Jesienne Biegi Przełajowe

We wtorek 29 września uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w organizowanych corocznie w naszej szkole Jesiennych Biegach Przełajowych. Podczas otwarcia zawodów uczniowie klas I – III SP zaprezentowali przygotowane wcześniej okrzyki, które miały dotyczyć tematyki zdrowotno – sportowej. Najmłodsi uczniowie w taki sposób próbowali namawiać do zdrowego stylu życia:
klasa I ,,a”: „Pierwsza A wszystko z siebie da!”
klasa I ,,b”: „Pierwsza B do mety szybko mknie!”
klasa II ,,a”: Kiedy zdrowo się odżywiasz, jesz owoce i warzywa, Twój organizm Ci dziękuje, a mózg świetnie funkcjonuje!”
klasa II ,,b”: „Gimnastyka dobra sprawa, dla nas wszystkich to zabawa. Ręce w górę, ręce w bok, skłon do przodu, przysiad, skok!”
klasa II „c”: „Kto chce być silny, zdrowy jak ryba, musi owoce jeść i warzywa!”
klasa III ,,a”: „Jedz warzywa i owoce, będziesz zdrowy na sto procent!”
klasa III ,,b”: „Klasa trzecia B wygra dzisiaj, bo chce!”
Uczniowie klas IV – VI oraz I – III Gim. przygotowali plakaty z hasłami dotyczącymi zdrowego stylu życia. Plakaty zostały rozwieszone na szkolnych korytarzach. A takie hasła zostały na nich umieszczone:
klasa IV ,,a”: „Zdrowa żywność dobra jest, więc ją bardzo często jedz! Gruszka, śliwka i jabłuszko, usłyszało Twoje uszko? Jedz to wszystko, bo jest zdrowe, przede wszystkim wzmocni głowę!”
klasa IV ,,b”: „Zdrowa żywność jest ok! Ten kto biegnie zdrowy jest!”
klasa V ,,a”: „Chcesz być zdrów jak ryba jedz owoce i warzywa!”
klasa V „b”: „Biegaj, ćwicz i na zawsze bądź już git! Zamiast grać na komputerze zdrowiej jeździć na rowerze! Czy na trawie czy na wodzie, ja z przyrodą chcę żyć w zgodzie! Żeby ciągle zdrowym być, muszę aktywnie żyć!”
klasa VI ,,a”: „Dużo sportu uprawiamy, więc siłę w sobie mamy! Zdrowo się odżywiamy, fastfoody omijamy, a z cukierkami nie przesadzamy.”
Uczniowie klas I – III gimnazjum:
klasa I ,,a”: „Jasny jest umysł, bujna grzywa, gdy zdrową żywność uczeń spożywa!”
klasa I ,,b”: „Dieta ucznia to pożywne śniadanie. Siłę i chęć do nauki gwarantuje wytrwałe bieganie!”
klasa II ,,a”: „Dopędź zdrowie!”
klasa II ,,b”: „Jak Święty Wojciech walczył z Poganami, tak teraz my walczymy z niezdrowymi nawykami!”
klasa III ,,a”: „Jeśli chcesz żyć kolorowo, to odżywiaj się zdrowo!”
klasa III ,,b”: „Biegaj, skacz, przestrzegaj normy, zdrowo jedz, nie wyjdziesz z formy.”

Odbyło się osiem biegów w następujących kategoriach:
- dziewczęta - roczniki 2008 - 2009 – dystans ok. 300 m
- chłopcy - roczniki 2008 - 2009 – dystans ok. 300 m
- dziewczęta z klas II i III SP – dystans ok. 400 m – roczniki 2006 – 2007
- chłopcy z klas II i III SP – dystans ok. 400 m – roczniki 2006 – 2007
- dziewczęta z klas IV, V i VI SP – roczniki 2003 – 2005 (osobna klasyfikacja dla dziewcząt z rocznika 2005)  – dystans ok. 800 m
- chłopcy z klas IV, V i VI SP – roczniki 2003 – 2005 (osobna klasyfikacja dla chłopców z rocznika 2005) – dystans ok. 800 m
- dziewczęta z klas I, II i III GIM. – roczniki 2000 – 2002 (osobna klasyfikacja dla dziewcząt z rocznika 2002) – dystans ok. 800 m
- chłopcy z klas I, II i III GIM. – roczniki 2000 – 2002 (osobna klasyfikacja dla chłopców z rocznika 2002) – dystans ok. 1600 m
Uczniowie szkoły podstawowej mieli po raz kolejny okazję zobaczyć jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, podczas prezentacji strażaków OSP w Ustroniu Morskim. Po biegach uczniowie klas IV – VI oraz I – III Gim. rozwiązywali testy i krzyżówki dotyczące zasad zdrowego stylu życia (wyniki podamy wkrótce), a uczniowie klas I – III SP rebusy. Każdy uczestnik biegów otrzymał zdrowy soczek. Najlepsi biegacze w poszczególnych biegach zostali uhonorowani dyplomami, medalami i nagrodami w postaci artykułów szkolnych oraz biletów na basen „Helios”. Ponadto nagrody otrzymali także najlepsi czwartoklasiści i czwartoklasistki oraz uczniowie i uczennice z pierwszych klas gimnazjum. Poniżej przedstawiamy najlepsze ,,szóstki” w poszczególnych biegach.
- dziewczęta – roczniki 2008 – 2009:
1. Sara Hofman
2. Oliwia Surdyk
3. Angelika Plesiak
4. Amelia Klukowska
5. Aleksandra Windorska
6. Patrycja Dojka
- chłopcy – roczniki 2008 – 2009:
1. Mateusz Ciba
2. Wojciech Bartczak
3. Filip Maksymowicz
4. Aleks Stańczak