2014-04-24

Egzamin gimnazjalny – część matematyczno - przyrodnicza

Emocje związane z wczorajszym egzaminem nie zdążyły jeszcze opaść, a już dziś uczniowie klas III musieli zmierzyć się z częścią matematyczno-przyrodniczą egzaminu. W tej części uczniowie mieli do rozwiązania dwa bloki zadań. W pierwszym, który rozpoczął się o godz. 9 i zakończył godzinę później, znalazły się pytania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim, który rozpoczął się o godz. 11 i trwał półtorej godziny, znajdowały się zadania z matematyki. Zakres przyrodniczy sprawdzał umiejętności uczniów dotyczące min. prowadzenia doświadczeń biologicznych, wykrywania związków chemicznych, wyciągania wniosków z doświadczenia Newtona, obliczania skali mapy. W części matematycznej uczniowie obliczali pole i objętość bryły, rozwiązywali zadanie na dowodzenie dotyczące podobieństwa trójkątów, obliczali, które warunki są korzystniejsze przy zakupie biletów wstępu na basen. Wyniki egzaminu uczniowie poznają dopiero 18 czerwca.