Próbny egzamin klas II

Trzecioklasiści zakończyli egzaminacyjny maraton, a już kolejny rocznik gimnazjalistów rozpoczął przygotowania do egzaminu 2017. Uczniowie klas II po raz pierwszy wzięli udział w egzaminie próbnym. Przez 2  dni rozwiązywali testy gimnazjalne z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, przed nimi jeszcze testy z języków obcych. Taka próba jest dla uczniów okazją do zmierzenia się z warunkami, procedurami i zadaniami, jakie pojawią się na egzaminie zewnętrznym. Jest też szansą na sprawdzenie stanu wiedzy i umiejętności radzenia sobie ze stresem i presją czasu. Egzamin próbny został przeprowadzony w taki sposób, by jak najwierniej imitował prawdziwy egzamin – uczniowie losowali miejsca, kodowali arkusze egzaminacyjne, nie mogli mieć ze sobą niedozwolonych na egzaminie urządzeń telekomunikacyjnych ani porozumiewać się między sobą.