Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie

2013/2014

Święto Niepodległości z kokardą narodową i śpiewem
Obchody Święta Niepodległości w Ustroniu Morskim mają zawsze szczególny charakter. Pomysł wspólnego śpiewania z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zrodził się z potrzeby serca, z potrzeby wspólnego przeżywania naszej historii, opisanej w polskiej piosence niepodległościowej. Inicjatorami wspólnego śpiewania byli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim. czytaj więcej »
Uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości
Dziś odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten wieńczy przeszło stuletnie dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania niepodległości. czytaj więcej »
"Śniadanie daje moc"
Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej wzięli udział w programie "Śniadanie daje moc". Według badań (wywiady z wychowawcami klas 1-6 szkół podstawowych) przeprowadzonych w kwietniu 2011 r. na zlecenie firmy Danone i Banków Żywności: - w blisko 40% klas 1-6 w polskich szkołach podstawowych są dzieci, które nie jedzą drugiego śniadania. czytaj więcej »
Sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce
Uczniowie klasy II b szkoły podstawowej uczestniczyli w  Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce  dla klas drugich szkół podstawowych „Polska moja Ojczyzna”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.   czytaj więcej »
Próbny sprawdzian klas VI z udziałem rodziców
Odbył się próbny sprawdzian klas VI z udziałem rodziców.  Sprawdzian pisany w takiej formie jest swego rodzaju eksperymentem, w wyniku którego można stwierdzić, jak obecność i udział rodziców wpływa na poziom mobilizacji, wysiłku intelektualnego u uczniów a jednocześnie uświadamia rodzicom powagę i znaczenie sprawdzianu. czytaj więcej »
Próbny egzamin gimnazjalny
Dzisiaj zakończyła się trzydniowa sesja egzaminów próbnych. czytaj więcej »
Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego „Olimpus”
Uczniowie klas IV - VI wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego „Olimpus”. czytaj więcej »
Dzień Otwarty
2013-11-04 Dzień Otwarty
Podczas kolejnego Dnia Otwartego rodzice mieli możliwość spotkania się z wychowawcami i nauczycielami - w godz. 17.00 - 18.00 - szkoły podstawowej, 16.00 - 17.00 - gimnazjum. czytaj więcej »
„Zapobieganie przemocy w szkole- postawy asertywne”
Dla uczniów klas VI i I gimnazjum odbyły się zajęcia warsztatowe ze specjalistami ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu pt. „Zapobieganie przemocy w szkole- postawy asertywne”. czytaj więcej »
,,I Ty możesz być świętym..."
Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych w szkole podstawowej odbył się apel pt.: "I ty możesz być świętym..." Apel miał charakter bardzo radosny bo dzieci przypomniały nam, że święci są wśród nas i że każdy pomimo różnych słabości ma szansę na świętość. czytaj więcej »
Podróż w krainę czarodziejskich bajek
Uczniowie klas I â III uczestniczyli w spektaklu teatralnym w wykonaniu artystów Agencji teatralno-estradowej  pt. "Podróż w krainę czarodziejskich bajek". czytaj więcej »
Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla klas II i III gimnazjum dotyczące przeciwdziałania zachowaniom agresywnym. czytaj więcej »
Zapisy do Klubu Wolontariusza
Rozpoczęły się zapisy do Klubu Wolontariusza. Gimnazjaliści, którzy chcą bezpłatnie pomagać ludziom będącym w potrzebie, wspierać ich w zmaganiach dnia codziennego: robić zakupy, realizować recepty, przygotowywać posiłki itp., zgłaszają chęć udziału w sekretariacie, w gimnazjum. czytaj więcej »
Zachodniopomorskie Talenty - regionalny system stypendialny
 Uczniowie naszego gimnazjum zakwalifikowali się do konkursu „Zachodniopomorskie Talenty” czytaj więcej »
Kiermasz Misyjny
2013-10-23 Kiermasz Misyjny
 W Tygodniu Misyjnym dzieci z kółka misyjnego wraz z rodzicami przygotowali w naszej szkole Kiermasz Misyjny.  czytaj więcej »
Kamienie na szaniec
 Gimnazjaliści klas trzecich obejrzeli spektakl teatralny pt. „Kamienie na szaniec” wyreżyserowany przez Teatr Lektur Szkolnych z Kielc. czytaj więcej »
Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego „Multitest”
 O godz.13:30 odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego „Multitest” dla klas IV-VI.  czytaj więcej »
Giełda Talentów
 Uczniowie klas III gimn. uczestniczyli w „Giełdzie Talentów”. czytaj więcej »
Jak sobie radzić ze stresem?
 Uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych nt. „Jak sobie radzić ze stresem” . czytaj więcej »
Wycieczka rowerowa
 Uczniowie klasy I b gimnazjum pojechali na integracyjną wycieczkę rowerową. czytaj więcej »
Kalendarz wydarzeń
 <<grudzień 2022>> 
PnWtŚrCzPiSoNi
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

© 2011 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, ul. Wojska Polskiego 8, 78-111 Ustronie Morskie, tel. 094 35 15 528
szkola@ustronie-morskie.pl, http://szkola.ustronie-morskie.pl