglądali "Bajki na Mikołajki" - seans filmowy przygotowany przez GOK.

I jeszcze jedna miła wiadomość mikołajkowa: Natalia Aleksiak zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii dla uczniów szkół podstawowych, a Dominika Dziewiałtowicz będzie brała udział w wojewódzkim etapie Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjum. Serdeczne gratulacje!

7, 8, 9 grudnia

Przez trzy kolejne dni uczniowie klas III gimnazjum zmagali się z zadaniami próbnego egzaminu przygotowanymi przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną

8 grudnia

Aż do 22 grudnia będą trwały rozgrywki Szkolnego Turnieju Mikołajkowego w Mini Piłce Siatkowej. Sportową walkę rozpoczęły dziewczęta klas III - IV w grze jedynkami. (więcej informacji w dziale Sport w szkole)

9 grudnia

Uczniowie klas III szkoły podstawowej zwiedzili fabrykę bombek.

12 grudnia

Dwie godziny trwał Szkolny Kiermasz Świąteczny, na którym można było nabyć piękne ozdoby świąteczne, kartki, posmakować pysznego ciasta i potraw wigilijnych.

Odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas I - III szkoły podstawowej z harcmistrzem ZHP w sprawie możliwości utworzenia drużyny zuchowej.

Podczas Dnia Otwartego rodzice uzyskali informację o przewidywanych śródrocznych ocenach niedostatecznych.

13 grudnia

Uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kołobrzegu.

14, 15, 16 grudnia

Uczniowie klas III gimnazjum przez trzy kolejne dni uczestniczyli w próbnym egzaminie gimnazjalnym organizowanym przez wydawnictwo Operon.

15 grudnia

W dniu dzisiejszym na terenie szkoły podstawowej odbyły się obrady jury konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski  klas IV-VI na najładniejszą, najbardziej świąteczną rzeźbę i ozdobę wykonaną z piernika. Jury w składzie:P. Mariola Ostrowska, P.Grażyna Dymańska, P. Natalia Jastrzębska oraz P.Sylwia  Budna dokonały oceny cudownych dzieł sztuki kulinarnej. Zgłoszone prace oceniane były w dwóch kategoriach :kategoria pierwsza - rzeźba, kategoria druga - ozdoba. W kategorii rzeźba:  I miejsce zajęła Milena Okuń przepiekną choinką z piernikowych gwiazd, II miejsce zajął Jakub Makowski białym domkiem z wiewiórką, III miejsce Dominik Wałęsa domkiem Świętego Mikołaja. W kategorii ozdoba: I miejsce zajęła Olga Marciniak, II miejsce zajął Daniel Makowski, III miejsce zajął Adrian Kurczak. Nagrody zostaną wręczone w dniu 22 grudnia po przedstawieniu Jasełkowym. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w następnym konkursie przygotowywanym przez Samorząd Uczniowski!

16 grudnia

Uczniowie klas V - VI pojechali  do RCK Kołobrzeg na spektakl "Widziane z Olimpu".

22 grudnia

Grupa uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Agnieszki Porożyńskiej oraz Siostry Stefanii przygotowała Jasełka Bożonarodzeniowe. Gratulujemy talentu aktorskiego!

23 grudnia - 1 stycznia

Przerwa świąteczna

Życzymy dobrych ocen uczniom,

spełnienia marzeń wszystkim marzycielom,

zdrowia wszystkim chorym,

szczęścia - zmartwionym, spokoju – zestresowanym,

a wszystkim - przyjaźni, radości, magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych dobrych dni w 2012 roku.