2014-12-18

Wspólne Kolędowanie

Pomimo niezbyt świątecznej aury, przed Urzędem Gminy odbyło się III już Wspólne Kolędowanie, którego pomysłodawcą i współorganizatorem jest nasza szkoła.
Najpiękniejsze polskie kolędy oraz świąteczne piosenki śpiewali pracownicy wszystkich gminnych jednostek, radni, uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Ustronia Morskiego. Wszystkie zaprezentowane aranżacje wypadły przepięknie i wprowadziły wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój.
Kolędnicy raczyli się gorącym czerwonym barszczykiem, świątecznymi przysmakami, orzechami, bakaliami, owocową herbatą z cynamonem, jabłkami oraz świątecznie lukrowanymi piernikami. Podzielono się tradycyjnym opłatkiem i wymieniono życzenia zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niezwykle miłym akcentem spotkania było rozlosowanie przez Wójta Gminy i naszą Panią Dyrektor 12 żywych, świątecznych drzewek przekazanych przez Nadleśnictwo Gościno, a także 10 karnetów wstępu na basen CSR Helios.