1 września

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

O godzinie 8.00 mszą świętą, a o 9.00 uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2008/2009. Szczególnie serdecznie witamy 37 małych i 45 dużych pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym do szkoły podstawowej uczęszcza 223 uczniów, a do gimnazjum 158. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy uśmiechu, wytrwałości i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

„Obowiązek, chociaż trudny i męczący, jeżeli jest dobrze wykonywany, zawsze daje radość i zadowolenie.”

12 września

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Koszalina, zwiedzając teatr w ramach Dni Otwartych. W teatralny świat wprowadziła uczniów wystawa przygotowana na foyer. Pożółkłe fotografie i dokumenty, plakaty ze sztuk, które już dawno miały swoją premierę, kostiumy i rekwizyty z najstarszych przedstawień opowiadały historię koszalińskiego teatru… Uczestnicy tej niepowtarzalnej wycieczki odkrywali garderoby, w których aktorzy przygotowują się do sztuk, pracownie, gdzie powstają kostiumy i dekoracje. Poznali osoby, których na scenie nie widać, ale, bez których realizacja spektakli byłaby niemożliwa.

15 - 17 września

Trwa kampania wyborcza przed wyborami do samorządów uczniowskich obu szkół. Już w poniedziałek okaże się, kto zwycięży.

17 września
Uczniowie i rodzice klasy I b SP mile spędzili czas na wspólnej zabawie przy ognisku.

18 września

46 gimnazjalistów uczestniczyło w wycieczce do jedynego w swoim rodzaju Centrum Edukacji i Promocji  regionu w Szymbarku. Celem wyprawy było poznanie historii , języka i kultury Kaszub. Do niewątpliwych atrakcji miejsca zaliczyć można :

·        Dom stojący na głowie

·        Dom Sybiraka – przetransportowany ponad 8 tys. km z głębi Syberii a zamieszkiwany tam przez polskich zesłańców

·        Najdłuższa deska świata (36,83m)

·        Pomnik i bunkier Gryfa Pomorskiego

·        Dwór Salino – replika dworku szlacheckiego sprzed 300 lat

·        Kościółek św. Rafała

Program wycieczki został wzbogacony o wizytę w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, w rodzinnej posiadłości Józefa Wybickiego, autora Mazurka Dąbrowskiego.

Uczniowie klas V uczestniczą w dwudniowej wycieczce Poznań - Biskupin.

Odbyły się wybory Prezydium Rady Rodziców. Przewodniczącą RR szkoły podstawowej została p. Sylwia Kudlińska, wiceprzewodniczącą - p. Anna Sochacka, skarbnikiem - p. Artur Łukasiewicz, a sekretarzem p. Grzegorz Męch. Przewodniczącą RR gimnazjum została p. Iwona Brandt, wiceprzewodniczącą - p. Jolanta Supińska, skarbnikiem - p. Maria Dankowska, a sekretarzem p. Małgorzata Kameduła. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

19 września

Najlepsi sportowcy ze szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Memoriale imienia Michała Barty w Kołobrzegu.

20 września

Sprzątanie Świata

Sprzątaliśmy park, plażę i teren wokół szkoły. Uczniowie klas VI realizowali zadania projektu "Obserwator Wybrzeża Europy", a uczniowie klas III gimnazjum sadzili drzewka.

22 września

Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. IV - VI szkoły podstawowej i gimnazjum.

23 września

Dzisiaj najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej wybierali Samorząd Uczniowski klas I - III.

Uczniowie klas VI i gimnazjum uczestniczyli w audycji umuzykalniającej "Wirtuoz ksylofonu i przyjaciele".

26 września

Uczennice gimnazjum: Iga Supińska, Katarzyna Iwańczyk, Angelika Bartczak i Karolina Ogon przeprowadziły grę terenową pt. "Naszyjnik Pani Neptunowej", która przygotowały na konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach projektu "Młody Obywatel w Terenie". W grze wzięli udział uczniowie klas VI - członkowie koła ekologicznego. Gra dostarczyła wiele emocji zarówno uczestnikom jak i organizatorom.

29 września

Odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe w których brało udział ponad 300 uczestników - uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Rusowie. Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych kategorii i wszystkim, którzy brali udział w sportowej rywalizacji.