2014-11-11

XXVI Goleniowska Mila Niepodległości

XXVI Goleniowska Mila Niepodległości o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów i Bieg Gaz – System S.A. na 10 km przeszły do historii. „Lubię biegać w Goleniowie” jako temat przewodni listopadowych biegów w pełni się sprawdza. Co roku na trasie biegowej rywalizuje coraz więcej osób. W tym roku ponownie pobity został rekord frekwencji. W sumie XXVI Goleniowską Milę Niepodległości i Bieg Gaz- System S.A na 10 km ukończyło 3423 zawodników. W porównaniu do roku ubiegłego to wzrost o 350 zawodników. W tym roku dzieci ze szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 600 m, a młodzież gimnazjalna na dystansie mili – 1609 m. Rewelacyjnie spisał się nasz reprezentant – Oskar Malarewicz, który w stawce 220 biegaczy uplasował się na trzeciej pozycji! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, medale i gadżety z logo imprezy, a sześciu najlepszych w każdym biegu nagrody rzeczowe. Oprócz Oskara, w biegach naszą szkołę reprezentowali: Julia Żolik, Iwona Woszczak, Damian Kubiak, Rafał Kubiak, Robert Żolik, Martyna Nowak, Klaudia Ziółek, Julia Wierzbicka, Kamila Kameduła, Wiktor Makowski, Remigiusz Kręglewski, Daria Wiśniewska, Natalia Aleksiak, Maja Piesik i Klara Krakowska.