Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

2019/2020

Uczniowie klas pierwszych
 Podajemy do wiadomości listę uczniów przyjętych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w podziale na klasy. czytaj więcej »
Informacja dotycząca ubezpieczenia uczniów
 Prosimy o zapoznanie się z wybraną, po konsultacjach z Radą Rodziców, ofertą ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2020/2021 czytaj więcej »
Poznaliśmy wyniki egzaminu ósmoklasisty
 Opublikowane zostały wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z zadaniami egzaminacyjnymi. czytaj więcej »
Odbiór zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty
 Uwaga uczniowie klas ósmych. Wydanie zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbędzie się w piątek, 31.07.2020r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. czytaj więcej »
Podręczniki na rok szkolny 2020/2021
Informujemy, że wszystkie podręczniki i ćwiczenia obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021  z wyjątkiem podręczników i ćwiczeń do języka niemieckiego dla klas 1 - 6 i religii są zakupione przez szkołę w ramach dotacji celowej MEN “Darmowy podręcznik”. czytaj więcej »
Bezpieczne wakacje
 Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotycząca zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku letniego. czytaj więcej »
Podziękowania i życzenia
 Wszystkim życzymy spokojnych, słonecznych, zdrowych i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i chwil zapomnienia od trosk dnia codziennego.  czytaj więcej »
Uczniowie rozpoczęli wakacje
 W piątek, 26 czerwca, uczniowie odebrali świadectwa i oficjalnie zakończyli kolejny rok nauki. czytaj więcej »
Ósmoklasiści pożegnali szkołę
 W piątek, 26 czerwca ostatni raz w szkolnych murach spotkali się ósmoklasiści. Zakończenie roku w reżimie sanitarnym było niewątpliwie wyjątkowe. czytaj więcej »
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
 Zakończenie bieżącego roku szkolnego będzie inne niż dotychczas. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem odbioru świadectw. czytaj więcej »
Rozkład jazdy autobusu szkolnego w dniach 22 - 25 czerwca
 Aby umożliwić uczniom zwrot podręczników, kluczyków do szafek, wypożyczonych książek, w dniach 22 - 25 czerwca uruchomiony zostaje kurs autobusu szkolnego. czytaj więcej »
#GaszynChellenge
2020-06-19 #GaszynChellenge
 Dziekujemy Radzie Gminy Ustronie Morskie za nominacje do #GaszynChallenge. Pompujemy dla Franka ze Szczecina, który zmaga się z okrutną chorobą którą jest SMA. czytaj więcej »
Święto Szkoły Podstawowej - podsumowanie
Jak co roku świętowaliśmy rocznicę urodzin patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej, choć nieco inaczej niż zwykle. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem i galerią prac. czytaj więcej »
Egzamin ósmoklasisty – język obcy
 Egzamin ósmoklasisty już na finiszu. W ostatnim dniu uczniowie pisali test z języka obcego. czytaj więcej »
Egzamin ósmoklasisty - matematyka
 17 czerwca to drugi dzień egzaminów ósmoklasisty. Dziś uczniowie napisali egzamin z "królowej nauk" - matematyki.  czytaj więcej »
Dodatkowa forma zwrotu podręczników
19.06 (piątek) będzie możliwość zwrotu podręczników u pracownika obsługi podczas kursu autobusu szkolnego. czytaj więcej »
Egzamin ósmoklasisty – język polski
 Za ósmoklasistami pierwszy z serii egzaminów kończących szkołę podstawową. We wtorek, 16 czerwca, uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego. czytaj więcej »
Frazeologiczny zawrót głowy
 W ostatnich dniach maja bieżącego roku nastąpiło podsumowanie realizowanej w klasach 6 c, 7 b oraz 8 a innowacji pedagogicznej z zakresu frazeologii. czytaj więcej »
Egzamin ósmoklasisty
 Intensywne dni czekają uczniów klas ósmych. We wtorek o godzinie 9 rozpocznie się, spóźniona o prawie dwa miesiące, trzydniowa sesja egzaminacyjna.  czytaj więcej »
Muffinkowe wariacje z ENGLISH CHEF
 Wspólne pieczenie to doskonała zabawa. W związku z tym w ramach innowacji English Chef uczniowie klas siódmych upiekli zdrowe muffinki z owocami sezonowymi.  czytaj więcej »
Zwrot podręczników do biblioteki szkolnej
 Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie. Informujemy o terminach zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej. czytaj więcej »
Zespół Szkół w Gościnie zaprasza
Drodzy ósmoklasiści. Udostępniamy Wam materiały promocyjne Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. czytaj więcej »
Kształcenie na odległość przedłużone do 26 czerwca
 Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 3 czerwca 2020r. przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach została wydłużona do 26 czerwca br. czytaj więcej »
Harmonogram konsultacji w dniach 8 - 15 czerwca
 Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem konsultacji dla uczniów klas 4 - 8 , które odbędą się w szkole w dniach 8 - 15.06.2020r. czytaj więcej »
Dzień Dziecka
2020-06-01 Dzień Dziecka
 Wszystkim dzieciom, tym dużym i małym, z okazji Dnia Dziecka życzymy, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i by trwało jak najdłużej.  czytaj więcej »
Konsultacje dla uczniów klas 4 - 8
 Od 1 czerwca uruchamiamy konsultacje dla uczniów klas 4 – 8 ze wszystkich przedmiotów. Prosimy o zapoznanie się z procedurami postępowania podczas konsultacji oraz harmonogramem konsultacji. czytaj więcej »
Bibliotekarz szkolny informuje
 Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie. Proszę zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi oddawania wypożyczonych z naszej biblioteki książek. czytaj więcej »
Samorząd Uczniowski - młodszy brat Szmorządu Terytorialnego
 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Samorząd Uczniowski jest jego „młodszym bratem”. czytaj więcej »
Święto Szkoły
2020-05-21 Święto Szkoły
23 maja przypada 178 rocznica urodzin naszej patronki Marii Konopnickiej. Z tej okazji co roku obchodzimy Święto Szkoły.  czytaj więcej »
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
 Minister Edukacji Narodowej ogłosił harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów. czytaj więcej »
Konsultacje dla uczniów klas ósmych
 Przedstawiamy harmonogram konsultacji dla uczniów klas ósmych. czytaj więcej »
Procedury obowiązujące w szkole od 25 maja
 W związku ze stopniowym wprowadzaniem do szkoły zajęć opiekuńczych, rewalidacyjnych i konsultacji dla uczniów, prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi w szkole procedurami. czytaj więcej »
Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach
 Już od poniedziałku, 18 maja MEN uruchamia  kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół. czytaj więcej »
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Ze względu na panującą obecnie sytuację, nastąpiła zmiana terminów rekrutacji do szkół. Wszelkie informacje dotyczące zmian naboru do szkół ponadpodstawowych znajdują się na stronie Starostwa Powiatowego czytaj więcej »
Bierzemy udział w programie Fundacji Girls Future Ready #razemdlanauczycieli
 Grupa uczniów z klas szóstych i siódmych pod opieką p. Dąbrówki Olejnik bierze udział w programie Fundacji Girls Future Ready. Program ma na celu pomagać w trudnym czasie pandemii i wzbogacać lekcje. czytaj więcej »
Majowe pozdrowienia
Zachęcamy do wysłuchania pozdrowień od Pani Dyrektor, obejrzenia prezentacji oraz aktualnych zdjęć ze szkoły z biało – czerwoną w tle, wykonanych specjalnie dla Was.    czytaj więcej »
Piękna nasza Polska cała
Ze względu na epidemię koronawirusa obchody świąt majowych będą w tym roku inne niż dotychczas. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie - zachęcamy do wywieszenia flagi w oknie, na balkonie, na maszcie. czytaj więcej »
Dzień otwarty on - line
 Zapraszamy rodziców w dniach 5 – 8 maja w godz. 16.00 - 18.00 na „dzień otwarty on – line”. czytaj więcej »
Krystian Radatz laureatem, Nikola Lipska finalistką
 Krystian Radatz laureatem Konkursu Języka Niemieckiego, a Nikola Lipska finalistką Konkursu Matematycznego. czytaj więcej »
Kształcenie na odległość przedłużone do 24 maja
  Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie. Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 24 kwietnia 2020r. przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach została wydłużona do 24 maja br. czytaj więcej »
Targi Edukacyjne 2020
 W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną tegoroczne Targi Edukacyjne organizowane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Kołobrzegu odbędą się 28 kwietnia w formie zdalnej. czytaj więcej »
Zmiana terminu XXVIII edycji konkursu plastycznego "Mój Dom-Moja Ojczyzna-Moja Europa"
W związku z zamknięciem wszystkich placówek oświatowych do odwołania, zmienie ulega termin tegorocznej XXVIII edycji konkursu plastycznego „Mój Dom – Moja Ojczyzna – Moja Europa”. czytaj więcej »
Bijemy rekord świata w lekcji wf on - line!
Już w najbliższą środę, 22 kwietnia dojdzie do niezwykle ciekawego wydarzenia. O godzinie 14.30 rozpocznie się próba ustanowienia rekordu świata w lekcji wf on - line! Zapraszamy do udziału! czytaj więcej »
Kształcenie na odległość przedłużone do 26 kwietnia
 Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie. Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 9 kwietnia 2020r. przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach została wydłużona do 26 kwietnia br. czytaj więcej »
Wielkanocne życzenia
 Kochani. Niech te Święta Wielkanocne wniosą do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję... na dobre jutro. czytaj więcej »
Ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa
 Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie. Od 1 kwietnia obowiązuje zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego. czytaj więcej »
Szkoła z TVP
2020-03-30 Szkoła z TVP
 Już dziś, 30 marca br. od godziny 8.00 ruszyły pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej.  czytaj więcej »
Wesoła nauka w TVP2
 Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z MEN przygotował kanał TVP2. Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”.  czytaj więcej »
Próbny egzamin ósmoklasisty
 Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się zdalnie. Arkusze egzaminu ósmoklasisty będę publikowane na ich stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych w dniach: 30, 31 marca i 1 kwietnia. czytaj więcej »
Organizacja zdalnego nauczania od 25 marca 2020r.
Informujemy, że MEN zmieniło przepisy funkcjonowania szkół w związku ze zwalczaniem COVID-19. Nauczanie będzie odbywało się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. czytaj więcej »
Pierwszy kanał edukacyjny Telewizji Polskiej online
 Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła pierwszy kanał edukacyjny on-line.  czytaj więcej »
Domowe Świetliczaki, czyli zdalna świetlica
 Nasi nauczyciele świetlicy i biblioteki szkolnej też pracują zdalnie i zapraszają dzieci i rodziców do odwiedzenia bloga "Dzieci w domu... czyli 1001 pomysłów na spędzenie czasu w domu!". czytaj więcej »
Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura
 Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.  czytaj więcej »
Specjalnie dla ósmoklasistów – pakiety zadań od CKE
 Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.  czytaj więcej »
Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkole
 W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy uczniów do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. czytaj więcej »
Informacja dla uczniów.
 Drodzy Uczniowie. Odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w szkole. Za pośrednictwem dziennika elektronicznego nauczyciele będą przekazywali Wam materiały do samodzielnej pracy w domu.  czytaj więcej »
Zawieszenie zajęć w szkole
 Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja MEN wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. czytaj więcej »
Żywa lekcja historii w świecie zamków i rycerzy.
 9 marca 2020 roku uczniowie klasy czwartej zabrali swoich młodszych kolegów w podróż w czasie. czytaj więcej »
Sukcesy Krystiana i Nikoli w konkursach przedmiotowych
 Kuratorium Oświaty w Szczecinie ogłosiło końcowe wyniki konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. czytaj więcej »
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 2 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. czytaj więcej »
Kwota za obiady za miesiąc marzec 2020 r.
 Wpłata za obiady w marcu wynosi 94,60zł (4,30 x 22 dni). Obiady wydawane będą od 02.03.2020r. do 31.03.2020r. Dokładną kwotę należy wpłacić do 15 marca.
czytaj więcej »
Kto chce grać w piłkę nożną?
W sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów klas I – IV z trenerami oraz zawodnikami i wychowankami NKS „Astra” Ustronie Morskie, a zarazem absolwentami naszej szkoły. czytaj więcej »
Rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej
 Zapraszamy do zapoznania się z rekomendacjami MEN oraz GIS w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa. czytaj więcej »
Zawodnicy UKS "Sokół" w górach
Dwudziestoosobowa grupa zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” przebywała w terminie od 8 do 15 lutego w Zawoi na obozie sportowo – rekreacyjnym. czytaj więcej »
Ferie zimowe
2020-02-07 Ferie zimowe
 Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom życzymy pięknych, śnieżnych, radosnych i bezpiecznych ferii oraz odpoczynku po kilkumiesięcznej pracy.  czytaj więcej »
Pan Kleks w 3c
2020-02-07 Pan Kleks w 3c
 Uczniowie klasy III c we współpracy z rodzicami zorganizowali przed feriami zimowymi drugie spotkanie filmowe z lekturą Jana Brzechwy  „Akademia Pana Kleksa”. czytaj więcej »
Woda dla zdrowia i urody.
 W ostatnim tygodniu nauki przed zimowym wypoczynkiem uczniowie klas I - IV uczestniczyli w warsztatach kulinarnych poświęconych piciu wody.  czytaj więcej »
Julia Iwan nagrodzona przez czytelników Głosu Koszalińskiego
W plebiscycie GK na najpopularniejszych sportowców 2019 roku drugie miejsce w kategorii dzieci i młodzieży zajęła Julia Iwan, uczennica naszej szkoły reprezentująca Kołobrzeski Klub Karate Kyokoushin Buntai.  czytaj więcej »
O rybaku i złotej rybce
 Aktorzy z Ustronia Morskiego zaprosili dzieci do magicznego świata, gdzie wszelkie marzenia miały szansę się spełnić.  czytaj więcej »
Absolwentki naszej szkoły
 Dnia 3.02. odwiedziły nas absolwentki naszego gimnazjum, Iwona Woszczak i Kinga Szulecka,  które są obecnie uczennicami Zespołu Szkół Informatycznych o kierunku policyjnym w Słupsku. czytaj więcej »
Kwota za obiady za miesiąc luty 2020 r.
 UWAGA! Wpłata za obiady w lutym wynosi 43,00zł (4,30 x 10 dni).  czytaj więcej »
Cztery tytuły mistrzowskie!
Na zwycięstwo podczas dzisiejszych Mistrzostw Powiatu w Drużynowym Pływaniu oczywiście liczyliśmy, ale o czterech zwycięstwach to nawet nie pomyśleliśmy... czytaj więcej »
Bal karnawałowy dla najmłodszych
 28 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci z klas I-III zachwyciły wszystkich swoimi pięknymi strojami. czytaj więcej »
Spotkanie z dietetykiem
Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” zaprosił wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej na pierwsze spotkanie z dietetykiem Panią Kamilą Klimkiewicz.  czytaj więcej »
Zaproszenie dla Rodziców i Uczniów klas 7-8
 Szanowni Rodzice i Uczniowie klas 7 i 8. Serdecznie zapraszamy w dniu 03.02.2020 o godz.17.00 na spektakl pt. "Koliber" do GOK w Ustroniu Morskim. czytaj więcej »
Warsztaty dietetyczne
Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" zaprasza wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej na warsztaty dietetyczne. Pierwsze warsztaty odbędą się w najbliższy piątek od godz. 13.30 do 15.30 w sali gimnastycznej. czytaj więcej »
Dzień Babci i Dziadka w 1b
 W klasie I b uczniowie zorganizowali obchody Dnia Babci i Dziadka. Było świątecznie, dostojnie i radośnie.  czytaj więcej »
Spotkanie z funkcjonariuszem ds nieletnich
W ramach realizacji szkolnego programu wychowawczo - profilaktycznego, 13 stycznia odbyło się spotkanie funkcjonariusza ds nieletnich KPP w Kołobrzegu z nauczycielami oraz rodzicami uczniów naszej szkoły. czytaj więcej »
Podziękowanie
2020-01-13 Podziękowanie
 Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym ofiarodawcom, którzy od 19 lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekazując vouchery i art. promocyjne na organizację loterii fantowej. czytaj więcej »
Oferta loterii fantowej 28. finału WOŚP
 Zapraszamy do zapoznanie się z ofertą loterii fantowej WOŚP - kup los, wesprzyj zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.  czytaj więcej »
Najmłodsi w ogólnopolskich konkursach
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II-III wzięli udział w dwóch konkursach ogólnopolskich: "Z poprawna polszczyzną na co dzień" i "Z ortografią na co dzień”. czytaj więcej »
Kwota za obiady za miesiąc styczeń 2020r.
 Uwaga. Wpłata za obiady w styczniu wynosi 81,70zł (4,30 x 19 dni).    czytaj więcej »
Gratulacje dla Julii!
 30 grudnia nasza uczennica z klasy siódmej, Julia Iwan, otrzymała nagrodę Rady Gminy za osiągnięcia w dziedzinie sportowej. czytaj więcej »
Świąteczne życzenia
 Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. czytaj więcej »
Brawa dla budowniczych szopek!
 20 grudnia, po przedstawieniu Jasełek zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu pt. "Zbuduj dom dla Pana Jezusa." czytaj więcej »
Betlejemscy Wędrowcy
 20 grudnia 2019 roku w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim młodzi artyści z klasy 3c, 2b i 5a zaprezentowali dla społeczności naszej szkoły Jasełka pt. Betlejemscy Wędrowcy. czytaj więcej »
Wigilia w 3b
2019-12-20 Wigilia w 3b
 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3b zorganizowali klasową Wigilię.  czytaj więcej »
Finaliści konkursów przedmiotowych
 Nikola Lipska i Krystian Radatz zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych. czytaj więcej »
Wizyta policjanta w 1 a
 W czwartek, 19 grudnia, klasę 1a odwiedził sierżant sztabowy Daniel Kalosiński. czytaj więcej »
Quiz wiedzy o Świętym Mikołaju
  17 grudnia klasa 1a wspólnie z klasą 1b wzięły udział w quizie wiedzy o Świętym Mikołaju. czytaj więcej »
English Chef
2019-12-17 English Chef
 W ramach innowacji „English Chef" po jesiennych ciasteczkach dyniowych nadszedł czas na świąteczne pierniczki. czytaj więcej »
Świąteczne spotkanie
 W magicznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd i blasku świec, odbyło się świąteczne przedstawienie zatytułowane „Znów chcemy być z Wami”. czytaj więcej »
Warsztaty profilaktyczne
 Uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących przemocy rówieśniczej. czytaj więcej »
English Storytelling
 Od październiika trwa akcja "Starsi czytają młodszym- English Storytelling", której celem jest zaznajomienie z literaturą anglojęzyczną oraz rozbudzanie wśród dzieci zinteresowań książkami.  czytaj więcej »
1a dekoruje pierniki
 13 grudnia klasa 1a bardzo starannie stroiła pierniki na kiermasz świąteczny. czytaj więcej »
Czy da się orła zmienić w żółwia?
 Czy da się orła zmienić w żółwia? A może da się z kameleona zrobić lwa ? A może wcale nie trzeba zmieniać? A co, gdyby orzeł umiał porozumieć się z innymi zwierzętami w dżungli? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi na warsztatach profilaktycznych. czytaj więcej »
Zbiórka darów na loterię WOŚP 2020
 Ogłaszamy zbiórkę darów na loterię fantową WOŚP. Fanty, bony podarunkowe itp. można przekazać do dnia 9 stycznia 2020 r. do sekretariatu naszej szkoły. 
czytaj więcej »
Zapraszamy na Spotkanie Świąteczne
 Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Mieszkańców Gminy Ustronie Morskie na Spotkanie Świąteczne, które odbędzie się dnia 16.12.2019r.  w godzinach od 16.00 do 18.00 w sali gimnastycznej  szkoły. czytaj więcej »
Pierwszaki stroiły świąteczne drzewko
 11 grudnia uczniowie klas pierwszych wybrali się pod urząd gminy w Ustroniu Morskim, by wspólnie z Panią Wójt przystroić choinkę.  czytaj więcej »
Kolejny sukces Zosi Wierzbickiej
 Uczennica klasy VIII b Zofia Wierzbicka została laureatką wojewódzkiego konkursu „100 smaków Pomorza Zachodniego” zorganizowanego przez Urząd Wojewódzki w Szczecinie. czytaj więcej »
Warsztaty mikołajkowe
 W piątek, 6 grudnia  2019 r., uczniowie  kl. 2 b  wraz z opiekunami wybrali  się do Pracowni Artystycznej  „Lukrecja” w Koszalinie, gdzie odbyły się mikołajkowe warsztaty ozdabiania pierników. czytaj więcej »
Tydzień pełen gości w klasie 2a
 W klasie 2 a cały tydzień obfitował w wizyty gości oraz ciekawe zajęcia. czytaj więcej »
Piernikowe warsztaty 5a
 Uczniowie klasy 5a wzięli udział w zajęciach, podczas których piekli i dekorowali świąteczne pierniki.  czytaj więcej »
Świąteczny dar dzieci z Ustronia Morskiego dla Margaret z Zambii.
  8 grudnia 2018 roku, po każdej Mszy świętej w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim, uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili kwestę na rzecz Margaret z Zambii. czytaj więcej »
Coraz bliżej święta
 Świątecznie zrobiło się w szkole już 6 grudnia. Świąteczne dekoracje, kolorowe lampki na choinkach, zapach pierników sprawiły, że nasze serca wypełniła radość zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  czytaj więcej »
Harmonogram zajęć w ramach Projektu "Fabryka Kompetencji Kluczowych"
 Ruszamy! Rekrutacja zakończona, rozpoczynają się zajęcia. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć. czytaj więcej »
Mikołajki w klasach trzecich
 6 grudnia tradycyjnie jak co roku uczniowie klas III z utęsknieniem i niecierpliwością czekali na Świętego Mikołaja.  czytaj więcej »
O Vb Mikołaj nie zapomniał!
 Wizyta Mikołaja ucieszyła uczniów z klasy Vb.  czytaj więcej »
Próbny Egzamin  Ósmoklasisty
 3,4 i 5 grudnia uczniowie klas ósmych wzięli udział Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie przygotowanym przez wydawnictwo  Operon.  czytaj więcej »
Przygoda z książką
 W ramach cyklu spotkań „Przygoda z książką”  2 grudnia do klasy 2 a została zaproszona pani Wanda Sudak, która przez wiele lat była nauczycielką języka polskiego w naszej szkole.  czytaj więcej »
Kwota za obiady za miesiąc grudzień 2019r.
Wpłata za obiady w grudniu wynosi 64,50zł (4,30 x 15 dni). czytaj więcej »
Andrzejki i Mikołajki w 5b
 2 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie andrzejkowo – mikołajkowe w klasie 5b.  czytaj więcej »
Thanksgiving day
2019-12-02 Thanksgiving day
 W ostatni czwartek listopada Amerykanie zasiadają w rodzinnym gronie do stołu by obchodzić jedno z najważniejszych dla nich świąt – Święto Dziękczynienia. czytaj więcej »
Konkursy bożonarodzeniowe
 Sołtys i Rada Sołecka Ustronie Morskie, Urząd Gminy w Ustroniu Morski oraz Biblioteka i GOK w Ustroniu Morskim. zapraszają do wzięcia udziału w konkursach bożonarodzeniowych. czytaj więcej »
Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt
 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce żywności i akcesoriów na rzecz schroniska dla zwierząt w Krzesimowie. czytaj więcej »
Lawendowy zawrót głowy
 27 listopada odbył się finał „Warsztatów Ekologicznych Pachnących Lawendą”. czytaj więcej »
Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary...
 28 i 29 listopada w klasach I - III zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki.  czytaj więcej »
Klasowe andrzejki 6b
 W piątek 29 listopada klasa 6b bawiła się na zorganizowanych przez siebie andrzejkach. czytaj więcej »
Na "Heliosie" po raz dziewiąty
Z udziałem 117 młodych pływaczek i pływaków rozegrano na kompleksie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Helios” w Ustroniu Morskim IX Mikołajkowe Międzyszkolne Zawody Pływackie „Helios 2019”. czytaj więcej »
Fabryka Kompetencji Kluczowych
 Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do udziału w projekcie „Fabryka Kompetencji Kluczowych”! czytaj więcej »
Ola Sałach nagrodzona
 Ola Sałach zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie KULTURA na DZIŚ. czytaj więcej »
Ekologiczne bombki
  Już dziś w klasie 5 b mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę. czytaj więcej »
Konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich
 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 3. Naszą szkołę reprezentowali Konrad Płomiński i Bartosz Madejsza - zwycięzcy etapu szkolnego. czytaj więcej »
Kolorowa jesień w świetlicy
 Jesień w świetlicy szkolnej płynie pod znakiem kolorów. To nic, że za oknem jesienna szaruga. U nas jest barwnie i wesoło. czytaj więcej »
Życzliwość zmienia świat!
 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Akcja miała na celu uzmysłowienie całej społeczności szkolnej, że warto być miłym dla innych ale również w stosunku do samego siebie. czytaj więcej »
Schronisko w Krzesimowie potrzebuje pomocy!
Wielka zbiórka dla zwierzaków, by mogły przeżyć zimę trwa od 25 do 30 listopada. czytaj więcej »
Warsztaty ekologiczne pachnące lawendą
 W naszej szkole odbyły się w ramach projektu ekologiczne warsztaty dla uczniów klas ósmych, które poprowadziła Pani Olga Sroka. czytaj więcej »
Dzieciaki do rakiet!
 Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Dzieciaki do rakiet”. Nagrodą w konkursie jest profesjonalny sprzęt tenisowy. Głosuj na naszą szkołę! Wprowadźmy razem tenisa ziemnego na lekcje wych. fizycznego! czytaj więcej »
W świecie baśni
 Uczniowie klas pierwszych oglądali wspólnie  baśń Charlesa Perrault "Kot w butach". czytaj więcej »
Szkoła do Hymnu
2019-11-08 Szkoła do Hymnu
Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do Hymnu". 8 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". czytaj więcej »
Wiwat Niepodległa!
 Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości. czytaj więcej »
Wokół symboli  narodowych
7 listopada odbyła się w naszej szkole V Edycja konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie.  czytaj więcej »
Tajemnice różańca
 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu „Tajemnice różańca”, w którym wzięli udział uczniowie klas I-V. czytaj więcej »
Wolontariusze zbierali na hospicjum
 Tradycyjnie w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu odbyła się zbiórka na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu.  czytaj więcej »
Wyniki konkursu "Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią"
 4 listopada odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu "Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią". czytaj więcej »
Kwota za obiady za miesiąc listopad 2019r.
 Wpłata za obiady w listopadzie wynosi 81,70 zł (4,30 x 19 dni). czytaj więcej »
Drugoklasiści w Skansenie Chleba
28 października uczniowie klasy IIa pojechali do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim.  czytaj więcej »
Muzyczne krajobrazy
 Uczniowie klas 5 – 8 wzięli udział w koncercie zatytułowanym „Muzyczne krajobrazy”. czytaj więcej »
Szkoła pamięta
2019-10-25 Szkoła pamięta
 Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.  czytaj więcej »
Laureaci szkolnych konkursów przedmiotowych
 Zakończył się etap szkolny konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.  czytaj więcej »
Składki członkowskie - UKS "Sokół"
Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokół" przypomina członkom stowarzyszenia o systematycznym uiszczaniu składek członkowskich. czytaj więcej »
Zofia Wierzbicka laureatką konkursu kulinarnego
 Zofia Wierzbicka laureatką konkursu kulinarnego Mistrz Kuchni Junior. czytaj więcej »
Drugoklasiści u stomatologa
 16 października uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach u stomatologa w ramach programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. czytaj więcej »
Warsztaty z pierwszej pomocy
 11 października w klasie II a odbyły się warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. czytaj więcej »
Dzień Edukacji Narodowej
 Uczniowie naszej szkołu podziękowali wszystkim nauczycielom za ich wysiłek i pracę wręczając symboliczne świadectwa z wyróżnieniem. czytaj więcej »
Najlepsze biegaczki powiatu!
Na terenie parku przy Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  czytaj więcej »
Kto to jest wolontariusz
 9 października dzieci z klas drugich i trzecich  uczestniczyły w zajęciach dotyczących wolontariatu, działalności Hospicjum w Kołobrzegu oraz pomocy osobom starszym i chorym. czytaj więcej »
Jesienne Biegi Przełajowe
Pogoda nie rozpieszczała uczestników tegorocznych Jesiennych Biegów Przełajowych, które tradycyjnie odbyły się na terenie parku w Ustroniu Morskim. czytaj więcej »
Zmiana rozkladu jazdy gimbusa w dniu 8 października
 W związku z organizacją Jesiennych Biegów Przełajowych, które odbędą się we wtorek, 8 października, zmianie ulegją godziny odjazdu gimbusa i autobusu szkolnego w tym dniu. czytaj więcej »
Wystawa fotografii
Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w jesiennej wystawie fotograficznej pt. "Barwy przyrody". czytaj więcej »
Lekcja wychowawcza w Hotelu Lambert
 2 października w hotelu Lambert uczniowie klasy 8a mieli okazję do odbycia ciekawej lekcji wychowawczej ”Poznajemy świat zawodów” w ramach realizacji Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego.  czytaj więcej »
Kwota za obiady za miesiąc październik 2019r.
 Wpłata za obiady w październiku wynosi 90,30 zł (4,30 x 21 dni). czytaj więcej »
Jesienne Biegi Przełajowe
W związku z deszczową pogodą Jesienne Biegi Przełajowe zaplanowane na jutro tj. 01.10.2019 r. (wtorek) zostają odwołane, a lekcje prowadzone będą zgodnie z planem. czytaj więcej »
Sportowcy nagrodzeni
Podczas I konferencji szkoleniowej dla nauczycieli wychowania fizycznego, Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy dokonał podsumowania rywalizacji sportowej za rok szkolny 2018/2019. czytaj więcej »
Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień w piątek,27 września. czytaj więcej »
Świetlicowe poranki
 Świetlica szkolna jest czynna codziennie od godziny 7.00. Już od rana uczniowie mogą tutaj  spędzać czas w ciekawy sposób.  czytaj więcej »
"Pomagali z każdym krokiem"
W czwartek 26 września 2019 r. na stadionie lekkoatletycznym im. Michała Barty w Kołobrzegu odbył się Bieg Charytatywny współorganizowany przez Bank PKO "Pomagamy z każdym krokiem". czytaj więcej »
Na Festiwalu Nauki
 Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Koszalińską.  czytaj więcej »
Samorząd Uczniowski wybrany
 24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  czytaj więcej »
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020
 Na podstawie Rozporządzenia MEN w sprawie organizacji roku szkolnego Dyrektor Szkoły ogłasza dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020 czytaj więcej »
Zapraszamy do udziału w konkursie "Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią."
 Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII edycji konkursu literackiego „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”  organizowanego przez naszą szkołę. czytaj więcej »
Wystartowali w Memoriale
Już po raz 21 młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych rywalizowała w zawodach lekkoatletycznych - Memoriale im. Michała Barty rozegranych na stadionie w Kołobrzegu.  czytaj więcej »
Poznajemy pracę weterynarza
 We wtorek, 24 września, klasę 1a, oraz 3c odwiedziła Pani Agnieszka Cios - lekarz weterynarii.  czytaj więcej »
Przygoda z książką
 We wrześniu rozpoczął się cykl spotkań „Przygoda z książką”. Będą to spotkania, na których zaproszeni goście będą czytać naszym najmłodszym uczniom poezję i prozę dziecięcą. czytaj więcej »
Uczniowie sprzątali świat
 Co roku nasza szkoła włącza się w akcję „Sprzątanie świata”, która uczy jak dbać o środowisko i najbliższe otoczenie.  czytaj więcej »
Fluoryzacja
2019-09-19 Fluoryzacja
W szkole odbywa się fluoryzacja prowadzona przez pielęgniarkę szkolną. Prosimy, aby uczniowie przynosili szczoteczki do zębów.  czytaj więcej »
Wybory do Samorządu Szkolnego
 Zapraszamy do udziału w wyborach do Samorządu Szkolnego klas 4-6, które odbędą się we wtorek 24 września. czytaj więcej »
Poznajemy pracę rolnika
 Dnia 17 września uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do ,,Zielonej Farmy’’ w Żelimuchach na zajęcia pt "Poznajemy pracę rolnika". czytaj więcej »
Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze
Zarząd UKS "Sokół" zawiadamia, że zwołuje na dzień 23 września 2019 r. Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Stowarzyszenia. czytaj więcej »
Wyjątkowy sukces
 Siedem uczennic z Ustronia Morskiego znalazło się w gronie jedenastu laureatów Konkursu Plastyczno-Literackiego „Morze a Moja Duża i Mała Ojczyzna". czytaj więcej »
Wybory Prezydium Rady Rodziców Szkoły
 12 września odbyło się zebranie przedstawicieli klasowych rad rodziców szkoły, na którym wybrano nowe Prezydium Rady Rodziców Szkoły. czytaj więcej »
Warsztaty ekologiczne w Lipiu
 Uczniowie klas 5 wzięli udział w dwudniowych warsztatach ekologicznych w Lipiu.  czytaj więcej »
Zatańcz z klasą
 Po raz kolejny w naszej szkole odbył się pokaz tańca w wykonaniu uczestników Centrum Tańca Szczepan -Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. czytaj więcej »
Spotkanie z poetką
 Nasza szkołę odwiedziła poetka, dziennikarka Stanisława Łowińska, z którą spotkali się uczniowie klas siódmych. czytaj więcej »
Narodowe Czytanie z udziałem uczniów
 Uczniowie naszej szkoły Lena Michałowska, Weronika Znamiec, Wojciech Bernat i Zuzanna Pytloch wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Rusowie podczas dożynek gminnych.  czytaj więcej »
Nowy rozkład gimbusa
 Uwaga. Od poniedziałku, 09,09,2019r. zmianie ulega rozkład jazdy gimbusa i autobusu szkolnego. czytaj więcej »
Koniec wakacji. Nowy Rok Szkolny rozpoczęty.
 Czas wakacji dobiegł końca. 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.  czytaj więcej »
Harmonogram pozalekcyjnych zajęć sportowych - UKS "Sokół"
Zapraszamy wszystkich uczniów na pozalekcyjne zajęcia sportowe prowadzone w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokół" Ustronie Morskie.  czytaj więcej »
Nasza szkoła dołączyła do projektu „Przerwany marsz”.
 Serdecznie zapraszamy na wspólną inaugurację Nowego Roku Szkolnego 2019/2020 Seniorów, którym wojna przerwała edukację we wrześniu 1939r. czytaj więcej »
Kwota za obiady za miesiąc wrzesień 2019r.
 Uwaga - Rodzice uczniów chętnych do korzystania z obiadów zobowiązani są do podpisania "Deklaracji korzystania z obiadów na stołówce szkolnej". Dokument dostępny jest w sekretariacie szkoły. czytaj więcej »
Rozkład jazdy gimbusa i autobusu szkolnego
 Rozkład jazdy gimbusa i autobusu szkolnego obowiązujący od 3 września 2019r. czytaj więcej »
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim.  czytaj więcej »
Wakacje z klimatem
  31 lipca odbył się w ustrońskim amfiteatrze piknik ekologiczny, w którym wzięły udział także uczennice naszej szkoły. czytaj więcej »
Wesołych i bezpiecznych wakacji!
 Uczniom - słonecznych, radosnych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Nauczycielom i pracownikom szkoły - zasłużonego odpoczynku i udanych urlopów. czytaj więcej »
Podręczniki na rok szkolny 2019/2020
Wszystkie podręczniki i ćwiczenia obowiązujące w roku szkolnym 2019/2020 - z wyjątkiem podręczników i ćwiczeń do języka niemieckiego dla klas 1 - 6 i religii - są zakupione przez szkołę. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<styczeń 2023>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

© 2011 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 528
szkola@ustronie-morskie.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl