Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

2014/2015

Podsumowanie konkursu ,,Najlepszy uczeń - sportowiec"
Razem z końcem roku szkolnego w Zespole Szkół zakończyła się kolejna edycja konkursu „Najlepszy uczeń – sportowiec” szkoły podstawowej i gimnazjum.
czytaj więcej »
Świadectwa, nagrody, kwiaty i pożegnania
 Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i pożegnań.  czytaj więcej »
Najmłodsi zakończyli rok szkolny
Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby wyróżnić tych uczniów, którzy pilną i systematyczną nauką oraz udziałem w konkursach i zawodach sportowych osiągnęli wysokie wyniki. czytaj więcej »
Uroczyste zakończenie roku klas IV - VI
Koniec roku szkolnego, pożegnanie absolwentów klas VI jest okazją, aby zaprezentować efekty pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. czytaj więcej »
Wychowanie morskie wciąż aktualne
 Po raz siódmy uczniowie naszego gimnazjum znaleźli się w gronie laureatów konkursu plastyczno-literackiego z cyklu „Morze a moja duża i mała Ojczyzna”. czytaj więcej »
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 26 czerwca na dużej sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy. czytaj więcej »
Eksplozja atrakcji
 16 czerwca uczniowie klas II a, III a i IV a wybrali się wspólnie na wycieczkę pt. "Eksplozja atrakcji" do Niemiec. czytaj więcej »
Zajęcia samoobrony z instruktorem karate
 Pod okiem Radosława Grobelskiego instruktora karate kyokushin, uczniowie klas II uczestniczyli w zajęciach samoobrony.  czytaj więcej »
Goście ze Straży Granicznej
 W dniu wczorajszym naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu, którzy ciekawie opowiadali uczniom klas edukacji wczesnoszkolnej o swojej pracy. czytaj więcej »
Biegi Integracyjne w Karlinie
W niedzielę 14 czerwca, już po raz 23 odbył się Bieg Papieski w Karlinie. Niedzielną uroczystość zainaugurował przemarsz orkiestry dętej oraz tradycyjne Biegi Integracyjne dzieci i młodzieży. czytaj więcej »
Konopnicka na wesoło – czemu nie?
 12 czerwca w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie aktorsko – kukiełkowe „Konopnicka na wesoło – czemu nie?” dla dzieci z Przedszkola w Ustroniu Morskim oraz dla uczniów klas I szkoły podstawowej. czytaj więcej »
Gimnazjaliści na farmie fotowoltaicznej
 11 czerwca uczniowie klas trzecich i pierwszych gimnazjum zwiedzili farmę fotowoltaiczną, która od kilku tygodni działa na terenie naszej gminy.  czytaj więcej »
Ustronie to plansza – wejdź do gry!
 11 czerwca nasza miejscowość stała się planszą gry terenowej. Na boisku szkolnym, plaży i w wielu innych miejscach czekały na graczy niespodzianki i zadania do wykonania.  czytaj więcej »
Prehistoria dla najmłodszych.
11 czerwca uczniowie klas I szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. czytaj więcej »
Straż Graniczna i WOPR dla najmłodszych
Najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili dzisiaj przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kołobrzegu oraz Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. czytaj więcej »
Informacja dotycząca piątku - 5.06.2015
 Uwaga! Piątek po Bożym Ciele (05.06.) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjno - wychowawczych. czytaj więcej »
Cała Polska czyta w bibliotekach
3 czerwca, w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, klasa II a odwiedziła Bibliotekę Publiczną. Dzieci uczestniczyły w XIV Ogólnopolsieja Akcji „Cała Polska czyta w bibliotekach”. czytaj więcej »
I miejsce Julii Darabasz w Konkursie Geografii Turystycznej
 Praca Julii Darabasz z klasy II A dotycząca Francji została oceniona najwyżej, zajmując I miejsce w Powiatowym Międzygimnazjalnym Konkursie Geografii Turystycznej. czytaj więcej »
Podsumowanie VII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH
Zespół Szkół oraz Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” włączyli się w organizację VII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH organizowanego w Gminie Ustronie Morskie w dniach 26 maja – 1 czerwca.  czytaj więcej »
Sukcesy w matematycznym „Kangurze”
Znakomicie spisali się uczniowie gimnazjum Arkadiusz Taramas, Aleksandra Brzózka, Mateusz Basarab i Julia Szubert oraz Maksym Kalociński ze szkoły podstawowej w Matematycznym KANGURZE. czytaj więcej »
Sportowy  i teatralny Dzień Dziecka
 Dzień Dziecka obfitował w wydarzenia sportowe i kulturalne, a rozpoczął się słodkim poczęstunkiem przed wejściem do szkoły. czytaj więcej »
Najpiękniejszy wiersz o wiośnie
 29 maja został rozstrzygnięty szkolny konkurs poetycki „Najpiękniejszy wiersz o wiośnie”. czytaj więcej »
Święto Szkoły Podstawowej
 29 maja odbyły się obchody Święta Szkoły związane z rocznicą urodzin Marii Konopnickiej, patronki Szkoły Podstawowej. czytaj więcej »
Gimnazjaliści w Karpaczu i okolicach
 W dniach 25 -29. 05.2015r. 38 gimnazjalistów z klas pierwszych i trzecich przebywało na wycieczce  w Karpaczu i okolicach.  czytaj więcej »
Wycieczka pierwszaków
29 maja uczniowie klas I wybrali się na wycieczkę do ogrodów Hortulus w Dobrzycy. czytaj więcej »
Strach ma wielkie oczy
 27 maja w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki i Szkolnego Programu Wychowawczego odbył się spektakl profilaktyczno - edukacyjny pt. „Strach ma wielkie oczy".  czytaj więcej »
„100 lat - zatrzymany czas”, czyli wycieczka do Swołowa
 26 maja uczniowie klasy III b szkoły podstawowej odwiedzili stolicę Krainy w Kratę, czyli Swołowo. czytaj więcej »
Klasy IV - VI w Gdańsku, Gdyni i Malborku
46 osobowa grupa uczniów klas IV, V i VI uczestniczyła w dniach 25 – 26 maja w autokarowej wycieczce do Malborka, Gdańska i Gdyni. czytaj więcej »
Nasze "Ptaszki" i "Ptaszęta" z nagrodami i wyróżnieniami
 22 maja w powiatowych eliminacjach 47 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” naszą gminę reprezentowały: Julia Iwan, Lena Michałowska, Karina Wachowicz i Marta Walkowiak. czytaj więcej »
Wrażenia klasy IV b po wycieczce
 W dniu 21 maja uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Sochą wybrałli się na wycieczkę klasową do Międzyzdrojów. czytaj więcej »
Rekordzista Księgi Rekordów Guinessa w naszej szkole
Naszą szkołę odwiedził pan Janusz Chomontek - polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinessa w podbijaniu piłek różnej wielkości. czytaj więcej »
Trzecioklasiści na K3, piątoklasiści na K5
Uczniowie klas trzecich i piątych naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w badaniach Kompetencji trzecioklasistów (K3) i Kompetencji piątoklasistów (K5), przygotowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych. czytaj więcej »
Warsztaty profilaktyczne
18 maja w szkole podstawowej odbyły się warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień oraz komunikacji w grupie rówieśniczej. czytaj więcej »
Ulicą Ku Słońcu do słonecznej elektrowni
 Na otwarciu pierwszej w Polsce farmy fotowoltaicznej, która powstała na terenie byłego wysypiska śmieci nie zabrakło przedstawicieli Zespołu Szkół.  czytaj więcej »
Wyniki konkursu English is easy
 Znamy już wyniki I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „English is easy”.  czytaj więcej »
Próbny egzamin klas II gimnazjum
 13 i 14 maja odbył się próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas II, który składał się z części humanistycznej, matematyczno- przyrodniczej oraz językowej.  czytaj więcej »
Mistrzowie słownictwa
 Gratulacje dla "Mistrzów słownictwa" roku 2014/2015 szkoły podstawowej, którymi zostali: Filip Kopiel, Marta Walkowiak oraz  Patryk Górnowski! czytaj więcej »
Drużyny sztafetowe na podium
We wtorek 12 maja na stadionie lekkoatletycznym przy LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu rozegrano Mistrzostwa Powiatu w biegach rozstawnych 4 x 100 m oraz w sztafecie szwedzkiej. czytaj więcej »
Przygotuj się do XV Turnieju wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej
Dnia 29 maja 2015 roku o godzinie 10.00 odbędą się obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej, czyli XV Turniej wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. czytaj więcej »
Co dalej, trzecioklasisto?
 11 maja ruszył elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kołobrzeskim. Wyboru szkoły uczniowie dokonują, logując się na stronie https://kolobrzeg.edu.com.pl/kandydat/app. czytaj więcej »
Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne w szkole podstawowej
 We wtorek, 12 maja, najlepsi recytatorzy ze szkoły podstawowej wzięli udział w eliminacjach gminnych 47 Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.  czytaj więcej »
Biologia na plaży
 12 maja uczniowie klas I gimnazjum uczestniczyli w zajęciach terenowych z biologii, które przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się na plaży.  czytaj więcej »
Laureaci konkursów językowych
Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Fox” z języka angielskiego dla uczniów z klas III- IV szkoły podstawowej i Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch” z języka angielskiego dla uczniów klas I-III SP. czytaj więcej »
„Kalejdoskop pamięci” Henryka Morawskiego
 11 maja uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z Henrykiem Morawskim - poetą prozaikiem, regionalistą, członkiem Związku Literatów Polskich. czytaj więcej »
Zawód - żołnierz
 W ramach realizacji zadań zawartych w Szkolnym Programie Profilaktyki, uczniowie klasy VI b zostali zaproszeni przez tatę Martyny do 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu. czytaj więcej »
Matematyczny Archimedes
 Najlepsi matematycy naszej szkoły zmagali się dzisiaj z zadaniami Konkursu OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA.PLUS. czytaj więcej »
Czarodziejskie słowa
 Teatr ARTENES z Wrocławia zaprosił uczniów klas I i II szkoły podstawowej do RCK w Kołobrzegu na malowniczą baśń, której głównymi, choć niewidzialnymi bohaterami były „czarodziejskie słowa". czytaj więcej »
Pinokio w naszej szkole
Dnia 6 maja w szkole podstawowej odbył się spektakl teatralny pt. „Pinokio”, którego odbiorcami byli uczniowie klas I-III. czytaj więcej »
Pomogliśmy zwierzakom ze schroniska
30 kwietnia zakończyła się w naszej szkole akcja zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska Reks w Kołobrzegu. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu. czytaj więcej »
English is easy
2015-05-05 English is easy
 Piątego maja w szkole podstawowej odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV – VI pt. „English is easy”. Nasza szkoła jest organizatorem tego konkursu.  czytaj więcej »
Poczty sztandarowe w kościele
 Udział pocztów sztandarowych szkoły podstawowej i gimnazjum w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny zakończył obchody świąt majowych z udziałem naszej szkoły czytaj więcej »
Majowy rajd nordic walking
 Z okazji świąt majowych nasza szkoła zaprosiła amatorów kijków na Majowy Rajd Nordic Walking.  czytaj więcej »
Rozstrzygnięcie XXII edycji konkursu MÓJ DOM, MOJA OJCZYZNA, MOJA EUROPA
30 kwietnia poznaliśmy nagrodzonych i wyróżnionych w XXII edycji konkursu plastycznego pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty MÓJ DOM, MOJA OJCZYZNA, MOJA EUROPA. czytaj więcej »
Witaj, majowa jutrzenko
 30 IV 2015 r. w ostatnim dniu przed przerwą majową nasza szkoła uroczyście obchodziła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  czytaj więcej »
Powiatowe Biegi Przełajowe z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
ZS w Ustroniu Morskim, UG Ustronie Morskie i UKS ,,Sokół” Ustronie Morskie byli organizatorami Powiatowych Biegów Przełajowych z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. czytaj więcej »
Trzeciomajowe avatary czwartoklasistów
 Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas czwartych, na zajęciach komputerowych - za pomocą aplikacji Voki, utworzyli mówiące avatary. czytaj więcej »
Wyróżnienie dla Michała
 Michał Bolechowski otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Rok szkoły zawodowców”. czytaj więcej »
XXXVIII Powiatowy Turniej BRD rozstrzygnięty
 Sukcesem zakończył się udział drużyn szkoły podstawowej i gimnazjum w eliminacjach powiatowych XXXVIII Turnieju BRD.  czytaj więcej »
Wiadomości dla młodych poliglotów
 5 maja 2015r. w szkole podstawowej odbędzie się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV – VI pt. „English is easy”. W maju nastąpi także podsumowanie Konkursu „Mistrz Słownictwa”. czytaj więcej »
Za nami X regionalna akcja "Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek"
 Uczniowie klas V-VI oraz III gimnazjum wzięli udział w jubileuszowej 10 edycji akcji Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek. czytaj więcej »
Powiatowe Biegi Przełajowe z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Dyrektor Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim i Wójt Gminy Ustronie Morskie zapraszają na zawody sportowe – Powiatowe Biegi Przełajowe, które odbędą się 29.04.2015 r. czytaj więcej »
Testy z języków obcych zakończyły egzaminacyjny maraton
 23 kwietnia testami z języka obcego zakończył się egzaminacyjny maraton. O godz. 9 trzecioklasiści przystąpili do egzaminu na poziomie podstawowym, zaś o godz.11 - na poziomie rozszerzonym.  czytaj więcej »
Tymoteusz Rymcimci
Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wybrali się do Gminnego Ośrodka Kultury na spektakl lalkowy pt. „Tymoteusz Rymcimci” w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej „Szkolniaki z naszej paki”. czytaj więcej »
Zaleszczotki i wiązania jonowe. Gimnazjaliści po egzaminie matematyczno- przyrodniczym
 Środa, 22 kwietnia, to drugi dzień egzaminów gimnazjalnych 2015. Tego dnia uczniowie zmagali się z częścią matematyczno-przyrodniczą.  czytaj więcej »
Warsztaty w Lipiu
21 kwietnia 35 uczniów klas I – III wzięło udział w jednodniowych warsztatach  w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. czytaj więcej »
Kwitnące magnolie i egzamin gimnazjalny
 Stara prawda głosi, że na czas matury kwitną kasztany, a tradycją naszego gimnazjum są kwitnące magnolie podczas trwania egzaminów gimnazjalnych.  czytaj więcej »
Powodzenia na egzaminie!
 Maraton egzaminacyjny dla uczniów klas III gimnazjum rozpocznie się 21 kwietnia o godzinie 9.00 i trwał będzie przez kolejne trzy dni. czytaj więcej »
Finał I edycji Regionalnego Przeglądu Teatrów Lingwistycznych
Uroczyste podsumowanie pierwszej edycji Przeglądu Teatrów Lingwistycznych odbyło się w dniu 17 kwietnia w sali widowiskowej GOK w Ustroniu Morskim. Nasza szkoła zajęła w konkursie II miejsce. czytaj więcej »
Dzień Otwarty dla rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów
 Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów.  czytaj więcej »
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
Trzydziestu pięciu naszych trzecioklasistów przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. czytaj więcej »
„Tenis 10” w szkole
W dniu 15.04.2015 r. odbyły się zajęcia promujące tenis ziemny wśród dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i gimnazjum Ustronie Morskie pod nazwą: „Szukamy nowych talentów tenisa ziemnego”. czytaj więcej »
Maciek najlepszy w powiecie!
 Maciek Michalak po raz kolejny zdobył pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". czytaj więcej »
Ponowne zwycięstwo!
Uczniowie naszej szkoły podstawowej wystartowali w X Amatorskich Międzyszkolnych Zawodach Pływackich ,,Umiem Pływać!” w Koszalinie. Ponownie zwyciężyliśmy w klasyfikacji drużynowej. czytaj więcej »
Targi Edukacyjne
2015-04-10 Targi Edukacyjne
 W czwartek 9 kwietnia 2015 r. uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Zespole Szkół im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu. czytaj więcej »
Reprezentanci na zawody pływackie
Osoby wyznaczone do reprezentowania szkoły w Amatorskich Zawodach Pływackich ,,Umiem Pływać 2015” w dniu 11.04.2015 r. w Koszalinie. czytaj więcej »
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
SZANOWNI RODZICE ! Oddział Regionalny KRUS  w Koszalinie rozpoczął nabór wniosków na wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dotyczące wad postawy i chorób układu oddechowego dla dzieci rolników. czytaj więcej »
Spotkanie z policjantami – lekcją na temat odpowiedzialności
 8 kwietnia odbyły się spotkania uczniów gimnazjum z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. czytaj więcej »
Zwycięzcy gminnych eliminacji OTWP
 Wiemy już, kto będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Na terenie parku w Ustroniu Morskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. czytaj więcej »
Reprezentanci na biegi przełajowe
Osoby wyznaczone do reprezentowania szkoły w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. czytaj więcej »
Wesołych Świąt!
Wszystkim Rodzicom, Uczniom i Przyjaciołom szkoły wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Dyrektor Zespołu Szkół wraz z pracownikami. czytaj więcej »
Sprawdzian szóstoklasisty 2015
 W dniu dzisiejszym trzydzieścioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.  czytaj więcej »
Wielkanocne pisanki
 Wielkanocną atmosferę widać było na zajęciach technicznych w III B gimnazjum. czytaj więcej »
Sprawdzian szóstoklasisty – ważne informacje
 W środę (1 kwietnia) szóstoklasiści przystąpią do sprawdzianu. czytaj więcej »
Wyróżnienia w konkursie I CAN SING
 Nikola Małyszewicz, Oliwia Pączek, Anastazja Olejnik, Marysia Lewandowska i Marta Walkowiak otrzymały wyróżnienia w regionalnym konkursie piosenki angielskiej „I CAN SING”. czytaj więcej »
Informacja dotycząca przerwy świątecznej
Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 02 kwietnia do 07 kwietnia. Dzień 1 kwietnia jest dniem wolnymi od zajęć dyd.- wych. dla uczniów klas I - V szkoły podstawowej. Zobacz jak pracuje świetlica szkolna. czytaj więcej »
Kubusiowa Kraina w szkole podstawowej!
Dzieci wiedzą o co chodzi...
W świetlicy szkolnej Kubuś zachęca wszystkie dzieci do picia świeżych soków oraz jedzenia zdrowych warzyw i owoców. czytaj więcej »
Plastyczny  język angielski
 Od dnia 26 marca do 10 kwietnia 2015 r. w szkole podstawowej jest prowadzony konkurs języka angielskiego dla klas III – V pt: „Plastyczny angielski” czytaj więcej »
Sukcesy w w konkursie plastycznym „Nasz niewidzialny ślad wodny”
 26 marca miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Nasz niewidzialny ślad wodny”, którego organizatorem był  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg. Zdobyliśmy w nim trzy nagrody i dwa wyróżnienia! czytaj więcej »
Gminne eliminacje OTWP
 W gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" wzięli udział uczniowie klas V i II gimnazjum. czytaj więcej »
II Pisankowe Szaleństwo!
Przebrani za króliczki, kurczaczki, pisanki, z wiosennymi akcentami we włosach i garderobie spotkaliśmy się na II Pisankowym Szaleństwie. czytaj więcej »
Kurs medyczny „Pierwsza pomoc”
 23 marca 2015 r. w Zespole Szkół został przeprowadzony przez firmę „Symulmed Jarosław Kalenik” kurs medyczny „Pierwsza pomoc”, w którym czestniczyli nauczyciele i pracownicy szkoły czytaj więcej »
Zaćmienie Słońca - niezwykłe zjawisko
 20 marca Księżyc nad Polską na ponad godzinę przesłonił tarczę Słońca. To rzadkie zjawisko, które obserwujemy tylko raz na kilka lat.  czytaj więcej »
Szalone fryzury na powitanie wiosny
 Początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny to chyba najbardziej wyczekiwany moment w roku. Robi się coraz cieplej, dni robią się coraz dłuższe, a drzewa zaczynają się zielenić. czytaj więcej »
Witaj wiosno!
2015-03-20 Witaj wiosno!
 Z radością najmłodsi uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Wiosenne, fantazyjne fryzury wszystkimi kolorami tęczy wypełniły dolny hol. czytaj więcej »
Matematyczny Kangur
W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” uczniowie naszej szkoły startowali w pięciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet oraz Junior.  czytaj więcej »
„Skrzydła wolności”
 18 marca teatr ARTENES z Wrocławia zaprosił gimnazjalistów w niezwykłą podróż pociągiem historii. Motywem przewodnim sztuki była, szeroko rozumiana, wolność.  czytaj więcej »
Zapraszamy na Pisankowe Szaleństwo!
 Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do udziału w Pisankowym Szaleństwie, które odbędzie się w środę, 25 marca. czytaj więcej »
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
 Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W dniu dzisiejszym przystąpili do niego uczniowie naszej szkoły. czytaj więcej »
Dzień Świętego Patryka
 Dnia 16 marca zazieleniło się na korytarzach i w salach lekcyjnych naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Dzień Świętego Patryka. czytaj więcej »
Zuch w klasach I - III
12 i 13 marca uczniowie klas I - III szkoły podstawowej sprawdzali swoją wiedzę z edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej, matematycznej i języka angielskiego biorąc udział w konkursach Zuch. czytaj więcej »
Spotkanie w SP w ramach projektu Szkoła Współpracy
Serdecznie zapraszamy rodziców oraz wychowawców klas szkoły podstawowej na spotkanie w ramach projektu Szkoła Współpracy, które odbędzie się 17 marca o godz. 16.30. czytaj więcej »
Powtórka zawodów IX Konkursu Informatycznego Bóbr
 W środę, 11 marca, uczniowie klas IV - VI przystąpili do powtórki zawodów IX Konkursu Informatycznego Bóbr. czytaj więcej »
Zdrowy jak ryba!
2015-03-10 Zdrowy jak ryba!
 „Ryby nie tylko smaczne, ale i zdrowe"- pod takim tytułem odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klas IV prowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej z Kołobrzegu. czytaj więcej »
Szkolna liga
2015-03-09 Szkolna liga
Ruszyła szkolna liga piłki siatkowej dla uczniów gimnazjum, która ma na celu popularyzację piłki siatkowej jako doskonałego sposobu rozwoju fizycznego. czytaj więcej »
Tym razem najlepsi!
W VIII Turnieju Strzeleckim z broni pneumatycznej, który odbył się 9 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich, drużyna naszych gimnazjalistów zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 211 punktów. czytaj więcej »
Młodzież zapobiega pożarom
 W ramach przygotowań do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyło się szkolenie uczniów klas V SP i II G, które prowadzili strażacy OSP Ustronie Morskie.  czytaj więcej »
Wierszyk na Dzień Kobiet
 Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej przygotował niespodziankę dla wszystkich pań pracujących w szkole. czytaj więcej »
Pomagamy zwierzętom ze schroniska w Kołobrzegu
 Od 9 marca do końca kwietnia 2015r. prowadzona będzie szkole podstawowej zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Kołobrzegu. czytaj więcej »
Plastusiowy Pamiętnik
 Uczniowie klas 2 i 3 szkoły podstawowej uczestniczyli w kolejnym spektaklu w ramach projektu Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr dla Szkół”. czytaj więcej »
Tradycja i współczesność
 Dzięki audycjom umuzykalniającym, które cyklicznie odbywają się w naszej szkole, mamy możliwość kontaktu z żywą muzyką, a także wspaniałą okazję do odbywania podróży w zaczarowany świat dźwięków. czytaj więcej »
Strzelcy na podium
W czwartek 5 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Obie nasze drużyny ,,wystrzelały" drugie miejsca.  czytaj więcej »
Ale jaja- lekcja otwarta w klasie I c
 W piątek, 6 marca, klasa Ic ze szkoły podstawowej zaprezentowała swoje umiejętności manualne na lekcji otwartej.  czytaj więcej »
Jedzmy jabłka, bo są zdrowe!
 Uczniowie naszej szkoły chętnie jedzą polskie jabłka, które przyjechały do Ustronia Morskiego z polskich sadów. czytaj więcej »
Razem tworzymy lepszy Internet
Zakończył się luty - miesiąc poświęcony bezpieczeństwu w Internecie. W tym roku działania podejmowane w ramach Dni Bezpiecznego Internetu realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” czytaj więcej »
Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek” z języka angielskiego
9 stycznia 2015 r. w szkole podstawowej odbyła się Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” z języka angielskiego. Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł laureata! czytaj więcej »
Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce
W Gościnie rozegrano finał Mistrzostw Powiatu w Siatkówce Dziewcząt. Drużyna naszych gimnazjalistek zajęła trzecie miejsce. czytaj więcej »
Gimnazjalna noc filmowa
 Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje można też spotkać się na wspólnym oglądaniu filmów, nawet do rana. czytaj więcej »
Próbny Sprawdzian z GWO
 Dzisiaj szóstoklasiści zmierzyli się z ogólnopolskim próbnym sprawdzianem, opracowanym przez wyd. GWO. To ostatnia próba przed sprawdzianem właściwym, który odbędzie się 1 kwietnia. czytaj więcej »
Projekt edukacyjny „Podarujmy chorym dzieciom szansę”
 W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy IIB gimnazjum z wychowawczynią Hanną Caban oraz rodzicami wzięli udział w charytatywnej zbiórce pieniędzy na rzecz chorej Leny.  czytaj więcej »
Najmłodsi Internauci
 Naszą szkołę odwiedziły 4 i 5 latki z przedszkola. Przyszły na zajęcia dotyczące bezpieczeństwa korzystania z Internetu. czytaj więcej »
Niezwykłe Walentynki
 Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji, której celem było wykonanie kartki okolicznościowej z życzeniami dla pacjentów Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu. czytaj więcej »
Grają dalej
2015-02-14 Grają dalej
Drużyny dziewcząt i chłopców z naszego gimnazjum pomyślnie przeszły eliminacje Mistrzostw Powiatu w Siatkówce i awansowały do dalszych rozgrywek.  czytaj więcej »
Zabawa karnawałowa
12 lutego odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, kowbojów, duchów, i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. czytaj więcej »
Wyjazd na narty odwołany
 Wyjazd do Wieżycy na narty zostaje odwołany. Wyjazd odbędzie się, gdy warunki narciarskie ulegną poprawie. czytaj więcej »
Karnawałowo
2015-02-11 Karnawałowo
 W szkole podstawowej odbył się Bal Karnawałowy, w którym brali udział uczniowie klas IV-VI. czytaj więcej »
Wyjazd na narty do Wieżycy
UKS ,,Sokół" organizuje wyjazd na narty do Wieżycy w dniu 13.02.2015 r. (piątek) - godz. 7.00 sprzed szkoły. czytaj więcej »
Najlepsi w Insta.Ling
 Od września 2014r. uczniowie szkoły podstawowej korzystają z aplikacji do skutecznej nauki języka angielskiego „Insta.Ling”. Czas na podsumowanie I półrocza. czytaj więcej »
Na podium
2015-01-17 Na podium
W rozegranych w Kołobrzegu Mistrzostwach  Powiatu w Mini Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej trzecie miejsce wywalczyła drużyna chłopców. czytaj więcej »
Najlepsi z najmłodszych
Na uroczystym apelu najmłodsi uczniowie szkoły podsumowali swoją pracę w pierwszym półroczu. czytaj więcej »
TELEEXPRESS EXTRA
16 stycznia odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015. Uczniowie klas IV – VI obejrzeli szkolny semestralny TELEEXPRESS EXTRA. czytaj więcej »
Podsumowanie pierwszego półrocza
Nie tak dawno wypoczęci i z wielkimi planami dotyczącymi nauki i pracy na najbliższy semestr witaliśmy się z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zanim się obejrzeliśmy minęło kilka miesięcy i przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć uczniów gimnazjum w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015. czytaj więcej »
Wspólne NIE dla agresji i przemocy
 W czwartek, 15 stycznia, rodzice i nauczyciele wysłuchali wykładu na temat „Psychospołecznych i prawnych skutków agresji i przemocy w szkole”. czytaj więcej »
Ferie w szkole
2015-01-15 Ferie w szkole
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w zajęciach organizowanych w szkole w okresie ferii. czytaj więcej »
WOŚP 2015
2015-01-12 WOŚP 2015
 Serdecznie dziękujemy za okazane serce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2015. czytaj więcej »
Lodowisko w czasie ferii zimowych
 W czasie ferii organizowany jest wyjazd na lodowisko w Kołobrzegu. Chętni uczniowie powinni zgłosić się w sekretariacie Szkoły Podstawowej do dnia 16.01.2015 r. (piątek). czytaj więcej »
Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego Olimpusek
 09 stycznia 2015 r. (piątek) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego „Olimpusek” dla klas I-III szkoły podstawowej. czytaj więcej »
Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem
 30 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty z Operonem. Z przykładowym egzaminem zmierzyli się też uczniowie z innych szkół w Polsce. czytaj więcej »
Przekaż fanty na loterię WOŚP!
 Organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  zwracają się z prośbą o przekazywanie fantów na loterię WOŚP dla dzieci i dorosłych (zabawki, gry, słodycze, przedmioty okolicznościowe, upominki, gadżety, książki, płyty itd). czytaj więcej »
Wesołych Świąt!
 Życzymy wszystkim magicznych Świąt Bożego Narodzenia i wiele szczęścia w Nowym 2015 Roku. czytaj więcej »
Bożonarodzeniowe Jasełka
 Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystawili jasełka. czytaj więcej »
Życzenia od Rady Rodziców
W imieniu całej Rady Rodziców pragnę złożyć życzenia Świąteczne całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkół. Ze świątecznymi pozdrowieniami Przewodniczący RR Arkadiusz Pączek czytaj więcej »
Życzenia od Eduscience
Otrzymaliśmy życzenia od Zespołu Projektowego Eduscience.   czytaj więcej »
Wspólne Kolędowanie
 To już III Wspólne Kolędowanie, którego pomysłodawcą i współorganizatorem jest nasza szkoła. czytaj więcej »
Informacja dotycząca przerwy świątecznej
 Zimowa przerwa świąteczna trwa od 22 grudnia do 01 stycznia. Dni 2 i 5 stycznia są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Zobacz jak pracuje świetlica szkolna czytaj więcej »
Informacja GOPS - Dożywianie w nowym roku
 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustroniu Morskim informuje iż wnioski o dożywianie dzieci w szkole będą przyjmowane do dnia 5 stycznia 2015 r. czytaj więcej »
Opowieść wigilijna
 W świąteczny nastrój wprowadziło nas przedstawienie „Opowieść wigilijna" w wykonaniu naszych nauczycieli, rodziców i uczniów. czytaj więcej »
Spotkanie Przedświąteczne
 Corocznie w grudniu organizowany jest w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. W tym roku - po konsultacjach z rodzicami, uczniami i nauczycielami -  została zmieniona formuła kiermaszu - nazwaliśmy go Spotkaniem Przedświątecznym.  czytaj więcej »
Godzina Kodowania
 Nasza szkoła przystąpiła do ogólnoświatowej inicjatywy "Godzina Kodowania" ("Hour of code") w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. czytaj więcej »
Sukces w powiatowym konkursie czytelniczym
 Kaja i Lena zajęły drugie miejsce w powiatowym konkursie czytelniczym dla uczniów klas III „Zaczarowany świat bajek Charles’a Perraulta” czytaj więcej »
Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej
 W II Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się w Zespole Szkół w Tymieniu, Eliza Darabasz otrzymała wyróżnienie! czytaj więcej »
Próbny egzamin z Operonem
 Trzecioklasiści w gimnazjum nie mieli jeszcze czasu by myśleć o świętach. 9 grudnia rozpoczął się trwający 3 dni próbny egzamin gimnazjalny z Operonem.  czytaj więcej »
Zapraszamy na spotkanie przedświąteczne!
 Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Przedświąteczne, które odbędzie się w poniedziałek, 15 grudnia, o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Ustroniu Morskim. czytaj więcej »
Czwartoklasiści w Pracowni Ceramiki Unikatowej
10 grudnia klasy 4 a i 4 b wraz z p.Dąbrówką Olejnik oraz p.Agnieszą Sochą wybrały się na wycieczkę do Pracownii Ceramiki Unikatowej w Kołobrzegu. czytaj więcej »
Mikołajkowe Zawody Pływackie
Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Koszalinie. Nasi reprezentanci zdobyli 7 medali w konkurencjach indywidualnych i 3 w wyścigach sztafetowych. czytaj więcej »
Nasze talenty
2014-12-09 Nasze talenty
 9 grudnia odbył się corocznie organizowany w szkole podstawowej konkurs "Mam Talent" czytaj więcej »
Mikołajkowe Turnieje Mini Piłki Siatkowej
W trzech kategoriach wiekowych rozegrano tegoroczne Mikołajkowe Turnieje Mini Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców, w których udział wzięło 41 uczniów szkoły podstawowej i 30 uczniów gimnazjum. czytaj więcej »
IV Mikołajkowe Międzyszkolne Zawody Pływackie ,,Helios 2014"
W dniu 08.12.2014 roku w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Helios” odbyły się IV Mikołajkowe Międzyszkolne Zawody Pływackie Helios 2014. czytaj więcej »
Uczniowie w Urzędzie Gminy
 5 grudnia Urząd Gminy zaprosił mieszkańców na dzień otwarty. Z okazji podpatrzenia urzędników w pracy skorzystali uczniowie klas I gimnazjum. czytaj więcej »
Wspólne ubieranie choinki
 Gwiazdkową atmosferę mogli poczuć uczniowie klas I gimnazjum, uczestnicząc 5 grudnia w ubieraniu świątecznej choinki przed Urzędem Gminy.  czytaj więcej »
Mikołajki
2014-12-05 Mikołajki
 Tradycji stało się zadość - do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj!  czytaj więcej »
Wizyta w Skansenie Chleba
 3 grudnia uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią p.Agnieszką Sochą wybrali się na pieszą wycieczkę do Skansenu Chleba w  Ustroniu Morskim.  czytaj więcej »
Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowej
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się rozgrywki siatkarskie w ramach Mikołajkowych Turniejów Mini Piłki Siatkowej. Jako pierwsze do zmagań przystąpiły dziewczęta z roczników 2002 - 2003 (V i VI klasy). czytaj więcej »
Sukces w Konkursie Języka Niemieckiego
 Sara Świrska z klasy IIA została finalistką Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. czytaj więcej »
Sukces w Konkursie z Języka Angielskiego
 Jędrzej Grzesik z kl. III B zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego. czytaj więcej »
„Zemsta” w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół
 Od 20 lat nie schodzi z afisza Teatru Stefana Żeromskiego w Kielcach. Mowa o „Zemście” Aleksandra Fredry. Sztukę w reżyserii Piotra Szczerskiego mogli zobaczyć, razem z uczniami z całego kraju, nasi gimnazjaliści, to już 33. spektakl w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół. czytaj więcej »
Młodzi głosują
 W ramach akcji prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują” uczniowie gimnazjum przygotowali i przeprowadzili w szkole, w okresie poprzedzającym wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również zorganizowali młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. czytaj więcej »
Każdy inny, wszyscy równi
 Ostatni tydzień listopada, w związku z Międzynarodowym Dniem Tolerancji i Światowym Dniem Życzliwości, przebiegał w gimnazjum pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”. czytaj więcej »
Diagnoza przed sprawdzianem
26 listopada uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu próbnego przygotowanego przez wydawnictwo Nowa Era.  czytaj więcej »
Dzień pod znakiem profilaktyki
W dniu dzisiejszym w szkole podstawowej od godziny 8.50 do 13.25 trwały warsztaty profilaktyczne prowadzone przez pracowników kołobrzeskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. czytaj więcej »
Mistrz słownictwa
 Od początku września 2014r. w szkole podstawowej p. Agnieszka Socha i p. Dąbrówka Olejnik prowadzą całoroczny Szkolny Konkurs Języka Angielskiego pt: „ Mistrz Słownictwa”.  czytaj więcej »
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
 20 listopada, w dniu 25. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, po raz pierwszy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. czytaj więcej »
Z językiem polskim za pan brat
17 i 18 listopada odbył się pierwszy etap konkursów „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”. czytaj więcej »
„Ojczysty – znam, lubię, szanuję”
 Patriotyczna lekcja śpiewania przeprowadzona z okazji Święta Niepodległości została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie. czytaj więcej »
Zagłosuj na Kulinarnych Odkrywców!
Grupa uczniów z kl.IV-VI ,wraz z opiekunem- p. Dąbrówką Olejnik, wzięła udział w konkursie „Kulinarni Odkrywcy”, zorganizowanym przez sklep „Tesco”.  czytaj więcej »
Pasta słonia i wodny termometr
 Dla najmłodszej grupy uczniów w naszej szkole organizowane są warsztaty przyrodnicze, na których mają oni możliwość obserwowania doświadczeń pokazowych oraz samodzielnego eksperymentowania. czytaj więcej »
Informatyczny Bóbr
 W dniach 13 i 14 listopada uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpili do IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr czytaj więcej »
Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Unihokeju
Drużyny dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej zostały sklasyfikowane na czwartych pozycjach w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego w Unihokeju. czytaj więcej »
Warsztaty animacyjno - plastyczne
 Na przełomie października i listopada 2014r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej realizowany był projekt współpracy między Gminnym Ośrodkiem Kultury a naszą szkołą. czytaj więcej »
Pierwsza próba przed egzaminem
 6, 7 i 10 listopada uczniowie klas trzecich zmierzyli się z testami sprawdzającymi wiedzę z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz języka obcego, skonstruowanymi na wzór testów egzaminacyjnych. czytaj więcej »
XXVI Goleniowska Mila Niepodległości
W biegu ulicznym – XXVI Goleniowskiej Mili Niepodległości rewelacyjnie spisał się nasz reprezentant – Oskar Malarewicz, który w stawce 220 biegaczy uplasował się na trzeciej pozycji! czytaj więcej »
Radosna Niepodległość
 96. rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy Lekcją śpiewania pieśni patriotycznych. czytaj więcej »
Odwiedziny absolwentów
 Ubiegłoroczni absolwenci z sentymentem wspominają czas spędzony w naszym gimnazjum i opowiadają o swoich sukcesach. czytaj więcej »
Narodowe Święto Niepodległości
 10 listopada podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości ogłoszone zostały wyniki konkursu „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”. czytaj więcej »
Kocham Cię Polsko
 Pamiętając o obchodach tak ważnego dla wszystkich Polaków święta, jakim jest Święto Odzyskania Niepodległości, w dniu 10 listopada uczniowie klasy VI b przygotowali uroczystość szkolną. czytaj więcej »
Dzisiaj święto Polski - Dzień Niepodległości
Uczniowie klasy III b przygotowali montaż słowno – muzyczny dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. czytaj więcej »
OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS
 Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS czytaj więcej »
Dzień Zdrowego Śniadania
W tym roku po raz czwarty uczniowie klas I - III szkoły podstawowej wzięli udział w realizacji projektu „Śniadanie daje moc”. czytaj więcej »
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
 Dyrekcja Zespołu Szkół, nauczyciele, Rady Rodziców oraz Samorządy Uczniowskie serdecznie zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych - 11 listopada 2014 po Mszy  św. o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim. czytaj więcej »
Moja  mała Ojczyzna, jestem jej częścią
 03 listopada odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie  tegorocznej edycji konkursu "Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią". czytaj więcej »
Ten obcy i Plastuś
 3 i 4 listopada były dniami pod znakiem teatru. czytaj więcej »
Czytam, wiem, rozumiem
 30 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu odbył się II Powiatowy Konkurs  Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas trzecich.  czytaj więcej »
Dzień Szalonych Duchów
 29 i 30 października w naszej szkole od rana szalały wesołe duchy. czytaj więcej »
Na szczęście to tylko ćwiczenia
 Wtorek 28 października 2014r. godzina 10.00. W Zespole Szkół w Ustroniu Morskim rozlega się nagle głośny sygnał dźwiękowy. To alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. czytaj więcej »
Niecodzienni goście w pierwszej klasie
 We wtorek, 28 października, pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej odwiedzili niecodzienni goście: strażacy i pani weterynarz. czytaj więcej »
Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?
 „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Karier, organizowanego w dniach 20-26 października dla uczniów klas III gimnazjum. czytaj więcej »
W świecie iluzji
24 października w naszej szkole odbył się spektakl „Tajemnice iluzji” czytaj więcej »
Lekcja na żywo - Opowieść o Żydach polskich
 23 października uczniowie klas VI wzięli udział w nowoczesnej lekcji historii transmitowanej bezpośrednio z wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. czytaj więcej »
Współpraca bibliotek
 Biblioteka Publiczna w Ustroniu Morskim uzyskała dotację finansową na zakup książek i tym sposobem, 22 października 2014 r., nasza szkolna biblioteka otrzymała w depozyt książki w liczbie 90 woluminów najbardziej potrzebnych tytułów lektur. czytaj więcej »
Lekcja biologii z ichtiologiem
 17 października klasa I A gimnazjum wzięła udział w „Lekcji biologii z ichtiologiem” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka.  czytaj więcej »
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Bardzo dobrze spisały się reprezentantki szkoły podstawowej i gimnazjum, które w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych zajęły trzecie miejsca.
czytaj więcej »
Podsumowanie projektu Eduscience
 Dyrektor szkoły oraz nauczyciele uczestniczący w projekcie Eduscience uczestniczyli w Konferencji Wojewódzkiej CYFROWA SZKOŁA – INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA DLA EDUKACJI w projekcie EDUSCIENCE czytaj więcej »
Laureaci  konkursów przedmiotowych
 Znamy już laureatów etapu szkolnego konkursów przedmiotowych, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym. czytaj więcej »
Zajęcia nauki pływania
Uczniowski Klub Sportowy Sokół prowadzi nabór dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum na zajęcia nauki pływania oraz doskonalenia umiejętności pływackich. czytaj więcej »
Zapraszamy na debatę
Szanowni Rodzice i Nauczyciele! Serdecznie zapraszamy na debatę w ramach projektu „Szkoła współpracy. Rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. 

czytaj więcej »
Życzenia dla Nauczycieli
 10 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli życzenia swoim nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty.     czytaj więcej »
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Informujemy, że dni 13 i 14 października (poniedziałek i wtorek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej.  czytaj więcej »
Konkursy przedmiotowe w szkole podstawowej
 2 i 6 października w szkole podstawowej odbyły się konkursy przedmiotowe organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. czytaj więcej »
Ryby nie tylko smaczne, ale i zdrowe
 23 uczniów klasy V wzięło udział w warsztatach kulinarnych w ramach projektu „Ryby nie tylko smaczne, ale i zdrowe”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka. czytaj więcej »
Jesienne Biegi Przełajowe
W czwartek 2 października uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w organizowanych corocznie w naszej szkole Jesiennych Biegach Przełajowych. czytaj więcej »
Wybory do Samorządu Uczniowskiego gimnazjum
 26 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego gimnazjum. Najwięcej głosów otrzymali: Wojciech Bielak, Kacper Małkowski i Julia Szubert. czytaj więcej »
Wybory do Samorządów Uczniowskich szkoły podstawowej
  W dniu 24 września 2014r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  czytaj więcej »
Program profilaktyczny „Złodzieje życia"
 26 września uczniowie gimnazjum wzięli udział w programie profilaktycznym „Złodzieje życia”.  czytaj więcej »
Europejski Tydzień Języków w szkole podstawowej
Przez cały tydzień trwały przygotowania do obchodów Europejskiego Dnia Języków, który odbył się w naszej szkole w piątek - 26 września. czytaj więcej »
Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej
 25 września uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w organizowanym przez Politechnikę Koszalińską Festiwalu Nauki. czytaj więcej »
Szkolna Liga Lekkoatletyczna
W środę 24 września na stadionie I Liceum Ogólnokształcącego  im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna w ramach Gimnazjady. czytaj więcej »
XVI Memoriał im. Michała Barty
Na stadionie  lekkoatletycznym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu po raz szesnasty rozegrano Memoriał im. Michała Barty. czytaj więcej »
Słoneczne „Sprzątanie świata”
 19 września uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w 21 edycji ekologicznej akcji „Sprzątanie świata”. czytaj więcej »
Ponownie zwyciężyliśmy!
Po raz kolejny nasza ,,podstawówka” wywalczyła tytuł najaktywniejszej sportowo szkoły w powiecie kołobrzeskim w podsumowaniu współzawodnictwa KSZS za rok szkolny 2013/2014. czytaj więcej »
Ogólnopolski program ,,Mały Mistrz"
Od 1 września 2014 roku nasi uczniowie trzech klas pierwszych szkoły podstawowej realizują ogólnopolski program ,,Mały Mistrz” w ramach zajęć ruchowych edukacji wczesnoszkolnej.  czytaj więcej »
Wybory 2014
2014-09-17 Wybory 2014
 Rozpoczął się nowy rok szkolny, zatem czas wybrać nowy Samorząd Uczniowski  czytaj więcej »
Zatańcz z... klasą w swojej szkole
 Uczniowie klas I - IV uczestniczyli w pokazie tanecznym Centrum Tańca Szczepan "Zatańcz... z klasą w swojej szkole". czytaj więcej »
Fundamenty przyszłości
Od początku roku szkolnego do końca grudnia 2014r. będzie realizowany w Zespole Szkół w Ustroniu Morskim projekt  "Fundamenty przyszłości - tandemowe warsztaty rodzinne".  czytaj więcej »
Zajęcia SKS
2014-09-10 Zajęcia SKS
Zespół Szkół i Uczniowski Klub Sportowy ,,Sokół" zapraszają uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na sportowe zajęcia pozalekcyjne. Zajęcia prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego. czytaj więcej »
Stypendium szkolne 2014
Uwaga - termin składania wniosków o przyznanie pomocy materialnej w formie stypendium szkolnego na rok szkolny  2014/2015  upływa z  dniem 15 września 2014 r czytaj więcej »
Wyprawka szkolna 2014
 Uwaga rodzice i opiekunowie. Ruszył rządowy program pomocy uczniom w 2014 r. - „Wyprawka szkolna" czytaj więcej »
Witaj szkoło!
2014-09-01 Witaj szkoło!
1 września na powitaniu nowego roku szkolnego 2014/2015 oprócz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły obecni byli także rodzice i zaproszeni goście.  czytaj więcej »
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<styczeń 2023>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

© 2011 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 528
szkola@ustronie-morskie.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl