2013-09-26

Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w XIII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej. Celem festiwalu jest zaprezentowanie osiągnięć naukowców z naszego regionu, przedstawienie znaczenia nauki i jej praktycznego wykorzystania, a przede wszystkim zachęcenie uczniów do ciągłego pogłębiania swojej wiedzy. Uczniowie zobaczyli laboratorium z robotami - i tymi małymi i przemysłowymi gigantami, oglądali swoich kolegów w oku kamery termowizyjnej, wysłuchali wykładu z matematyki pod tytułem „Ciekawe własności potęg dwójki”. Oprócz atrakcji czysto naukowych można było posłuchać muzyki, a po zwiedzaniu i przyswajaniu wiedzy poczęstować się grochówką.

Organizatorzy festiwalu w swoich materiałach promocyjnych napisali, że „powstaje on z myślą o ludziach ciekawych świata i wrażliwych na jego piękno i wyzwania. Poniekąd spełnia marzenia Alberta Einsteina o nauce prowadzonej w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek"