2020-05-21

Święto Szkoły

23 maja przypada 178 rocznica urodzin naszej patronki Marii Konopnickiej. Z tej okazji co roku obchodzimy Święto Szkoły.
W tym szczególnym czasie również chcemy uczcić jej pamięć, choć nieco inaczej. Przygotowane zostały dwie prezentacje dotyczące Marii Konopnickiej, jej życia oraz twórczości.

Zapraszamy uczniów klas I – III do obejrzenia prezentacji, w której znajduje się krótki życiorys patronki oraz przegląd wierszy dla dzieci jej autorstwa. Można poczytać, posłuchać oraz pośpiewać.
Prezentacja zawiera również zadanie plastyczne. Czekamy na Wasze prace, które znajdą się w galerii na stronie szkoły.

Uczniowie klas IV – VIII mogą zapoznać się z prezentacją, w której znajdą życiorys, tytuły najbardziej znanych utworów, ale przede wszystkim wydarzenia historyczne, wynalazki i odkrycia, które miały miejsce w Polsce i na świecie w latach życia Marii Konopnickiej, czyli 1842 – 1910.
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat Marii Konopnickiej oraz wydarzeń z lat jej życia (szczegóły w prezentacji).

Serdecznie zapraszamy!