2017-04-21

Pisankowe szaleństwo

Dzisiaj ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną. Zawsze jest to inny dzień niż zwykle, tak było i dzisiaj. Co prawda odbyły się lekcje, ale po nich wszystkie klasy od pierwszej do szóstych przeniosly się do sal gimnastycznych, gdzie na przygotowanych stanowiskach klasy podzielone na grupy zdobiły styropianowe jajka. W trakcie zdobienia" pisanek" wyznaczane kolejno klasy udawały się na poszukiwanie worka wielkanocnych skarbów (był to  worek czekoladowych jajeczek). W tym roku ze względu na niekorzystne warunki pogodowe poszukiwanie wielkanocnego skarbu odbywało się na terenie szkoły. Jednak pani Sylwia Budna (opiekun Samorządu Uczniwskiego klas IV - VI) z pomocą pani Małgorzaty Kowalskiej tak ukrły słodkie niespodzianki, że czasami trudno było je odnależć. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniej udekorowane jajko. Wśród klas edukacji wczesnoszkolnej bezapelcyjnie wygrała klasa III b, której udało się po raz drugi zdobyć statuetkę "Wielkanocnej kury", klasa I a - II miejsce i  klasa III c - miejsce III. Natomiast w klasach IV - VI : III mijesce zajęła klasa IV bII miejsce klasa IV a, i miejsce pierwsze klasa VI a. Każda z klas  otrzymała nagrody w postaci słodkich  zajączków. Dzień bardzo udany i radosny.