1 września

Na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2009/2010 Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim pierwszoklasistów, w tym ośmioro sześciolatków, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką oraz uczniów z byłej szkoły w Rusowie.
Przed uczniami kolejny pracowity okres, dlatego życzymy, by rozpoczynający się rok szkolny przyniósł wiele sukcesów i przyjaźni wśród rówieśników!.

10 września

Wzorem lat ubiegłych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej odwiedzili policjanci w ramach akcji "Przyjaciele Gryfusia".. Przeprowadzili „nietypową” lekcję - „lekcję bezpieczeństwa”, a zdobyte podczas niej wiedza i umiejętności są bezcenne.  Pierwszoklasistom przypominano jak zachować się w drodze do szkoły, na placu zabaw, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Wszystkie maluchy otrzymały „Elementarze Zasad Bezpieczeństwa” z kolorowym wizerunkiem Gryfusia, maskotki zachodniopomorskiej Policji.

17 września

Uczniowie klas IV pojechali na wycieczkę do Sierakowa Sławieńskiego - odwiedzili wioskę Hobbitów.

21 września

Od tego roku szkolnego w naszej szkole oprócz dziennika tradycyjnego, wprowadzony będzie dziennik elektroniczny, czyli System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce. Dzisiaj odbyło sie szkolenie nauczycieli w celu wdrożenia e-dziennika prowadzone przez firmę Librus. Ruszamy w październiku!

22 września

W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Uczniowie klas IV-VI wybierali swoich reprezentantów. W rywalizacji wzięło udział 20 kandydatów, natomiast  w głosowaniu  133  uczniów  oddając łącznie 354 głosów.

Po podliczeniu głosów okazało się, iż funkcję przewodniczącego pełnić będzie Wojciech Kołakowski, zastępcą przewodniczącego będzie Katarzyna Idzik, a skarbnikiem Adam Iwańczyk.

Opiekunem samorządu jest pani Sylwia Budna.

Gimnazjaliści również wybierali swój samorząd. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącą została Maria Poznańska, zastępcą Dorota Makowska a skarbnikiem Magdalena Urbaniak.

Opiekunem samorządu jest pan Łukasz Dmowski.

23 września

Na stadionie piłkarskim w Ustroniu Morskim, odbyły się jesienne biegi przełajowe, które na stałe wpisały się do kalendarza imprez szkolnych. W sportowych zmaganiach uczestniczyło aż 289 uczniów naszej szkoły. Wyniki w dziale "Sport w szkole".

24 września

Dzisiaj najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybierali swoich przedstawicieli do Małego Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Julia Szubert, zastępcą Bartosz Kordowski, sekretarzem i skarbnikiem Damian Konarski.

W skład Małego Samorządu weszli również: Jakub Męch, Oliwia Bujniewicz, Justyna Kruk, Tomasz Kotliński i Patrycja Marciniak. Opiekunem samorządu jest pani Katarzyna Skrzypkowiak.

24-25 września

Uczniowie klas I gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w integracyjnej rowerowej wycieczce do Dźwirzyna. Wyjazd był okazją poznania tras rowerowych najbliższej okolicy, Szlaku bocianich gniazd oraz atrakcji turystycznych regionu: zabytkowych budowli i pomników przyrody. Mile spędzony czas na grach i zabawach sportowych oraz przy wieczornym ognisku pozwolił lepiej się poznać i zintegrować zespół klasowy.

25 września

To już 18 raz uczniowie klas szóstych wzięli udział w międzynarodowej akcji badawczej „Obserwator Wybrzeża Europy”. Swoje obserwacje i pomiary dotyczące występowania nadmorskich gatunków zwierząt i roślin, stanu wybrzeża, szerokości plaży oraz rodzaju i ilości śmieci zamieścili w specjalnych ankietach, które następnie zostały wysłane do Zakładu Ekologii Morza na Uniwersytecie Gdańskim.

W tym samym dniu, pozostali uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w „Sprzątaniu Świata”. Porządkowali nadmorski park, promenadę, teren nad rzeczką Czerwoną, a także podworski park w Rusowie.  Po powrocie do szkoły czekały na nas ufundowane przez Urząd Gminy kiełbaski.

Uczniowie i wychowawcy klas VI zakończyli dzień ogniskiem integracyjnym, w którym uczestniczyli również rodzice.

28 - 29 września

Uczniowie klas szóstych, pod opieką nauczycieli: Anny Dziewiałtowicz, Anny Kontak, Agnieszki Krahl oraz Adama Depty, pojechali na wycieczkę do Torunia i Golubia-Dobrzynia. Młodzież z naszej szkoły oglądała budowle toruńskiej starówki, mury obronne, ruiny krzyżackiego zamku, Dom Kopernika oraz podziwiała panoramę miasta z ratuszowej wieży. Kolejne atrakcje oczekiwały na uczniów na zamku w Golubiu-Dobrzyniu - najpierw spróbowali swych sił w strzelaniu z łuku, rzucaniu toporem oraz oszczepem do tarczy. Również nauczyciele oraz rodzice będący na wycieczce przekonali się, że nie jest to łatwa sztuka. Gdy zapadły ciemności, uczniowie wyruszyli na nocne zwiedzanie zamku. Wtedy nie widzieli jeszcze Białej Damy, która czekała na późniejszą porę. Zaraz po uczcie dla ducha przyszła kolej na ucztę dla ciała, czyli ognisko. Po dniu pełnym wrażeń można było udać się na spoczynek, który jednak nie wszystkim był dany - podobno duchy niepokoiły niektórych uczestników wycieczki.
Drugiego dnia uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach archeologiczno-plastycznych na zamku, a następnie pojechali obejrzeć Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Po obiedzie wyruszyli w drogę powrotną do domu i stęsknionych rodziców.