2017-06-19

Wycieczka gimnazjalistów do Wrocławia

11 czerwca rozpoczęła się ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym. Uczniowie mieli możliwość pojechać do Wrocławia i zgłębić jego historię od środka oraz zobaczyć najpiękniejsze miejsca w tym uroczym mieście. W planie wycieczki znalazło się miejsce dla wrocławskiego ZOO z nowootwartym afrykanarium, w którym można było zobaczyć wiele wspaniałych zwierząt zamieszkujących sawannę. Uczniowie zwiedzili także wiele muzeów, w tym Muzeum Tysiąclecia i interaktywne muzeum Pana Tadeusza. Ogromne wrażenie wywołały również bogato zdobione katedry i synagogi żydowskie. Wycieczkę zakończyła podróż do Poznania, gdzie uczniowie mieli okazję odwiedzić muzeum, w którym poznali tajną recepturę, według której powstają słynne rogale świętomarcińskie.