2020-10-04

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

10. edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbyła się 2 października 2020. Nasza szkoła wzięła udział w akcji po raz pierwszy, a przygotowała ją i przeprowadziła klasa 4b z wychowawczynią i nauczycielką matematyki Agnieszką Porożyńską. Czwartoklasiści stworzyli specjalną Komisję Egzaminacyjną i zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych. Każda osoba, która odpowiedziała poprawnie (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Warto dodać, że szkolna komisja matematyczna nie miała “litości" dla nikogo i z tabliczki przetestowała nawet panią dyrektor Mariolę Ostrowską, która bez problemu otrzymała tytuł eksperta.