2016-11-20

„Nie dla chaosu w szkole”

Polska oświata nie potrzebuje likwidacji gimnazjów, ale mądrych i przemyślanych zmian - mówili nauczyciele i rodzice, którzy 19 listopada 2016r. w Warszawie wzięli udział w demonstracji przeciwko planowanej reformie edukacji. Manifestacja odbyła się pod hasłem "Nie dla chaosu w szkole". Złożono petycję do prezydenta z prośbą o weto wobec ustawy. W deszczową sobotę w Warszawie przeciwko likwidacji gimnazjów w karkołomnym tempie - "bez podstaw programowych, podręczników, sieci szkół" - protestowało co najmniej 30 tys. osób. Do nauczycieli dołączyli rodzice i samorządowcy. Prezes ZNP twierdzi, że razem było ich 50 tys. W demonstracji wzięli udział także przedstawiciele nauczycieli Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim oraz absolwenci naszego gimnazjum.