1 października

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali dzisiaj udział w jesiennych biegach przełajowych. Więcej w dziale "Sport w szkole" i w Fotogalerii. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników tej sportowej imprezy!

4 października

W dniach 4-11 października 2010 r. laureaci konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy... Katyń - 70 lat po zbrodni”  - Kamila Lipska, Aleksanda Daniel, Ewa Bielak, Izabela Lipska i Justyna Kałdus wraz z opiekunami: p. W. Tocicką i p. E. Rutkowską, wezmą udział w wyjeździe edukacyjno - patriotycznym do Katynia. Konkurs został zorganizowany przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie przy współpracy Narodowego Centrum Kultury i Stowarzyszenia „Pokolenie”. Głównym sponsorem wyjazdu jest PKO Bank Polski.
Po opuszczeniu Warszawy uczestnicy wyprawy udadzą się na Białoruś, gdzie zwiedzą Nowogródek oraz Kuropaty pod Mińskiem - miejsce ukrycia zwłok ofiar sowieckiego ludobójstwa. Po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwiedzający dotrą do Smoleńska. 7 października będzie najważniejszym dniem pobytu na Wschodzie. Tego dnia będą miały miejsce wizyty na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu oraz w miejscu katastrofy lotniczej z
 10 kwietnia 2010 r. Kolejnym etapem będzie Litwa, gdzie uczestnicy rozpoczną zwiedzanie od Ponar - miejsca niemieckiego ludobójstwa. W kolejnych dniach przewidziano zwiedzanie Wilna oraz rodzinnych stron Marszałka Józefa Piłsudskiego - Zułowa i Powiewiórki. Stamtąd nastąpi powrót do Warszawy.

Uczniowie klas V i VI pojechali do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu na spektakl Narodowego Teatru Edukacji  „Ten obcy” według powieści  Ireny Jurgielewiczowej. Z zainteresowaniem obejrzeli perypetie Zenka i czwórki jego przyjaciół, ich trudne wybory i rodzące się uczucie między bohaterem tytułowym a Ulą.

Pierwszy poniedziałek miesiąca - odbyły sie dzisiaj zebrania rodziców.

5 października

Uczniowie klas VI przystąpili do pierwszego sprawdzianu próbnego.

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w przedstawieniu pt. "Jaś i Małgosia" przygotowanym przez PSE Narodowy Teatr Edukacji im Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Sceniczna adaptacja tej bajki opowiedziana była żywym, uwspółcześnionym językiem, a pełne dynamiki dialogi sprawiły, że sceny grozy przeplatały się z sytuacjami pełnymi humoru. Teksty mówione urozmaicone zostały piosenkami o współczesnym brzmieniu i pięknymi efektami świetlnymi, co bardzo uatrakcyjniło przedstawienie. Czytelna i pouczająca treśc wprpwadziła najmłodszych widzów w baśniowy urok opowieści braci Grimm.

6 października

Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych:  klasy I - III SP - "Dylematy małej Agaty", klasy IV - VI - "W szkolnej ławce".

Uczniowie gimnazjum brali udział w audycji umuzykalniającej odbywającej się pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej.

W mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych drużyna dziewcząt z podstawówki zdobyła I miejsce i będzie reprezentować powiat kołobrzeski w zawodach wojewódzkich! Gratulacje!

W  klasyfikacja Kołobrzeskiej Olimpiady Młodzieży prowadzonej przez Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy, trzeci rok z rzędu ,,nasza podstawówka" uzyskała miano najaktywniejszej sportowo szkoły w powiecie!

8 października

Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym IPN "Lekcje z historii najnowszej". Temat zajęć brzmiał: "A więc wojna...- polski wrzesień 1939"

12 października

Uczniowie gimnazjum i klas IV - VI obejrzeli spektakl profilaktyczny "STOP dopalaczom".

13 października

Uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym IPN "Lekcje z historii najnowszej". Temat zajęć brzmiał: "Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski". Były to dwugodzinne zajęcia dla każdego rocznika.

Samorząd Szkolny SP bardzo miłą niespodziankę sprawił nauczycielom z okazji ich jutrzejszego święta - osłodził dzisiejszy dzień dwoma smacznymi tortami!

14 października

Pierwszoklasiści z gimnazjum złożyli dzisiaj ślubowanie. Były również życzenia i podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Grupy teatralne ze szkoły podstawowej i gimnazjum wystąpiły w scenkach kabaretowych nawiązujących do dzisiejszego święta.

15 października

W dniu dzisiejszym odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły sprawnie opuścili "zagrożony" budynek.

16 października

Pierwszy raz w naszej szkole odbył się Turniej Lord of The King – gry strategicznej opartej na fabule „Władcy Pierścieni”. W turnieju wzięli udział uczniowie gimnazjum z Ustronia Morskiego oraz Koszalina.

18 października

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Życzymy im przejścia do następnego etapu konkursu!

19 października

Drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej brała udział w wojewódzkich biegach przełajowych.

29 października

Gimnazjaliści spotkali się z funkcjonariuszką wydziału ds. nieletnich KPP. Temat szkolenia: "Stop dopalaczom".