3 - 5 kwietnia

Rekolekcje. W tych dniach nie ma zajęć edukacyjnych. Spotykamy się w szkole w czwartek.

1 kwietnia

Nasza sekcja pływacka ze Szkoły Marzeń bierze udział w Zawodach Pływackich "Umiem pływać" w Koszalinie.

4 kwietnia

Sprawdzian szóstoklasistów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy Wam jak największej liczby punktów!

6 kwietnia

Powiatowe biegi przełajowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Kołobrzegu.

7 kwietnia

Uczniowie klas VI w ramach Szkoły Marzeń pojechali do Wałcza zwiedzić Zakład Przetwórstwa Owocowego "Cymes".

Odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum z przedstawicielami Szkoły Morskiej z Kołobrzegu.

W Szkole Podstawowej w Rusowie ogłoszono wyniki Konkursu Plastycznego "Kartka Wielkanocna". Nagrodzono prace Kasi Idzik (I a), Natalki Kosowskiej (III b) i Michała Basaraba (VI a).
Wyróżnienie otrzymali: Karina Tomoń (I b), Szymon Krzyśpiak (I a), Marcin Budny i Ania Wójcik (oboje z IV a), Karolina Ogon i Sebastian Molcan (oboje z VI a).

8 kwietnia

Trzymamy kciuki za drużyny z naszej szkoły biorące udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

10 kwietnia

Damian Kołątaj zajął 2 miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" i zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich! Brawo!

11 kwietnia

W tym dniu w naszej szkole odbędą się gminne eliminacje Konkursu  Recytatorskiego 'Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne".
9.00 - szkoła podstawowa
12.00 - gimnazjum
sala nr 20.

12 kwietnia

Jola Siwińska, Agnieszka Macek i Grzegorz Krawczyk reprezentują naszą szkołę i powiat kołobrzeski w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Policach.

Znamy wyniki Konkursu Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta polne". Do dalszego etapu zakwalifikowali się:
Dominika Dziewiałtowicz, Maksym Michałowski (SP), Marlena Sianos, Piotr Stegienta (G)

Jutro rozpoczyna się przerwa świąteczna. W szkole spotykamy się w środę, 19 kwietnia. Życzymy wszystkim spokojnego i pełnego rodzinnego ciepła wypoczynku.

19 kwietnia

I już po przerwie świątecznej...

W piątek - 21 kwietnia - obchodzimy Dzień Ziemi. Na 3 godzinie lekcyjnej zapraszamy wszystkich uczniów na inscenizacje przygotowane przez uczniów klasy I a ("Eko - Kapturek") i VI b ("Jaki z tego pożytek?").
Klasy VI i I gimn. będą brały udział w akcji "Sprzątamy wokół naszych rzek", klasy III gimn. biorą udział w corocznej akcji "Ustronie Morskie miejscowością 1000 magnolii".
Uwaga - będą zmiany w planie lekcji!

21 kwietnia

Dzisiaj odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Albus 2006". Brali w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Drużyna ze szkoły podstawowej i drużyna gimnazjum brały udział w XXIX Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gimnazjum zdobyło III miejsce, szkoła podstawowa IV.

25 kwietnia

W dniach 31 marca i 25 kwietnia w ramach szkolnego programu profilaktycznego odbyły się warsztaty dla uczniów klas III gimnazjum na temat "Sposoby radzenia sobie ze stresem. Wybrane metody skutecznego uczenia się"
Zajęcia przeprowadziły panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Kołobrzegu we współpracy z naszą pania pedagog. Mamy nadziej, że zaprezentowane sposoby pomogą gimnazjalistom w przezwyciężeniu stresu egzaminacyjnego, który niewątpliwie towarzyszy uczniom podczas zdawania tak ważnego dla nich egzaminu.
Trzymamy kciuki za 54 naszych gimnazjalistów przystępujących jutro do pierwszej części egzaminu!

Przypominamy:
26 kwietnia (środa), godz. 9.00 - część humanistyczna
27 kwietnia (czwartek), godz. 9.00 - część matematyczno - przyrodnicza.

W tych dniach uczniowie klas I i II gimnazjum nie mają zajęć edukacyjnych.
Uwaga uczniowie szkoły podstawowej - zmiany w planie!

27 kwietnia

Dzisiaj, dla uczniów klas IV - VI,  odbył się szkolny konkurs "Czy znasz źródła kultury europejskiej?"
I miejsce zdobyła drużyna z klasy VI a w składzie: Karolina Ogon, Iga Supińska, Barbara Brandt, Radosław Ogielski, Sebastian Molcan. Gratulacje!