6 października

W ramach wychowania ekologicznego uczniowie klas VI poszli szlakiem ustrońskich dębów.

8 października

Pierwszy Dzień Otwarty - rodzice mieli możliwość spotkania się ze wszystkimi nauczycielami, porozmawiać o sukcesach i porażkach swoich dzieci, uzyskać wskazówki do dalszej pracy swoich pociech.

9 października

Reprezentacja naszych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum brała udział w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Sztafetowych, które odbyły się w Kołobrzegu. Wyniki w dziale "Sport w szkole".

10 października

Uczniowie klasy II A gimnazjum pojechali na wycieczkę rowerową do Gąsek.

11 października

Klasy I i II gimnazjum pojechały do teatru w Koszalinie na spektakl "Dziady".

12 października

Pierwszoklasiści (ze szkoły podstawowej i gimnazjum) zostali dzisiaj uroczyście pasowani na ucznia. W obecności nauczycieli, uczniów, rodziców i zaproszonych gości złożyli ślubowanie.

Ja, uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim ślubuję:

Będę starał się być dobrym i uczciwym.

Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.

Będę szanował swoich nauczycieli, rodziców i przełożonych.

Będę uczył się tego co piękne.

Będę kochał swoją Ojczyznę.

My, uczniowie Gimnazjum im. Orła Białego w Ustroniu Morskim ślubujemy:

Dbać o honor i tradycje szkoły oraz godnie reprezentować jej imię na zewnątrz.

Przeciwstawiać się wszelkim przejawom brutalności i wulgarności.

Rzetelną nauką i pracą wypełniać pokładane w nas nadzieje naszych nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Wyrabiać w sobie siłę woli, prawość charakteru, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym.

Szanować poglądy i przekonania swoich kolegów i koleżanek.

Dbać o piękno mowy ojczystej i wyrażać się w sposób kulturalny.

Czcić i szanować symbole szkoły, miasta i kraju oraz nasze wartości narodowe.

W imię odwagi i prawdomówności wytrwać we własnym ślubowaniu.

Były również życzenia, podziękowania i nagrody dla nauczycieli i pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

16 października

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w programie profilaktycznym "Kolczasta przyjaźń".

18 października

Uczestniczyliśmy w koncercie "Elektronika w muzyce".

15 uczniów szkoły podstawowej brało udział w konkursie z języka polskiego - Multitest 2007

19 października

Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w konkursie matematycznym - Multitest 2007. Dzięki wytężonej pracy koła dziennikarskiego ukazał się pierwszy numer szkolnej gazetki.

20 października

W dniach 19 - 21 października pani Agnieszka Porożyńska i Angelina Kula uczestniczą w warsztatach dla samorządów szkolnych w ramach projektu "Aktywny obywatel" realizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. Szkolenie odbywa się w Warszawie.

Ze względu na dużą liczbę chętnych chcących brać udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr", w dniu dzisiejszym odbyły się szkolne eliminacje do tego konkursu. Juz w poniedziałek okaże się, kto będzie reprezentował naszą szkołę 26 października!

22 października

Dzisiaj odbył się Multitest z języka angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej i z języka niemieckiego dla uczniów gimnazjum.

W ramach programu profilaktycznego uczniowie klas IV - VI i I - III gimnazjum wzięli udział w spektaklu przygotowanym przez Teatr Edukacyjny.

23 października

I znowu Multitest 2007 - tym razem konkurs z języka niemieckiego dla uczniów szkoły podstawowej.

Uczniowie klas III gimnazjum zmierzyli się z zadaniami egzaminu próbnego części matematyczno - przyrodniczej.

25 października

Dziesiątka najlepszych informatyków z gimnazjum przystąpiła do rozwiązywania zadań II Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".

26 października

Uczniowie klas VI przystąpili do sprawdzianu próbnego.

Jedenastu zwycięzców szkolnych eliminacji wzięło udział w II edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" dla uczniów szkoły podstawowej.
Przedstawiciele samorządu uczniowskiego szkoły podstawowej wraz z kołem ekologicznym byli dzisiaj na cmentarzu, aby zapalić świeczki na grobach naszych uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wykonali również prace porządkowe przed Dniem Zmarłych.

27 października

Chętni uczniowie przystąpili dzisiaj do egzaminu na kartę rowerowa i motorowerową.

29 października

Uczniowie klas II i III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką z wydziału ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Spotkanie dotyczyło ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz odpowiedzialności prawnej młodzieży za wykroczenia.

Iga Supińska, Katarzyna Iwańczyk, Angelika Bartczak i Karolina Ogon zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie "Wiedza' w ramach projektu internetowego "Owoc" organizowanego przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Gratulacje!

30 października

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do części humanistycznej egzaminu próbnego.