Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

2014/2015

2014-10-24 W świecie iluzji

24 października w naszej szkole odbył się spektakl „Tajemnice iluzji”. Był to niezwykły pokaz iluzji w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy Aleksandra Tkacza, który jest autorem książki „Tajemnice iluzji” oraz laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji.
W jego spektaklu miały miejsce rzeczy nieprawdopodobne: pojawianie się i znikanie przedmiotów, metamorfozy osób, unoszenie się stolika, jakby nie działały prawa grawitacji, zamiana papierka od cukierka w prawdziwe pieniądze, przecinanie człowieka prawdziwą piłą. Mistrz iluzji zdradził uczniom niektóre tajemnice iluzji optycznej i wszyscy na sali doświadczyli jak odbiera nasz mózg to co widzą oczy i na czym polega złudzenie optyczne.
Nasi uczniowie mieli możliwość z bliska przyglądać się trikom „magika”, ponieważ do większości pokazów iluzjonista zapraszał młodych asystentów. Prezentowane sztuki magiczne dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń.

Share |
Czytaj także:
Podsumowanie konkursu ,,Najlepszy uczeń - sportowiec"
Razem z końcem roku szkolnego w Zespole Szkół zakończyła się kolejna edycja konkursu „Najlepszy uczeń – sportowiec” szkoły podstawowej i gimnazjum.
czytaj więcej »
Świadectwa, nagrody, kwiaty i pożegnania
 Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i pożegnań.  czytaj więcej »
Najmłodsi zakończyli rok szkolny
Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby wyróżnić tych uczniów, którzy pilną i systematyczną nauką oraz udziałem w konkursach i zawodach sportowych osiągnęli wysokie wyniki. czytaj więcej »
Uroczyste zakończenie roku klas IV - VI
Koniec roku szkolnego, pożegnanie absolwentów klas VI jest okazją, aby zaprezentować efekty pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. czytaj więcej »
Wychowanie morskie wciąż aktualne
 Po raz siódmy uczniowie naszego gimnazjum znaleźli się w gronie laureatów konkursu plastyczno-literackiego z cyklu „Morze a moja duża i mała Ojczyzna”. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<czerwiec 2021>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

© 2011 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 528
szkola@ustronie-morskie.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl