Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

2014/2015

2015-05-21 Wrażenia klasy IV b po wycieczce

 W dniu 21 maja 2015r. klasa IV b wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Sochą wybrała się na wycieczkę klasową do Międzyzdrojów. Wycieczka zaczęła się od prelekcji przewodnika na temat Kołobrzegu i cmentarza wojskowego w Kołobrzegu.
Pan przewodnik zapoznawał nas ze wszystkimi mijanymi przez nas miejscowościami, opowiadając o każdej w bardzo interesujący sposób.
Zwiedzanie zaczęliśmy od ruin kościoła w Trzęsaczu. To jedno z najbardziej fascynujących miejsc na polskim wybrzeżu. W tej małej miejscowości stoi ostatnia ściana kościoła – zabytek na skalę europejską.
Kolejną atrakcją był Park Wieloryba w Rewalu. To miejsce, gdzie  jednocześnie bawiąc się i ucząc mogliśmy dowiedzieć się wiele na temat tego, co kochamy najbardziej – morza. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych mogliśmy spojrzeć prosto w oczy rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie gdzie jest Nemo, a także poznać ryby zamieszkujące morze. Po nauce przyszła pora na zabawę. Bawiliśmy się z piratem w „raz, dwa, trzy – pirat patrzy", rzucaliśmy piłeczkami do celu, biegaliśmy w workach i ścigaliśmy się trzymając piłeczkę pingpongową na łyżeczce. Był też czas na relaks w hamaku. Po 2 godzinach spędzonych w Parku Wieloryba czekała na nas pyszna niespodzianka – pizza i sok.
Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy, to Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach. Zobaczyliśmy tu mosiężne płyty z odciskami dłoni wybitnych twórców sztuki i filmu, a także rzeźby poświęcone polskim reżyserom,  między innymi: A. Wajdzie i J. Hoffmanowi. Każdy z nas mógł przyłożyć swoją dłoń do odcisku dłoni znanej osoby i poczuć się trochę jak celebryta. Na molo w Międzyzdrojach mieliśmy czas na zjedzenie pysznych lodów.
W Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach „spotkaliśmy” prawie 100 sławnych ludzi znanych z życia publicznego: polityków, gwiazdy kina, muzyki i sportu, postaci z filmów i bajek. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z figurą woskową przedstawiającą sławną osobę (figury woskowe miały naturalną wielkość przedstawianej osoby).
Wizyta w Planetarium  w Międzyzdrojach to nasza kolejna atrakcja zapierająca dech w piersiach. Podróżowaliśmy przez niewyobrażalne przestrzenie w poszukiwaniu galaktyki, odkrywając tajemnice największych fenomenów przyrody, aż po narodziny wszechświata. A na koniec wizyty w Planetarium obejrzeliśmy fantastyczny pokaz efektów specjalnych.
Następny nasz przystanek to Jeziorko Turkusowe. Pan przewodnik wytłumaczył nam skąd się wzięła nazwa jeziorka. Tu mieliśmy też czas na posiłek i zabawę na placu zabaw.
Ostatni nasz przystanek to Rezerwat Żubrów. Spacerem przez las przeszliśmy do Zagrody Pokazowej Żubrów, a tu czekały na nas jelenie, sarny, żubry, dziki i orły bieliki.
Do Ustronia Morskiego wróciliśmy o 18.30. Nasza wycieczka była bardzo udana, a my bawiliśmy się naprawdę wspaniale!


Klasa IV b wraz z wychowawczynią 

Share |
Czytaj także:
Podsumowanie konkursu ,,Najlepszy uczeń - sportowiec"
Razem z końcem roku szkolnego w Zespole Szkół zakończyła się kolejna edycja konkursu „Najlepszy uczeń – sportowiec” szkoły podstawowej i gimnazjum.
czytaj więcej »
Świadectwa, nagrody, kwiaty i pożegnania
 Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i pożegnań.  czytaj więcej »
Najmłodsi zakończyli rok szkolny
Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby wyróżnić tych uczniów, którzy pilną i systematyczną nauką oraz udziałem w konkursach i zawodach sportowych osiągnęli wysokie wyniki. czytaj więcej »
Uroczyste zakończenie roku klas IV - VI
Koniec roku szkolnego, pożegnanie absolwentów klas VI jest okazją, aby zaprezentować efekty pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. czytaj więcej »
Wychowanie morskie wciąż aktualne
 Po raz siódmy uczniowie naszego gimnazjum znaleźli się w gronie laureatów konkursu plastyczno-literackiego z cyklu „Morze a moja duża i mała Ojczyzna”. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<czerwiec 2021>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

© 2011 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 528
szkola@ustronie-morskie.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl