4 stycznia

Uczniowie klas szóstych przystąpili do kolejnego sprawdzianu próbnego przygotowanego tym razem przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu. Gimnazjaliści rozpoczęli trzydniową sesję próbnych egzaminów - dzisiaj zmagali się z częścią humanistyczną przygotowaną również przez OKE. Wszystkim życzymy osiągnięcia jak najwyższych wyników!

Klasa I b i VI a poznały dzisiaj proces powstawania szklanych, ręcznie dmuchanych ozdób choinkowych - dzieci odwiedziły fabrykę bombek w Koszalinie. Miały możliwość spróbowania wydmuchania bombki i wspólnego dekorowanie ozdób choinkowych. Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał bombkę z własnym imieniem.

5 stycznia

Odbyła się część matematyczno-przyrodnicza egzaminu próbnego.

Uczniowie klasy I a zwiedzili fabryke bombek w Koszalinie.

6 stycznia

Święto Trzech Króli - dzień ustawowo wolny.

Grupa młodych aktorów z naszej szkoły wystawiła przedstawienie jasełkowe w kościele.

7 stycznia

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - odbyły się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w świetlicy szkolnej. Pakowaliśmy również fanty na loterię WOŚP. Gramy jutro od 16.00 w GOK - zapraszamy! Siema!

9 stycznia

W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu  dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Z loterii fantowej uzyskaliśmy kwotę 3.829 zł - serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielkie serce darując przedmioty na loterię oraz zakupując losy! Wolontariusze zebrali do puszek również pokaźną kwotę - w sumie ustrońska orkiestra zebrała  20.301,64 zł.

Do zobaczenia za rok! Siema!

10 stycznia

Dzisiaj odbyła się trzecia część egzaminu próbnego - język niemiecki.

Uczniowie klas III SP zwiedzili fabrykę bombek w Koszalinie,

Gimnazjaliści pojechali do koszalińskiego kina "Kryterium" na spektakl "Romeo i Julia".

Oskar Nowicki z klasy III a i Michał Tokarski z klasy II b zakwalifikowali się do II etapu VII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień" - serdeczne gratulacje!

Kolejny sukces z którego jesteśmy bardzo dumni - zdjęcie Dominiki Dziewiałtowicz „Wypracowanie z siedmiokropką” zajęło III miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Przyroda u twoich drzwi”. Konkurs, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Uniwersytetu Warszawskiego, był elementem Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

12 stycznia

Piętnastu gimnazjalistów brało udział w V Konkursie Informatycznym "Bóbr" dla uczniów gimnazjum.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Przeglądzie Jasełek "Idą Kolędnicy". Przedstawili jasełka pt " Bóg się rodzi w naszym domu" W przedstawieniu brało udział 25 uczestników. Grupa otrzymała wyróżnienie za uświadomienie tego, co jest istota Bożego Narodzenia, wyjaśnienie symboliki świąt i uwypuklenie roli wychowawczej rodziców. Każdy aktor otrzymał aniołka oraz słodki upominek.

Podczas wernisażu, który odbył się w dniu dzisiejszym w galerii Pociąg do sztuki w Warszawie, Dominika odebrała cenną nagrodę – aparat fotograficzny i książki poświęcone fotografii. Pani Ewa Bielec, opiekun laureatki, odebrała nagrodę dla szkoły - mikroskop elektroniczny.

Konkursowe prace zostaną zaprezentowane na stacji metra Świętokrzyska, gdzie każdego dnia będą podziwiane przez tysiące warszawiaków, pasażerów tego środka komunikacji.

Piękne fotografie uczestników konkursu pozwalają lepiej zrozumieć hasło Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej – „ Jesteśmy częścią przyrody. Różnorodność biologiczna to także MY SAMI”. Jak powiedziała jurorka konkursu, profesor UW dr Anna Kalinowska – „My sami musimy przyrodę docenić i chronić, bo ona sobie bez nas poradzi, ale my bez niej nie przetrwamy.”

13 stycznia

Siedemnastu uczniów klas VI przystąpiło dzisiaj do V Konkursu Informatycznego "Bóbr" dla uczniów szkoły podstawowej. Wstępne wyniki za dwa tygodnie.

Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest organizowany w wielu krajach.

15 stycznia

Czworo reprezentantów naszej podstawówki wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce, przeprowadzonych w Szczecinie. Rewelacyjnie spisała się Julia Darabasz, która w rywalizacji dziewcząt rocznik 2000 – 2001 wywalczyła srebrny medal! Gratulacje! Oprócz Julii na bieżni w Szczecinie zaprezentowali się: Sebastian ŻuchowskiNatalia Aleksiak oraz Kamila Kordowska.

17 stycznia

Uczniowie klas VI pojechali do RCK w Kołobrzegu na spektakl "Opowieści robotów", a po przedstawieniu bawili się na lodowisku.

19 stycznia

Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej zorganizował dla uczniów klas IV - VI dyskotekę.

31 stycznia

W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w szkole podstawowej i o  17.00 w gimnazjum odbyły się zebrania z rodzicami, na których wychowawcy przekazali wyniki klasyfikacji śródrocznej.