2013-09-26

Europejski Dzień Języków

Po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy  Europejski Dzień Języków. Dzięki tym obchodom  mamy szczególną możliwość zrozumieć, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Mieliśmy przyjemność zobaczyć uczniów klas I-III, którzy zaprezentowali nam piosenki  w języku angielskim oraz niemieckim. Następnie p. Jolanta Milewska z Europe Direct w Kołobrzegu przeprowadziła quiz z wiedzy na temat krajów europejskich, w którym to:

I miejsce zdobyła Anastazja Olejnik wraz z klasą I b,

II miejsce ex aequo zdobyły Lena Michałowska z klasą II b i Marta Ciba z klasą III b.

Laureaci otrzymali plecaki pełne niespodzianek, ufundowane przez Europe Direct w Kołobrzegu i wydawnictwo Macmillan, a zwycięska klasa słodkie upominki. Imprezę poprowadziła uczennica kl. IV -Marta Walkowiak.

Europejski Dzień Języków został zorganizowany przez p. Dąbrówkę Olejnik, p. Annę Olewińską i p. Annę Szostek przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Kołobrzegu. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o UE, otrzymali materiały dotyczące krajów UE i upominki od gościa specjalnego- maskotki Ustronia Morskiego.