2016-10-03

Dzień Języków Obcych

3 października zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej obchody Dnia Języków Obcych. Uczniowie mogli skosztować potraw z 4 stron świata, a kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem.
W konkursie wiedzy o językach uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością pewnych faktów z dziedziny lingwistyki, ale również spostrzegawczością i systematycznością, wyszukując w ubiegłym tygodniu codziennie 3 pytania wywieszane w różnych punktach szkoły. I miejsce zdobyła Sonia Staszak, a II Dawid Wardziński.
Rozstrzygnięto również konkurs na makietę atrakcji turystycznej stolicy Niemiec "Zakochaj się w  Berlinie". Pierwsze nagrody uzyskały: Wiktoria Pietrzak i Wiktoria Wruck. Wyróżnione zostały prace: Martyny Basarab, Marii Cholewińskiej, Weroniki Walkowiak, Nikoli Lipskiej, Anastazji Olejnik, Mateusza Olejnika.
Z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie zaprezentowali również stroje charakterystyczne dla egzotycznych krajów.