2017-02-06

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

7 lutego to ważna data w kalendarium działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. To właśnie tego dnia w około 100 państwach na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.
Nasza szkoła także chce zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
Podczas zajęć komputerowych i informatyki uczniowie rozmawiali o potencjale Internetu, który mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.
W domu i szkole  uczniowie rejestrowali się na platformie e-learningowej: www. edu.fdds.pl. W domu uczniowie wykonują przypisane im kursy. Zadania do wykonania dostosowane są do wieku uczniów.
Celem kursów jest zapoznanie uczniów z różnymi formami zagrożeń internetowych, cyberprzemocą, kontaktami z osobami poznanymi w Internecie, umieszczaniem zdjęć w sieci, plagiatem, nadmiernym korzystaniem z Internetu oraz zapoznanie uczniów z tematyka prywatności w sieci.