2023-04-24

Dzień Europy w Ustroniu Morskim

Corocznie obchodzony Dzień Europy to święto pokoju, europejskiej jedności i solidarności. W tym roku, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Gminą Ustronie Morskie oraz Sołectwem Ustronie Morskie, zaprasza do wspólnego świętowania 6 maja.

Koordynator wolontariatu: Dąbrówka Olejnik

• Strażacka Orkiestra Dęta „Morka”,
• Pieśni Europy w wykonaniu Magdy Rzemek-Urbanowicz oraz Valentiny Dus,
• zespół ludowy „Popowianie” z Popowa,
• pokaz ognia przygotowany przez harcerzy oraz festiwal kolorów "Splash of Colours"
• dyskoteka z DJ-em Dawidem do 23:00

Miasteczko Europejskie
• „Przystań Europa” - europejska gra miejska z atrakcyjnymi nagrodami. Zapisy: https://bit.ly/GraMiejskaUE
• Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich gotujących z najlepszych produktów lokalnych swoje popisowe dania regionalne i europejskie. Zapisy zamknięte.
• Pokaz strażacki: „Jak ratować poszkodowanych w wypadku?” oraz możliwość zwiedzenia wozu strażackiego-Ochotniczna Straż Pożarna w Ustroniu Morskim.
• Pokaz pierwszej pomocy oraz konkurs "Wyścigi Karetek"polegający na ratowaniu człowieka bez oddechu- Fundacja Pływamy i Ratujemy.
• Pokaz kulinarny szefa kuchni Macieja Jelenia: warsztaty potraw regionalnych, tradycyjnych oraz europejskich połączone z degustacją.
• „Jak ratować pszczoły i wspomagać owady zapylające?” – pokaz edukacyjny pszczelarza Henryka Bartczaka.
• „UE i Ja”- europejskiej stoisko informacyjne z quizami i publikacjami o UE.
• „Wszystko, co chcesz wiedzieć na temat recyklingu” – stoisko informacyjne Celowego Związku Gmin R-XXI , Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami.
• Zawody strzeleckie dla Sołectw i Stowarzyszeń oraz otwarta strzelnica do ćwiczeń dla wszystkich uczestników zorganizowany przez emerytowanych żołnierzy.
• Konkurs ekologiczny.
• Strefa gastro-możliwość skosztowania i zakupu potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.
• Stoiska klubów europejskich z Międzychodu i Trzebieszewa, Fundacja Kuźnica.

Strefa dziecięca
Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych! Zapraszamy na bezpłatne „dmuchańce”, animacje dla dzieci, kącik malowania buziek. Milusińskich będzie także zabawiał Syriusz- stonoga, oficjalna maskotka Unii Europejskiej.