Radosna Niepodległa

10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ustroniu Morskim odbyła się akademia z okazji  Święta  Niepodległości połączona z podsumowaniem konkursu literackiego Moja mała Ojczyzna – jestem jej częścią. Uroczystość odbyła się w sali sportowej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Po wprowadzeniu sztandarów, wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego oraz przywitaniu przybyłych na tę uroczystość gości rozpoczęła się część artystyczna. Uświetnił ją muzyczny występ naszych uczniów, którzy grają w orkiestrze strażackiej Morka pod kierownictwem Waldemara Tomonia. Wysłuchaliśmy i wspólnie śpiewaliśmy pieśni i piosenki, które są częścią naszej historii i narodowej kultury i które zawsze prawdziwie wzruszają polskie serca. Następnie Dyrektor Mariola Ostrowska wręczyła nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie literackim. I miejsce wśród uczniów szkoły podstawowej w kategorii proza zajęła Kornelia Żmuda ze Szkoły Podstawowej w Drzonowie, w kategorii poezja Dominika Bodnar ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. I miejsce wśród uczniów gimnazjum zajęła  Anna Radka z Gimnazjum w Ustroniu Morskim. W tym roku obchodom 11 listopada towarzyszyło hasło Radosna Niepodległa, we wszystkich salach lekcyjnych o wydarzeniach sprzed 99. lat przypominały okolicznościowe gazetki, a uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali i przypięli  narodowe kotyliony.