2000-2005

Rok 2000/2001

Szkoła podjęła współpracę z Ogniskiem Wychowawczym TPD i Ośrodkiem Kuratorskim.

W Galerii „Na Pięterku” w Krakowie prace plastyczne prezentowało 15 twórców z Ustronia Morskiego, wśród nich nauczycielki: Lidia Nejkauf, Wanda Nowicka, Barbara Sobczyk-Ruchniewicz.

1 maja 2001 Szkole Podstawowej nadano imię Marii Konopnickiej oraz przekazano sztandar ufundowany przez rodziców.

Zarząd Gminy Ustronie Morskie ogłosił Konkurs na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół.

Uroczyście pożegnaliśmy przechodzącego na emeryturę wieloletniego dyrektora Eugeniusza Koźmińskiego.

Rok 2001/2002

3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów powitała nowa dyrektor Mariola Ostrowska.

W grudniu zorganizowany został I Kiermasz Świąteczny i wigilijne spotkanie nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Po raz pierwszy i bardzo głośno grała w Ustroniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wzięło w niej udział wielu uczniów i nauczycieli.

Nowe przeżycie dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum –sprawdzian i egzamin zewnętrzny.

Na basen oprócz uczniów klas IV jeżdżą także III klasy Gimnazjum, nauka pływania zostaje wpisana na świadectwie.

W maju uroczyście obchodziliśmy Dni Unii Europejskiej i Dni Szwedzkie.

Kuratorium Oświaty w Szczecinie Delegatura w Koszalinie przeprowadziło pomiar jakości pracy naszej szkoly.

Gimnazjum w Ustroniu Morskim otrzymało imię Orła Białego. Sztandar ufundowali rodzice, nauczyciele i sympatycy szkoły, 3 maja został ustanowiony Świętem Gimnazjum.

W czerwcu pożegnaliśmy pierwszych absolwentów Gimnazjum.

Rok 2002/2003

W Zespole Szkół zatrudniono pedagoga szkolnego.

Uczniowie wzięli udział w unijnej podróży Eurobusem do Szczecina zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

Podczas ferii uczennice Gimnazjum wykonały ścienne malowidło na korytarzach szkoły.

Dzień Ziemi zorganizowany został pod nowymi hasłami „Dzień Ziemi-Dniem Magnolii” i „Ustronie Morskie miejscowością 1000 magnolii”. W różnych punktach Ustronia posadziliśmy młode drzewka tego gatunku..

Z okazji WOŚP w studiu telewizyjnym w Szczecinie uczniowie naszej szkoły prezentowali rekordowej długości szalik wykonany przez mieszkańców Ustronia.

Uczniowie maszerowali w paradzie z okazji Dnia Unii Europejskiej zorganizowanej przez Gminny Punkt Informacji Europejskiej.

Szkoła była organizatorem Powiatowego Turnieju Wiedzy Prewencyjnej „Bądź Bezpieczny”, drużyna Gimnazjum zajęła drugie miejsce.

W ramach obchodów Święta Szkoły Podstawowej odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami klasy VI z Rusowa, którzy od września będą się uczyć w naszym gimnazjum.

Rok 2003/2004

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnili swoją obecnością Krystyna Sobocińska-starszy wizytator Kuratorium Oświaty, Witold Gładkowski-senator RP, Bogdan Błaszczyk-poseł RP i władze samorządowe. Pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę dyrektor Romanę Sierocką, która oprócz wielu bukietów kwiatów otrzymała puchar i tytuł „Belfer na Szóstkę”.

W szkole wprowadzono zajęcia logopedyczne.

Zespół Szkół przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza” zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.

Eurobusem do stolicy pojechali uczniowie Gimnazjum, odwiedzili Sejm, wzięli udział w wykładzie „Integracja europejska”.

Po raz pierwszy w ramach obchodów Święta Niepodległości przeprowadzono konkurs literacki „Moja mała ojczyzna”.

W szkole odbył się cykl turniejów sportowych „Zostań sportmaniakiem i mistrzem sportu”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Internetowa Szkoła Olimpijska” organizowanym w ramach projektu Prezydenta RP „Internet w szkole”. Na podsumowanie konkursu wystąpili w programie telewizyjnym „Rower Błażeja”.

W Powiatowym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym zespół Gimnazjum zajął pierwsze miejsce, zespół Szkoły Podstawowej drugie.

Rok 2004/2005

Dyrektor szkoły p. Mariola Ostrowska uzyskała tytuł nauczyciela dyplomowanego.

Już wszyscy uczniowie Zespołu Szkół objęci zostali nauką języka angielskiego, jest to drugi język obcy.

Po podpisaniu umów z gminą partnerską Ustroń szkoła nawiązała współpracę z placówkami oświatowymi z tego miasta.

Z projektu MENiS „Pracownia w szkole podstawowej” szkoła wzbogaciła się o nową pracownię komputerową.

Po trzech latach starań otrzymaliśmy gimbusa.

Pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę p. Wandę Sudak. Zgromadzeni przy ołtarzu kościoła parafialnego nauczyciele i uczniowie pożegnali Jana Pawła II. Z inicjatywy uczniów klas III gimnazjum codziennie (do dnia pogrzebu) o godzinie 21.37 w Kościele Parafialnym w Ustroniu Morskim odmawiana była 10 różańca w intencji Ojca Świętego.

Naszą szkołę odwiedził Biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Paweł Cieślik.

Szkolna i gminna komisja stypendialna przyznała uczniom stypendia motywacyjne i socjalne.

Jesteśmy w Sieci - powstała szkolna strona internetowa, której autorem i administratorem jest pani Grażyna Dymańska.

Wrzesień 2004

<<wrzesień 2019>>