2014-10-03

Ryby nie tylko smaczne, ale i zdrowe

23 uczniów klasy V wzięło udział w warsztatach kulinarnych w ramach projektu „Ryby nie tylko smaczne, ale i zdrowe”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka.
Warsztaty to nowoczesna forma edukacji prozdrowotnej, prowadząca do wzrostu świadomości dzieci na temat ryb i ich miejsca w zasadach zdrowego żywienia.
Do programu zaproszono cztery szkoły podstawowe z powiatu kołobrzeskiego – w tym naszą szkołę!
Krótki wykład specjalisty, prezentacja multimedialna i zabawa edukacyjna poprzedziły część praktyczną, w której dzieci w kilkuosobowych zespołach samodzielnie przygotowywały potrawy z ryb.
W pięciu grupach uczniowie wykonali następujące potrawy: sałatkę z tuńczyka, pastę twarogowo – łososiową, pastę z makreli, zupę rybną z łososia, torcik chlebowy. Na deser podano sorbet owocowy z bitą śmietaną. Naukę zakończyła wspólna degustacja. Do domu każdy uczeń zaniósł pomidora faszerowanego sałatką rybno – warzywną.
Było wesoło, zdrowo i kolorowo - dziękujemy!