2017-03-02

Wypoczywali aktywnie w Piwnicznej - Zdrój

Czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży wzięła udział w obozie sportowo – rekreacyjnym, zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Ustronie Morskie, w Piwnicznej – Zdrój w terminie od 9 do 20 lutego 2017 r. Uczestnicy obozu głównie uczyli się i doskonalili umiejętności narciarskie na stokach w Piwnicznej Zdrój, Rytrze, Tyliczu i słowackim mieście Litmanowa. Oprócz zabawy na stokach, w programie wypoczynku znalazły się wyjście na lodowisko, trening na nartach biegowych, zabawa na ściance wspinaczkowej, kulig z ogniskiem, dwie wycieczki z przewodnikiem do Czorsztyna oraz do Krynicy – Zdrój z wjazdem kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, a także wyjazd na basen termalny do słowackiego miasta Vysne Ruzbachy. Nie zabrakło dyskoteki, konkursu plastycznego, karaoke, wspólnego oglądania filmów oraz na podsumowanie zimowiska otrzęsin – pasowania na narciarza z wręczeniem dyplomów i drobnych upominków. W drodze powrotnej uczestnicy zgrupowania mieli możliwość kilkugodzinnego zwiedzania Krakowa z przewodnikiem. Organizacja wyjazdu dzieci i młodzieży możliwa była dzięki dotacji Urzędu Gminy Ustronie Morskie dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół”. Za okazałą pomoc zarząd klubu składa serdeczne podziękowania.