Nasza szkoła jest wspaniała

„Nasza szkoła jest wspaniała” - piosenka z takimi słowami, zaśpiewana przez wszystkich gimnazjalistów na melodię „Hej, sokoły”, towarzyszyła obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowana przez uczniów, pod kierunkiem  Agnieszki Porożyńskiej i Barbary Mazurek – Szklarskiej,  inscenizacja przypomniała historię szkoły od czasów starożytnych po współczesne. Ania i Tomek z klasy I B wcielili się w rolę uczniów, którzy podróżują przez różne okresy historyczne i przekonują się, że ani szkoła u Spartan, ani średniowieczna czy oświeceniowa, nie były lepsze od szkoły dzisiejszej. Po przedstawieniu nauczyciele i pracownicy szkoły zostali udekorowani „orderami” , obdarowani kwiatami i wspaniałym tortem przygotowanym przez Julię Szubert. Życzenia Dyrekcji szkoły oraz  nauczycielom złożyła także Rada Rodziców.