1 października

Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej spotkali się z panią policjantką i rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

3 października

Uczniowie klas szóstych przygotowują się do sprawdzianu - dzisiaj była pierwsza próba.

6 października

Dzień otwarty - rodzice otrzymali informacje o wynikach w nauce i zachowaniu swoich dzieci.

7 października

W Powiatowych Biegach Sztafetowych drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce. Chłopcy naszej szkoły również uplasowali się na drugiej pozycji. Gratulacje!

13 października

Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej i gimnazjum zostali dzisiaj pasowani na uczniów naszej szkoły. Było bardzo uroczyście podczas ślubowania z udziałem sztandarów oraz w obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Brawami nagrodzono część artystyczną.

Ja, uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim ślubuję:

Będę starał się być dobrym i uczciwym.

Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.

Będę szanował swoich nauczycieli, rodziców i przełożonych.

Będę uczył się tego co piękne.

Będę kochał swoją Ojczyznę.

My, uczniowie Gimnazjum im. Orła Białego w Ustroniu Morskim ślubujemy:

Dbać o honor i tradycje szkoły oraz godnie reprezentować jej imię na zewnątrz.

Przeciwstawiać się wszelkim przejawom brutalności i wulgarności.

Rzetelną nauką i pracą wypełniać pokładane w nas nadzieje naszych nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Wyrabiać w sobie siłę woli, prawość charakteru, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym.

Szanować poglądy i przekonania swoich kolegów i koleżanek.

Dbać o piękno mowy ojczystej i wyrażać się w sposób kulturalny.

Czcić i szanować symbole szkoły, miasta i kraju oraz nasze wartości narodowe.

W imię odwagi i prawdomówności wytrwać we własnym ślubowaniu.

Nie zabrakło również życzeń, kwiatów i nagród dla nauczycieli z okazji jutrzejszego Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji koło teatralne przygotowało inscenizację.

15 października

Członkowie kola ekologicznego zaprosili uczniów klas V do udziału w grze terenowej. Wszyscy bawili się świetnie (relacja w fotogalerii), nawet pogoda w tym dniu sprzyjała zajęciom w terenie.

16 października

Dzisiaj odbyła się dyskoteka klas IV - VI. Czwartoklasiści mieli otrzęsiny i zostali przyjęci do grona uczniów klas starszych szkoły podstawowej.

A gimnazjalistów na lody zaprosił pan Szymanek - serdecznie dziękujemy!

17 października

Uczniowie gimnazjum pojechali do BTD w Koszalinie.

Odbyły się szkolne eliminacje do III Edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr" dla uczniów klas IV - VI.

20 października

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szesnastej edycji konkursu z matematyki Multitest 2008.

Testy konkursowe są testami wielokrotnego wyboru i kolejne odbędą się w dniach 21 października (język polski), 22 października (język angielski i język niemiecki). Materiały przygotowane są przez Centrum Edukacji Szkolnej.

21 października

Odbył się pierwszy próbny egzamin z języka niemieckiego. Próba części humanistycznej i matematyczno - przyrodniczej 22 i 23 października.

23 października

Przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie szkoły podstawowej udali się na cmentarz aby uporządkować opuszczone groby i zapalić na nich znicze. Akcja została zorganizowana z inicjatywy samorządu uczniowskiego i koła ekologicznego. Znicze zostały przyniesione przez uczniów klas I - III.

23 - 24 października

W czwartek 16 gimnazjalistów brało udział w III Edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr", a w piątek 15 uczniów szkoły podstawowej zmierzyło się z zadaniami tegoż konkursu w swojej grupie wiekowej.

Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego  Kangur.

Konkurs Bóbr obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest organizowany w wielu krajach.

28 października

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych w ramach czwartków lekkoatletycznych. Serdeczne gratulacje dla wszystkich medalistów!

30 października

W kolejnej audycji umuzykalniającej "Niestarzejące się przeboje" uczestniczyli uczniowie klas III - VI szkoły podstawowej. Największym przebojem okazała się piosenka "Tyle słońca w całym mieście". Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Dzisiaj zakończyła się akcja zbierania kasztanów, której inicjatorem było koło ekologiczne. Kasztany zbierali uczniowie szkoły podstawowej, a pomagali im w tym rodzice (szczególnie podczas transportu do szkoły). Sprzedaliśmy 360 kg kasztanów.