2023-04-19

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego  obchodziliśmy  w naszej szkole z małym opóźnieniem (21 lutego mieliśmy ferie zimowe).  Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. i  ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu  uczniom, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

W tym dniu  w  klasach zostały rozwieszone plakaty wykonane przez uczniów klas I-III promujące poprawność językową. Na lekcjach języka polskiego  pojawiły się łamigłówki, ciekawostki językowe, rebusy oraz zabawy interaktywne. Uczniowie mogli  spróbować swych sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej, oraz ciekawostek języka polskiego. W klasach I - III został  przeprowadzony   Konkurs Kaligraficzny ,,I ty możesz zostać Mistrzem Pióra”.

I miejsce zajęli uczniowie: Pola Dojka, Sabina Przybysz, Izabela Grzeczka.

Wyróżnieni w konkursie: Anastazja Szulecka, Nazar Okrushko, Diana Kavetska, Amelia Kraska-Śmilgiewicz, Tymon Piątek, Maximilian Żukowski, Maja Jermakowicz, Maja Kucharycz.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.