2 stycznia

Radek Tekiela i Przemek Bielec - uczniowie klasy II naszego gimnazjum - zostali zakwalifikowani do grona uczestników programu pomocy wybitnie uzdolnionym prowadzonego przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci. W marcu wezmą udział w warsztatach przyrodniczych, które odbędą się w pracowniach naukowych Uniwersytetu Warszawskiego i instytutów Polskiej Akademii Nauk, a następnie w warsztatach matematycznych w Gdyni.

3 stycznia

Uczniowie klasy III A gimnazjum: Tomek Bielec, Krzysiek Markiewicz, Marcin Ogielski, Tomek Szymanek, przystąpili do konkursu "Z klasy do kasy". Przez 8 tygodni będą obracać wirtualnymi 100 tys. zł. Ich zadaniem będzie takie lokowanie pieniędzy, aby osiągnąć największe zyski. Organizatorami są m. in. Narodowy Bank Polski i Gazeta Wyborcza.

4 stycznia

Odbyło się spotkanie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od dawna zbieramy fanty na loterię dla dzieci i dorosłych. Wspomagają nas w tym rodzice i mieszkańcy Ustronia Morskiego. Nauczyciele zorganizują loterię dla dzieci i dorosłych, upieką ciasto, będą kwestować wraz z uczniami. Oj, będzie się działo!

W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Siema!!!

6 stycznia

Odbył się etap rejonowy konkursu z języka polskiego z elementami wiedzy o sztuce dla uczniów gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Klaudia Palęga, Magda Basarab i Tomek Bielec.  Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!

Dla rodziców oraz mieszkańców Ustronia Morskiego uczniowie naszej szkoły wystawili w kościele spektakl "Bóg się rodzi" - jaselka bozonarodzeniowe.

Osiem uczennic ze szkoły podstawowej wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Muzycznym Grania Kolęd na Fletach organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rusowie. Ewa Jermakowicz zajęła I miejsce, a Iga Supińska otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!

7 stycznia

Na eliminacje rejonowe konkursu matematycznego dla uczniów gimnazjum pojechali: Kasia Kocłajda, Magda Basarab, Przemek Bielec i Radek Tekiela. Życzymy powodzenia!

8 stycznia

Program XIV FIAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - USTRONIE MORSKIE 2006

Scena w GOK

15.30 Rozkręcamy Finał WOŚP z przedszkolakami

16.00 Najmłodsza grupa taneczna da czadu

16.10 Występ zespołu Bajaderka

16.20 Grupa taneczna Jantar

16.25 Występ Beniaminka

16.35 Tańczy Jantar

16.40 Aukcja WOŚP

17.30 Damian Skoczyk Show

Scena przy GOK

15.00 Strażacka Orkiestra Dęta Gminy Ustronie Morskie

18.35 Zespół Kuranty z muzyką Czerwonych Gitar

19.30 The King Frendz z muzyką Elwisa Presleya

20.00 Światełko do nieba

Po światełku cd. koncertu

Ponadto zapraszamy na loterię oraz na pyszne domowe ciasta wypiekane przez pracowników i rodziców Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim, chleb ze smalcem, wojskową grochówkę przygotowaną przez JW. Marynarki Wojennej w Ustroniu Morskim i pierogi wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rusowie.

Wszystkie zebrane podczas finału pieniądze zostaną przekazane WOŚP. Nad sprawnym liczeniem pieniędzy czuwają panie z Banku Spółdzielczego w Ustroniu Morskim o/Dygowo.

Oj, działo się, działo!!! Zebraliśmy podobną kwotę, jak w zeszłym roku: ponad 25 000 zł!

10 stycznia

Grupa uczniów z naszej szkoły pojechała na I Miedzyszkolny Przegląd Jasełek - Kołobrzeg, sala kina "Piast". Jasełka przygotowały: p. Agnieszka Porożyńska i s. Stefania. Wyniki w czwartek.

Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej pod opieką p. Karoliny Pietrzak pojechała do Dygowa na Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej chłopców.

11 stycznia

Uczniowie gimnazjum biorą udział w konkursie matematycznym "Kwadratura Koła".

12 stycznia

O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich rodziców na śródroczne zebranie. W programie: zestawienie klasyfikacji śródrocznej, podsumowanie śródroczne oraz przedstawienie grupy teatralnej "Przepis na grzeczność". A potem oczywiście spotkanie z wychowawcami w klasach.

13 stycznia

Na 4 lekcji apel dla uczniów szkoły podstawowej, na 5 lekcji - dla uczniów gimnazjum. W programie: zestawienie klasyfikacji śródrocznej, podsumowanie śródroczne oraz przedstawienie grupy teatralnej "Przepis na grzeczność". A po zakończeniu zajęć - zasłużone dwutygodniowe ferie zimowe! W szkole spotykamy się 30 stycznia.

14 stycznia

Z I międzyszkolnego Przeglądu Jasełek w Kołobrzegu nasza grupa przywiozła wyróżnienie za dojrzałość sceniczną!

Dzisiaj młodzi artyści zdobyli Grand Prix w IX Przeglądzie Jasełek "Darłowskie Gody"! Serdeczne gratulacje!

FERIE W SZKOLE

16.01 - 20.01. (pon. - pt) godz. 10.00-12.00 - Ferie z komputerem - prow. G. Dymańska

16.01 - 19.01. (pon. - czw.) godz. 12.00 - 14.00 - Terapia logopedyczna - prow. M. Ostrowska

Poniedziałki, środy, piątki godz. 9.30 - 11.00 - Koło modelarskie - prow. J. Piętka

Wtorki, czwartki, godz. 9.00 - 11.00 - Życie w kropli wody - prow. E. Bielec

16.01 - 27.01 (pon. - pt) godz. 14.00 - 15.30 - Ferie z karate - sala gimnastyczna

30 stycznia

O godzinie 12.00 minutą ciszy uczciliśmy  pamięć ofiar tragedii w centrum handlowym w Chorzowie.

Składamy kondolencje wszystkim rodzinom i przyjaciołom ofiar, a w szczególności uczniom, którzy w tej tragedii utracili swoich bliskich.

"Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć" /Jan Paweł II/

WOŚP

Śródroczne zebranie rodziców