Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

2014/2015

2014-12-01 Młodzi głosują

 W ramach akcji prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują” uczniowie gimnazjum przygotowali i przeprowadzili w szkole, w okresie poprzedzającym wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również zorganizowali młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Celem akcji „Młodzi głosują” jest zachęcenie młodych ludzi do większej aktywności obywatelskiej, gdy jeszcze wielu z nich chce ją podejmować. Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości – mówi Jacek Strzemieczny, prezes Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczą w akcji „Młodzi głosują” już po raz czwarty. Nawyk korzystania z przywileju wyborczego nie pojawia się automatyczne w dniu 18 urodzin. Założenie, że młody człowiek nie będzie interesował się polityką i nie będzie w ogóle głosował do ukończenia 18 roku życia a potem nagle stanie się zainteresowanym polityką, świadomym, aktywnym i głosującym obywatelem jest złudne. Głosowanie w wyborach jest w pewnym sensie nawykiem, który wyrabia się poprzez samo głosowanie i udział w takich projektach edukacyjnych jak „Młodzi głosują”.

Share |
Czytaj także:
Podsumowanie konkursu ,,Najlepszy uczeń - sportowiec"
Razem z końcem roku szkolnego w Zespole Szkół zakończyła się kolejna edycja konkursu „Najlepszy uczeń – sportowiec” szkoły podstawowej i gimnazjum.
czytaj więcej »
Świadectwa, nagrody, kwiaty i pożegnania
 Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i pożegnań.  czytaj więcej »
Najmłodsi zakończyli rok szkolny
Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby wyróżnić tych uczniów, którzy pilną i systematyczną nauką oraz udziałem w konkursach i zawodach sportowych osiągnęli wysokie wyniki. czytaj więcej »
Uroczyste zakończenie roku klas IV - VI
Koniec roku szkolnego, pożegnanie absolwentów klas VI jest okazją, aby zaprezentować efekty pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. czytaj więcej »
Wychowanie morskie wciąż aktualne
 Po raz siódmy uczniowie naszego gimnazjum znaleźli się w gronie laureatów konkursu plastyczno-literackiego z cyklu „Morze a moja duża i mała Ojczyzna”. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<czerwiec 2021>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

© 2011 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 528
szkola@ustronie-morskie.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl