2014-05-28

Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Orlik Volleymania

Siatkarski Ośrodek Szkolny oraz Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu byli organizatorami eliminacji na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Orlik Volleymania. Zasady rozgrywek przewidywały udział drużyn mieszanych, w których zespół stanowiły dwie dziewczęta i dwóch chłopców. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły: Ustronie Morskie I w składzie: Tomasz Kotliński, Wiktor Makowski, Malwina Piekarz, Alicja Haratyk. W drużynie Ustronie II wystąpili: Adrian Kurczak, Andrzej Ziółkowski, Julia Jurgielewicz, Klaudia Szulecka. Zespół nr III to: Cezary Ziółek, Adrian Florczyk, Oliwia Bujniewicz oraz Zofia Haratyk. Uczestnicy rywalizowali w dwóch etapach. Pierwszy to mecze w trzech grupach siedmiozespołowych. Zespoły z pierwszych dwóch lokat przystąpiły do walki w drugiej części o miejsca I-VI w turnieju, dokonały tego nasze zespoły nr I i II. Zespół III zajął III miejsce w swojej grupie i grał o miejsca VII – IX. W rozgrywkach finałowych zespół nr II pokonał Gościno, Karlino oraz I zespół Ustronia i niestety uległ zespołom nr I i II SP nr 6 Kołobrzeg. Przegrany ostatni pojedynek, przekreślił bliskie zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie po przeliczeniu małych punktów zespół II zakończył rywalizację na IV miejscu, drużyna II zajęła V lokatę, a III ukończyła rozgrywki na VII pozycji. Zawody wygrała drużyna z Gościna, która miała na swoim koncie tylko jedną porażkę z naszym zespołem. Będzie reprezentowała powiat na zawodach regionalnych w Gdańsku. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę z logo turnieju.