2016-10-21

Czytam, bo lubię

W związku z obchodami  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, dnia 19.10 2016 r. o godz. 11.40 w świetlicy szkolnej SP w Ustroniu Morskim , rozpoczęliśmy cykl całorocznych spotkań czytelniczych pod hasłem „Czytam, bo lubię”.
Pierwszym zaproszonym gościem była Pani Dyrektor Mariola Ostrowska. Pani Dyrektor wprowadziła dzieci w świat baśni, głośno czytając utwór Hansa Christiana Andersena pt.”Brzydkie kaczątko”. Po wysłuchaniu baśni uczniowie swobodnie wypowiadali się na temat jej treści oraz wykonali  piękne, kolorowe ilustracje.
Głośne czytanie baśni H. Ch. Andersena odbywało się codziennie w bibliotece oraz w świetlicy szkolnej w związku ogłoszoną przez bibliotekę akcją czytelniczą pod hasłem „Tydzień z panem Andersenem”.