1 marca

W dniu dzisiejszym odbyły się klasowe zebrania rodziców, na których wychowawcy podsumowali wyniki nauczania za I półrocze.

3 marca

W szkole podstawowej rozpoczęliśmy realizację europejskiego programu "Owoce w szkole".

Od dzisiaj uczniowie klas I - III będą otrzymywali 3 razy w tygodniu porcję owoców i warzyw. Program organizowany jest przez Agencję Rynku Rolnego, która otrzymała na ten cel dotację z budżetu Unii Europejskiej.

4 marca

O 9.00 uczniowie klas szóstych rozwiązywali zadania próbnego sprawdzianu przygotowanego przez wydawnictwo Operon. Tegoroczny arkusz składał się z 24 zadań – 20 zadań zamkniętych i 4 otwartych. Motywem przewodnim sprawdzianu była czekolada.

Uczniowie klas V szkoły podstawowej i II gimnazjum wzięli udział w eliminacjach konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". W szkole podstawowej I miejsce zdobyła Katarzyna Kosowska, II Kamil Sola, a III Maria Kowalik. W gimnazjum zwycięzcą został Szymon Macek, II miejsce zajęła Tola Grzywnowicz, a III miejsce przypadło Martynie Kmiecik.  Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę i gminę w etapie powiatowym tego konkursu.

Uczniowie klas II i III gimnazjum pojechali na spektakl teatralny "Niemcy".

11 marca

Uczniowie klas III gimnazjum brali udział w prezentacji kierunków kształcenia w roku szkolnym 2010/11 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu - było to programowanie robotów oraz grafika komputerowa 3D.

17 marca

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji spotkali się z młodzieżą gimnazjalną. Celem spotkania było poinformowanie uczniów o konsekwencjach prawnych wynikających z popełniania takich przestępstw jak: kradzieże, naruszenia nietykalności osobistej, bójki, rozboje, używanie środków odurzających, alkoholu w szkole, itp.

18 marca

Punktualnie o godzinie 9.00 najlepsi matematycy z naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur", a najmłodsi brali udział w konkursie "Kangurek".

22 marca

Dzień 22 marca został ustanowiony przez ONZ w 1992 roku Światowym Dniem Wody. W roku bieżącym obchodzony jest pod hasłem "Czysta woda dla zdrowego świata". Ma uświadomić wszystkim ludziom, że woda jest życiem. Z tej okazji odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu kołobrzeskiego "Woda źródłem życia", którego organizatorem był Zespół Szkół w Kołobrzegu oraz Regionalne Centrum Kultury. Nasza szkołę reprezentowały trzyosobowe drużyny w składzie:

szkoła podstawowa - Sylwia Andrzejewska, Wioletta Bartczak, Zuzanna Supińska,

gimnazjum - Ewa Bielak, Aleksandra Daniel, Szymon Macek.

Trzecioklasiści przystąpili do próbnego egzaminu. Przez kolejne trzy dni będą zmagać się z pytaniami kolejno części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej i językowej.

Rozpoczęły sie rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy - 24 marca.

23 marca

33 uczniów klas II - VI wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik" organizowanym przez Fundacja Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs ma na celu propagowanie nauk przyrodniczych wśród uczniów szkół podstawowych.

W dniu dzisiejszym odbyła się także Olimpiada matematyczna Olimpus, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

25 marca

Gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół Budowlanych z Koszalina.

26 marca

Uczniowie gimnazjum (D. Dziewiałtowicz, Z. Czepukojć, B. Macko, K. Zejler, M. Michałowski, K. Lipska, K. Bartczak) należący do koła teatralnego reprezentowali szkołę w Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych w Kołobrzegu zajmując III miejsce i kwalifikując się do Przeglądu w Regionalnym Centrum Kultury. I miejsce  za pierwszoplanową rolę żeńską otrzymała Dominika Dziwiałtowicz. Gratulujemy.

27 marca

Uczennice gimnazjum: Dominika Dziewiałtowicz, Zuzanna Czepukojć, Marta Pezdan i Weronika Bruśniak propagowały międzynarodową akcję ekologiczną Godzina dla Ziemi. Wykonane przez nie plakaty przypominały, że oszczędzanie energii wpłynie na poprawę stanu środowiska naszej planety.

29 marca

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpili do konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Natomiast gimnazjaliści klasy IIIa wzięli udział w sesji Rady Gminy.

Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Straży Leśnej, które dotyczyło zasad zachowania się w lesie oraz ochrony przeciwpożarowej.

31 marca

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie historycznym.

W ramach Dnia Języka Obcego gimnazjaliści pojechali do II LO w Kołobrzegu.

Dla uczniów klas trzecich gimnazjum odbyły się   prezentacje kołobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych: II L.O. im. H. Sienkiewicza oraz Z. Sz. S.  im. Z. Herberta.

Piotr Poniedziałek został laureatem Konkursu Matematycznego i Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum oraz laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej dla gimnazjalistów. Odniesione sukcesy zwalniają Piotra z pisania części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej egzaminu, a także dają możliwość nauki w dowolnie wybranej szkole ponadgimnazjalnej.

Dzięki uzyskaniu tytułu laureata w Konkursie Języka Niemieckiego Maja Rymaszewski  zapewniła sobie już na przyszły rok zwolnienie z egzaminu pisemnego z języka obcego.

Tytuł finalisty Konkursu Języka Angielskiego uzyskała Maria Poznańska. Marysia została ,także laureatką Konkursu Poliglota organizowanego przez I L.O. im. M. Kopernika w Kołobrzegu, dzięki czemu uzyskała dodatkowe punkty w rekrutacji do tej szkoły.