2015-06-27

Podsumowanie konkursu ,,Najlepszy uczeń - sportowiec"

Razem z końcem roku szkolnego w Zespole Szkół w Ustroniu Morskim zakończyła się kolejna edycja konkursu „Najlepszy uczeń – sportowiec” szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkurs ma na celu m. in. popularyzację sportu w szkole i w środowisku lokalnym oraz zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności ruchowych. Uczniowie przez cały rok szkolny otrzymywali punkty za udział i osiągnięcia w rozgrywkach sportowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady oraz w zawodach towarzyskich zgodnie z regulaminem konkursu. Uczeń, który na swoim koncie zgromadził co najmniej 200 punktów za aktywność sportową otrzymywał dodatkowe punkty za średnią ocen i zachowanie.
W szkole podstawowej triumfatorem konkursu okazał się Wiktor Makowski, przed Klaudią Ziółek i Tomaszem Kotlińskim. Kolejne lokaty wywalczyli: Martyna Nowak, Wojciech Bedus, Kamila Kameduła, Robert Żolik, Oskar Malarewicz, Beniamin Kochman i Anna Radka.
W rywalizacji gimnazjalistów zwyciężyła Martyna Żuchowska, drugie miejsce wywalczył Sebastian Żuchowski, a trzecie Daria Wiśniewska. W gronie najlepszych znaleźli się także: Julia Wincza, Julia Szubert, Marta Znamiec, Natalia Aleksiak, Maja Piesik, Maria Knapik i Andrzej Ziółkowski.
Najlepsza „dziesiątka” otrzymała nagrody, a najlepsza „trójka” dodatkowo dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.