2019-06-09

Biegi integracyjne towarzyszące Biegowi Papieskiemu

„Sport jest radością życia, zabawą, świętem” – św. Jan Paweł II

Bieg Papieski jest imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym organizowaną już od 2000 roku. Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991. W celu uczczenia tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka. Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz. Bieg rozpoczyna się pod Figurą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995 r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15km. Bieg odbywa się w kategorii open, ale nagradzani są również biegacze w 6 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyźni oraz osoby niepełnosprawne. Każdy, kto ukończył bieg – otrzymał na mecie medal z wizerunkiem papieża. Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz bieg dla samorządowców, księży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km. Wzorem lat poprzednich, do współorganizacji biegów integracyjnych dla dzieci i młodzieży włączyła się firma G.EN Gaz Energia Sp. z o.o. Dzięki tej współpracy kolejny rok z rzędu przygotowanych zostało 800 pakietów startowych dla dzieci (koszulka, nr startowy i pamiątkowy medal dla dzieci oraz nagrody rzeczowe dla 6 najlepszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej). Całej imprezie towarzyszył piknik rodzinny: plenerowy plac zabaw, występy artystyczne dzieci i okolicznych artystów, kawiarenka pod chmurką, atmosfera radości i zabawy.

W imprezie wzięła udział także 14 osobowa reprezentacja naszej szkoły i 6 osobowa grupa ustrońskiego przedszkola. Nasi biegacze spisali się doskonale wielokrotnie zajmując miejsca w nagradzanych „szóstkach”.

rocznik 2011:
I miejsce: Alicja Dzik

rocznik 2010:
II miejsce: Antoni Klukowski

rocznik 2009:
II miejsce: Aleksandra Windorpska
VI miejsce: Jakub Żeromski

rocznik 2008:
I miejsce: Amelia Klukowska

rocznik 2007:
I miejsce: Roksana Hofman
II miejsce: Bartłomiej Holz

Ponadto w zawodach udział wzięli: Borys Rydz, Kamil Małyszewicz, Zuzanna Miller, Mikołaj Bugiel, Małgorzata Zając, Sara Hofman i Aleksandra Sałach. Gratulujemy także naszym przedszkolakom, spisali się znakomicie!