2014-06-04

Gość z Zambii

4 czerwca w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie. Gościliśmy wśród nas siostrę misjonarkę, która od ponad 30 lat posługuje wśród najbiedniejszych mieszkańców Afryki.
Siostra Chryzologa (siostra Teresa) przyjechała do nas z Zambii. Przez wiele lat, tam na misjach, przygotowywała dzieci i dorosłych do Sakramentu Chrztu św., Spowiedzi i I Komunii św. a obecnie opiekuje się dziewczętami zambijskimi, które pragną poświęcić swoje życie Panu Bogu jako Siostry Boromeuszki.
Siostra nauczyła nas kilku podstawowych słów i jednej piosenki w języku plemiennym cinyanya. Przybliżyła nam podczas prezentacji multimedialnej codzienne życie naszych rówieśników, a szczególnie naszej adopcyjnej koleżanki, której pomagamy - Margaret Musopelo. Uczniowie zadawali Siostrze wiele pytań dotyczących trudnej posługi z dala od Ojczyzny.
Życzymy Siostrze Teresie owocnego odpoczynku w rodzinnych stronach, a po powrocie do Zambii - wielu radości z wykonywanej służby.
ZIKOMO! Dziekujemy!