7 listopada

Wszystkich rodziców zapraszamy na spotkania z nauczycielami w ramach dnia otwartego (17.00 - 18.00)

8 listopada

Rozpoczęły się warsztaty terapeutyczne dla uczniów klas II gimnazjum - Jak radzić sobie z agresją i przemocą. Prowadzą je pracownicy PPP w Kołobrzegu - pedagog - p. B. Klemba i psycholog - p. D. Gospodarek. Dzisiaj i za tydzień w warsztatach udział wezmą uczniowie klasy II C. Terminy warsztatów dla klasy II A i II B w najbliższym terminie.

10 listopada

Uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości:

10.30 - dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej

12.00 - dla uczniów klas IV - VI SP i I - III gimnazjum.

W apelu o godz. 12.00 uczestniczyć będą zaproszeni goście: władze samorządowe i kombatanci.

W programie:

- patriotyczne wiersze i piosenki,

- prezentacja multimedialna "Wygrać Polskę"

- rozstrzygnięcie III Konkursu Literackiego "Moja mała Ojczyzna"

Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej wzięła udział w zorganizowanym z okazji Święta Niepodległości Turnieju Piłki Nożnej w Rusowie. Zajęliśmy III miejsce. Gratulacje!

11 listopada

Delegacje klas, poczty sztandarowe obu szkół oraz nauczyciele biorą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

14 listopada

O godz. 15.30 w sali nr 9 odbędzie się spotkanie organizacyjne "Akademii dla rodziców" na temat sposobów radzenia sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci. Spotkanie i warsztaty prowadzić będzie specjalista - terapeuta lek. med. Agnieszka Popielawska. Nauczmy się tak mówić, żeby dziecko nas słuchało i tak słuchać, żeby dziecko do nas mówiło. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców.

15 listopada

Dzisiaj kibicowaliśmy naszym gimnazjalistom na Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości.

Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce!

Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej uczestniczyła w Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Dygowie. Przywieźli IV miejsce.

17 listopada

W ramach SZKOŁY MARZEŃ odbywają się już zajęcia wyrównawcze dla uczniów klas I i IV, nauka j. niemieckiego w klasach III SP, zajęcia koła matematycznego, warsztaty plastyczne, zajęcia sekcji pływackiej.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas VI byli z wizytą w piekarni i obserwowali tam cykl produkcyjny pieczywa.

18 listopada odbędzie się w naszej szkole TEST MATEMATYKA PLUS "Świat bez granic".

24 listopada

Braliśmy udział w eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Alfik".

Udział w nim bierze 45 uczniów. (41 ze szkoły podstawowej, 4 z gimnazjum).
Życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najwyższych wyników!

Dyskoteka andrzejkowa:

16.30 - 18.00 - dla uczniów szkoły podstawowej

18.00 - 19.30 - dla uczniów gimnazjum

29 listopada

Program "Szekspirem w przemoc" - teatr "Maska" z Krakowa - w ramach szkolnego programu profilaktyki.

Zapraszamy:

5 godz. lekcyjna - uczniowie klas IV - VI

6 godz. lekcyjna - uczniowie klas I - III gimn.

Terminy szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych:

szkoła podstawowa:

- konkurs języka polskiego z elementami historii i sztuki - 22.11.(wtorek)

- konkurs matematyczny z elementami przyrody - 23.11. (środa)

gimnazjum:

- konkurs biologiczny - 22.11. (wtorek)

- konkurs z języka polskiego z elementami wiedzy o sztuce - 24.11. (czwartek)

- konkurs geograficzny - 25.11. (piątek)

- konkurs matematyczny - 28.11. (28.11. (poniedziałek)

- konkurs historyczny z elementami wiedzy o społeczeństwie - 29.11. (wtorek)

Wszystkim biorącym udział życzymy dotarcia do kolejnego etapu oraz tytułu laureata konkursu wojewódzkiego!
A jest o co powalczyć: zwolnienie ze sprawdzianu/odpowiedniej części egzaminu!

Alfik i Oxford

<<październik 2019>>