2019-06-18

Matematyka jest π(pi)ękna

14 czerwca był w naszej szkole świętem liczby π. Ludolfina, bo tak też nazywana jest jedna z najbardziej znanych stałych matematycznych, została symboliczną patronką Szkolnego Festiwalu Nauki. Ponieważ rok 2019 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Matematyki, to wśród festiwalowych zadań, gier i zabaw dominowały te, związane z królową nauk. Klasowe drużyny miały do rozwiązania cztery bloki zadań, były wśród nich zadania praktyczne, puzzle, rebusy, sudoku, tangramy, a nawet połączenie matematyki i literatury oraz matematyka w języku angielskim. Rozwiązując konkursowe zadania uczniowie mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Celem Festiwalu było pokazanie uczestnikom ciekawej, przyjemnej strony matematyki i zachęcenie ich do zaprzyjaźnienia się z tą dziedziną nauki. Zainteresowaniem cieszyły się też imprezy towarzyszące. Na stoisku promującym zdrowe odżywianie można było spróbować świeżych soków skomponowanych z zielonych warzyw i owoców. Dzięki sołectwu Ustronie Morskie uczniowie mieli  okazję zapoznać się ze sztuka ogrodnictwa i nauczyć jak rozmnożyć, coraz częściej pojawiającą się w naszych ogródkach, lawendę. W świetlicy czekały atrakcje dla miłośników gier fabularnych i planszowych przygotowane przez Stowarzyszenie 2K6. W tegorocznej edycji Festiwalu w kategorii klas 4 – 5 najwięcej punktów za rozwiązanie zadań konkursowych zgromadziły klasy 4b i 5a, wśród klas 6 – 8 najlepszą okazała się klasa 7b. Za rok kolejny festiwal, czekamy na pomysły i ciekawego patrona imprezy.