2013-12-13

,,Biegniemy na Stadion Narodowy"

W dniach 9 – 13 grudnia 2013 roku laureaci konkursu „BIEGNIEMY NA STADION NARODOWY” uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce, która obejmowała dwudniowe zwiedzanie Warszawy oraz trzydniowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. W akcji wzięło udział ponad 4000 gimnazjalistów z całego województwa zachodniopomorskiego. W najlepszej czterdziestce, która zakwalifikowała się do finału, znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły. Byli to: Martyna Żuchowska, Marta Znamiec, Maja Piesik, Natalia Aleksiak i Sebastian Żuchowski. Przez trzy dni spędzone w Wałczu uczestniczyli w zajęciach lekkoatletycznych. Korzystali z tej samej bazy sportowej, z której korzystają sportowcy przygotowując się do olimpiad, mistrzostw Europy i świata. Mieli wykład z historii olimpizmu, przeszli aleją gwiazd, a także odebrali nagrody w postaci butów sportowych, dresów, kurtek, czapek, bielizny termoaktywnej, bidonów i toreb sportowych. Wieczorami bawili się przy grillu, karaoke i na dyskotekach. Ostatnie dwa dni spędzili w Warszawie, gdzie zwiedzili m.in. Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik oraz otrzymali puchary. Zachęcamy wszystkich do biegania i aktywnego spędzania czasu wolnego!