2019-06-16

Ogólnopolski finał Turnieju BRD

W dniach 4 – 6 czerwca br. w Bochni i w  Mikluszowicach, województwo małopolskie, odbył się finał XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięła w nim udział drużyna naszej szkoły, która reprezentowała województwo zachodniopomorskie w grupie I – uczniowie w wieku 10-12 lat. Skład drużyny: Małgorzata Zając, Zuzanna Bolechowska, Sammy Dudek i Mateusz Ciba, opiekunem zespołu jest Tadeusz Winnik. Pierwszy dzień zmagań rozpoczął się od pisania testów, które były wyjątkowo trudne. Po napisaniu testów uczestnicy przejechali na teren kopalni soli w Bochni, gdzie czekały kolejne zadania: rowerowy tor przeszkód i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu konkurencji wszyscy udali się na zwiedzanie kopalni. W ostatnim dniu zmagań należało już tylko poprawnie przejechać po wylosowanych punktach miasteczka ruchu drogowego i cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników. Ostateczne uczniowie reprezentujący nasze województwo w grupie I zajęli w finale Ogólnopolskiego Turnieju  BRD dla uczniów szkół podstawowych XII miejsce. Zdobyli kolejne ciekawe doświadczenia i może przełoży się to w przyszłości na jeszcze lepsze wyniki.