Matematyczny Kangur

17 marca uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum licznie wzięli udział w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny". Startowali w kategoriach: „Żaczek" (kl. II szkoły podstawowej), „Maluch" (kl. III i IV), „Beniamin” (kl. V i VI), Kadet (kl. I i II gimnazjum) oraz Junior (kl. III gimnazjum).
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. „Kangur” matematyczny organizowany jest w Polsce od piętnastu lat. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.
Uczestnikom życzymy sukcesów i... czekamy na wyniki!