6 stycznia

Uczniowie klas VI przystąpili do kolejnej próby sprawdzianu.

7 stycznia

Dziś gimnazjum odwiedził Pan Antoni Szarmach. Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej oddziału w Kołobrzegu zachęcał młodzież gimnazjalną do utworzenia szkolnego koła, które kształtowałoby i rozwijało świadomość morską.

9 stycznia

Są już dostępne oficjalne wyniki IV edycji Konkursu Informatycznego "Bóbr". Najwyższy wynik w szkole podstawowej uzyskali: Wioletta Bartczak i Mateusz Zajler - oboje po 78 punktów. Najlepszym z gimnazjalistów okazał się Borys Krakowski, który zdobył 80 punktów.

10 stycznia - XVIII Finał WOŚP - W tym roku ponownie poświęcony  onkologii dziecięcej.

Jak co roku na ulicach naszej gminy kwestowali wolontariusze Orkiestry. Dużo emocji wywołał mecz charytatywny piłki siatkowej, w którym udział wzięło 5 drużyn: drużyna radnych, urzędników, nauczycieli, gimnazjalistów i Oldboys. Dobra zabawa, gra fairplay, a przede wszystkim szczytny cel przyświecał zawodnikom, którzy w sali gimnastycznej naszej szkoły rywalizowali dla Wielkiej Orkiestry.

Nie zabrakło też loterii fantowej dla dzieci i dorosłych, do organizacji której w znacznej mierze przyczynili się nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice. Zainteresowaniem cieszyły się również stoiska gastronomiczne, które serwowały m.in. grochówkę, bigos, chleb ze smalcem, hot-dogi, domowe ciasto, kiełbaski z grilla. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i pomoc w organizacji WOŚP.

11 stycznia

W czasie Dnia Otwartego rodzice mieli możliwość zapoznania się z postępami w nauce swoich dzieci oraz o ich problemach w nauce.

12 stycznia

Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w audycji muzycznej "Kwartet saksofonowy".

13 stycznia

Rozpoczął się trzydniowy próbny egzamin dla gimnazjalistów przygotowany przez wydawnictwo Operon.

14 stycznia

Dekanalny przegląd jasełek w Kołobrzegu. Otrzymaliśmy wyróżnienie za spontaniczność artystyczną. Gratulujemy grupie teatralnej oraz opiekunom.

Po południu uczniowie klas IV - VI bawili się na dyskotece zorganizowanej przez samorząd uczniowski.

15 stycznia

Wykorzystując piękną, zimową pogodę uczniowie klas VI pojechali na kulig.

20 stycznia

W tym dniu gimnazjaliści mieli okazję oderwać się na chwilę od codzienności i pomyśleć o najważniejszych w życiu wartościach – miłości, przyjaźni, szacunku i honorze. Sztuka Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. W poszukiwaniu Gralla zrobiła ogromne wrażenie na młodych widzach. Śledząc na scenie podejmowane przez bohaterów spektaklu decyzje, każdy mógł się zastanowić, czym dla niego jest ów święty Graal?

Uczniowie klas IV pojechali do Kołobrzegu na spektakl "Przygody Tomka Sawyera". Jutro w tym samym spektaklu uczestniczyć będą piątoklasiści.

22 stycznia

Uczniowie klas V świetnie bawili się na kuligu zorganizowanym przez hotel "Erania".

27 stycznia

W dniu dzisiejszym na balach karnawałowych bawili się uczniowie szkoły podstawowej. Królowały kolorowe stroje, pomysłowe przebrania, konkursy, balony, radość i świetna zabawa.

27 stycznia

Odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu z przedstawieniem jasełkowym.

28 stycznia

Premiera trzeciego numeru Na Fali. Agent Kornik doniósł nam o dziwnym przypadku w gimnazjum, przekonaliśmy się, że Michael Jackson to niewątpliwie król popu, a Avatar to film godny polecenia. Po raz kolejny zagraliśmy w WOŚP, bliżej poznaliśmy Olgę Kręglewską, wiemy też, że  konkurs na twarz okładki wygrała Marta Pezdan.