2 marca

W Dygowie rywalizowali chłopcy klas III i IV w Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Dygowo. Więcej w dziale "Sport w szkole".

Kolejny Dzień Otwarty - rodzice mieli możliwość spotkania ze wszystkimi nauczycielami w celu uzyskania wiadomości o osiągnięciach i trudnościach w nauce swoich dzieci.

3 marca

W gimnazjum odbyła się multimedialna lekcja techniki, której tematem było wykorzystanie techniki LCD w sprzęcie RTV. Zajęcia poprowadzili studenci Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Prezentacja najnowszych osiągnięć technologicznych spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

W dniu dzisiejszym doradca zawodowy p. Justyna Pilarczyk przeprowadziła warsztaty zawodoznawcze dla uczniów klas III. Omówienie oferty szkół z naszego rejonu oraz predyspozycji związanych z różnymi zawodami mają pomóc trzecioklasistom w dokonaniu wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

4 marca

Szóstoklasiści przystąpili dzisiaj do ostatniej próby przed sprawdzianem zewnętrznym. Próbny sprawdzian przygotowało wydawnictwo "Operon". Wyniki wkrótce.

6 marca

Dziewczynki z klas szóstych uczestniczyły w spotkaniu w ramach projektu "Między nami kobietkami.

10 marca

Uczniowie klas V i II gimnazjum brali udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Po teście pisemnym konieczna była dogrywka między uczniami, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

Wśród uczniów szkoły podstawowej I miejsce zajęła Aleksandra Pryłowska, II miejsce - Paulina Stępień, III miejsce - Kamil Krzyśpiak, IV - Marek Szuliński, V - Wojciech Kołakowski.

Na I miejscu wśród gimnazjalistów uplasował się Piotr Poniedziałek, II miejsce zajęła Agata Jaroszewska, III - Agata Szpineta, IV - Grzegorz Wieczorek, V - Sylwester Stegienta.

Serdeczne gratulacje!

19 marca

Najlepsi matematycy zmierzyli się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2009. Najmłodsi spróbowali swoich sił w Kangurku. Życzymy jak najwyższych lokat i czekamy na wyniki!

20 marca

W szkole podstawowej obchodziliśmy dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny. Na pierwszej lekcji uczniowie klas IV obejrzeli film związany z bezpieczeństwem ruchu drogowego, a klasy V i VI rozwiązywały test kwalifikacyjny konkursu BRD. Uczniowie klasy I a przygotowali inscenizację związaną z przyjściem wiosny i zaprosili do jej obejrzenia klasy I - III. Na apelu zostały również wręczone nagrody za zajęcie pierwszych miejsc w konkursie na ruchomy baner. Wiele emocji przyniósł turniej piłki koszykowej klas IV - VI. (więcej w dziale "Sport w szkole").
Dodatkową atrakcją w tym dniu był seans filmowy "Piorun", na który zaprosił wszystkich uczniów szkoły podstawowej GOK.

24 marca

Uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Uczniowie gimnazjum brali udział w audycji umuzykalniającej "Poezja w dźwiękach".

25 marca

Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej pojechali do Kołobrzegu i tam obejrzeli spektakl profilaktyczny "Sekrety skrzyni". Klasy IV w kołobrzeskim kinie "Wybrzeże" obejrzały spektakl profilaktyczny "Piąte przykazanie".

Drużyna w składzie: Iga Supińska, Katarzyna Iwańczyk i Karolina Ogon zajęła III miejsce w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kołobrzegu, który odbył się w Społecznym Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta.

W organizowanym przez tę samą szkołę VIII Powiatowym  Konkursie Geograficznym KOŁOBRZEG-2009  pt. „Zielona energia to szansa na rozwój województwa zachodniopomorskiego” praca napisana przez Igę Supińską i Katarzynę Iwańczyk zajęła II miejsce.

W międzynarodowym konkursie matematycznym "Matematyka Bez Granic" klasa III A pod opieką p. R. Malinowskiej zajęła 5 miejsce w regionie lubusko – zachodniopomorskim, co dało uczniom tej klasy 16 miejsce w kraju. W całej Polsce w konkursie „Matematyka bez granic” wzięły udział 372 klasy ze 172 szkół gimnazjalnych.

26 marca

Barbara Brandt reprezentowała Gimnazjum im. Orła Białego w Konkursie Recytatorskim w Kołobrzegu „Mała Herbertiada”.

4 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Kołobrzegu. Iga Supińska zajęła II miejsce. Gratulacje!

27 marca

Dzisiaj wypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na Międzyszkolny Konkurs Teatrów Profilaktycznych do Gimnazjum nr.1 w Kołobrzegu. Nasze przedstawienie o charakterze profilaktycznym otrzymało nagrody za najlepszą charakteryzację i scenografię. Kasia Leciaho odebrała nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, a Karolina Bartczak za najlepszą rolę drugoplanową…męską! Ze wszystkich grup, jakie mieliśmy okazję oglądać, to właśnie MY dostaliśmy aż cztery nagrody, czego mogli nam pozazdrościć inni!